Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarz Polski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 10 styczeń 2007 - 12:58

@joker Święta Prawda to co mówisz,niestety :(
włodarze PZW to pozostałość SYSTEMU niestey ich idee,to też z innej epoki tak odległej od zachodu.jak kogoś zapytasz w polsce jak wyglada wedkarz,pokarzą na dziakda w waciaku ,gumofilcach i germiną+ bonusy wino i fajki,a na zachodzie,chyba sami wiecie.o wodach nie wspomne.
pozdro
hasior-ten co ma nadzieję na zmiany :D

#22 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 styczeń 2007 - 12:59

Nie rozumiem po co walkowac takie tematy?
Cos jest i w nas ze starych czasow, bo duzo lepiej sie oglada i dyskutuje o tym, jak przyjechal burak i narobil wsi niz o jakichs pozytywach.
Tlumaczy troche, co prawda to, ze tych pozytywow niezbyt wiele...
Gumo

#23 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 10 styczeń 2007 - 13:31

@Gumofilc
Musimy się gdzieś wyżalić, od czasu do czasu :(
A pozytywnie to jest w tematach,gdzie użytkownicy wklejają zdjęcia wypuszczonych rybek :mellow:



#24 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 styczeń 2007 - 06:45





#25 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 11 styczeń 2007 - 07:15

@ Popper
Zanim napisałem te słowa:

Wyżalić czy wyżyć? Zauważ, że jest w tym pewna różnica.
Tu dostało się starszemu gościowi i jego lodówce. Gdzie indziej, może w zupełnie innej galerii, przejedziemy się po czyimś ogródku, fototapecie z wodą w tle lub po innych elementach wyposażenia wnętrz.
Zapominamy, że nie każdego Bozia obdarza po równo, czy to zmysłem estetycznym, czy artystycznym (fotka pstrykana z 350D), czy umiejętnościami wędkarskimi (chwalić się nie ma czym ale chwalić się lubimy).

Czasem myślę, że nie lubimy samych siebie :(



A dosadniej mówią to taki lekceważący i pogardliwy sposób traktowania innych ludzi przez niektórych userów jest jeszcze bardziej obrzydliwy niż te martwe ryby na fotkach.



#26 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2007 - 08:12

Wiesz @cezorator myslalem o tym ale doszedlem do wniosku ze jestem odmiennego zdania. Mi sie wydaje iz sa pewne rzeczy ktorymi Bozia obdarza po rowno, a przynajmniej tak zakładamy i musimy zakładać by budować cywilizację. Mam ty na mysli na przyklad szacunek dla zycia. Dla zycia drugiego czlowieka ale takze dla innego stworzenia.
I nie o to chodzi ze nie mozna ryby zabic i zjesc, mozna. Ale jak widze goscia trzymajacego sandacza jak peto kielbasy nad zlewem, czy szczupaka za oczy na tle zmesmeryzowanej rodziny, to nie widze w nim czlowieka podchodzacego z szacunkiem dla ryby ktora pokonal i zabil, tylko widze Samca Alfa zadowolonego z faktu ze wlozy kawal miesa do gara i zaspokoi tym samym swoje atawistyczne ego.

Co nie zmienia faktu iz wyrazajac swoja dezaprobate wobec tego rodaju odhumanizowanych postaw, nie powinnismy sie posuwac zbyt daleko - z tego samego powodu jak powyzej.





#27 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2007 - 09:20

Facet naprawdę wygląda jak prawdziwy wędkarz polski :lol:.
I jakie profesjonalne zdjęcie z kuchnią w tle ;)...
I tak dobrze bo czasem widać że rybka już jest wypatroszona i sztywna po siedzeniu w lodówce :(.
Pewnie wszystkich sąsiadów zaprosi na ucztę i żonka zrobi fileciki... Do tego obowiązkowo WYBOROWA :mellow:.

#28 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 styczeń 2007 - 09:37

@cezorator
Usunąłem swój post (jak widać nieco za późno) aby nie zaśmiecać.
Miał rację Gumo, że temat nie jest wart aż takiego wałkowania
@Friko
Zawsze będzie dla mnie zagadką, dlaczego tak uwielbiamy popadać w skrajności.
A jeśli chodzi o szacunek, to zostawmy go również dla człowieka. Nawet takiego człowieka. Nie znamy Go.
Przecież On nie postąpił niezgodnie z regulaminem.
Rybę złowił, zapewne, w dozwolonym terminie. Ryba trzymała wymiar.
Że przesadzł z wagą? Ludzkie słabostki są czasem śmieszne ale wybaczalne.
A że zjadł? Cóż to też jest dopuszczalne.
A że chciał się pochwalić? ....Cóż, może to nie On, może to fotografujący uczył się kadrowania swym 350D.

#29 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2007 - 10:00

@popper
uwaga o rozdziale fotografowanego obiektu od fotografa jest celna, chociaz mozna by to rozwijac w kierunku np. kto wyrazil zgode na publikacje zdjecia etc etc

Mysle ze zaczynamy w tej dyskusji wchodzi w obszary ktore wyraznie wykraczaja poza tematyke wedkarska, totez zgadzam sie z Tobą i z @Gumo ze chyba czas zakonczyc watek

Pozdrawiam

#30 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 11 styczeń 2007 - 10:28

Mysle ze zaczynamy w tej dyskusji wchodzi w obszary ktore wyraznie wykraczaja poza tematyke wedkarska, totez zgadzam sie z Tobą i z @Gumo ze chyba czas zakonczyc watek

Pozdrawiam


A ponad to co napisał Friko to miałbym prośbę by już tego typu wątków nie zaczynać.


#31 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 12 styczeń 2007 - 13:58

Przeczytalem ta dyskusje i troche mi sie cisnienie podnioslo. Jezdzicie po jakims dziadku (fakt, ze zdjecie nie jest najwyzszych lotow), ktory wzial 60cm sandaczyka, ale jakos nie zauwazylem slow krytyki na temat kelcikow ktore dostaly w leb. Kelcikow? Kelcin raczej powinienem napisac. A jesli chodzi o jakosc miesa, to potarlana troc nadaje sie ewentualnie na maczke rybna a nie na stol. Wstyd i obciach. Zycze smacznego! :angry:

#32 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 12 styczeń 2007 - 14:33

Masz rację Lukomat,też zauważyłem ,że chyba większość zdobyczy z pomorskich rzek jest zabijana..smutne :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych