Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba o polecenie kompleksu dla nowego maniaka...


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 18:39

to moze inaczej ... co bys chcial uslyszec? :D

#22 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 18:53

Lepszy czy gorsze. Raczej takie, ktÃÅ‚rych potrzebujesz. Jest ich full, nawet po nazwach serii nie dojdziesz, czym jest ktÃÅ‚ry bez osobistej stycznoÅ›ci, bo okaÅźe siÄ™, Åźe to co gdzieÅ› jest dajmy na to poppingiem w innej marce jest czymÅ› co bardziej przypomina spinjiga, Hotshot marki „X” nie bÄ™dzie tym samym co marki „Y”, albo zamÃÅ‚wisz coÅ› co bÄ™dzie pracowaÅ‚o jak magnum taper choć nie byÅ‚o o tym mowy w notce promocyjnej, a na forum nie doczytaÅ‚eÅ›. Zmierzam do tego, Åźe nawet zamawiajÄ…c kij, bÄ™dziesz musiaÅ‚ opowiedzieć czego dokÅ‚adnie chcesz. JeÅ›li nie sprecyzujesz tego, to czÅ‚owiek zrobi Ci kij pod hasÅ‚em „szczupak-woblery” , „sandacz-gumy” , „boleÅ„- katapulta woblerowa”. Dlatego dobrze jest zrobić rundkÄ™ po sklepach i kupić coÅ› co odpowiada. PrzykrÄ™cić koÅ‚owrotek powyginać trochÄ™. Niech nawet sprzedawca wygÅ‚osi mowÄ™ o kiju. Taka moja rada. :D

#23 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 17 kwiecień 2012 - 19:37

Gdybym zrozumiał co napisał Krzysiek pewnie bym się pod tym podpisał :D... nie wiem co to te dziwne terminy :D.

#24 OFFLINE   NizdÄ™b

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • ImiÄ™:Grzegorz

Napisano 17 kwiecień 2012 - 19:57

Chcę usłyszeć:

Jakimi gotowymi wÄ™dkami ze Å›redniej i wyÅźszej pÃÅ‚Å‚ki warto sobie zawracać gÅ‚owÄ™. PrzecieÅź nie mogÄ™ przebierać w 100 modelach zwÅ‚aszcza Åźe pewnie nie ma szans na dotkniÄ™cie wszystkich nawet w ciÄ…gu tygodnia.

Czy lepiej majÄ…c co mam (Daiwa Infinity-Q 3-18) iść w stronÄ™ 5-25, 7-28, 10-30,14-40? W kontekÅ›cie tego Åźe Å‚owiÅ‚ bÄ™dÄ™ z brzegu a wiÄ™kszy cw ma sÅ‚uÅźyć zwiÄ™kszeniu kalibru przynÄ™t.

BiorÄ…c pod uwagÄ™ Åźe chcÄ™ docelowo kupić 3 kije min. 2,70 w przekroju od 2-3 do 40-45g co (jaki zestaw) proponujecie?

Na końcu objadę Warszawę, obmacam 10 - 15 wędzisk jakie wytypuję wraz z Wami i dokonam zakupu.


#25 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 20:01

PrzecieÅź nie mogÄ™ przebierać w 100 modelach zwÅ‚aszcza Åźe pewnie nie ma szans na dotkniÄ™cie wszystkich nawet w ciÄ…gu tygodnia.


A wÅ‚aÅ›nie, Åźe tak powinieneÅ› zrobić. To jest zabawa na gÃÅ‚ra jeden dzieÅ„.

#26 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5836 postów
  • ImiÄ™:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 kwiecień 2012 - 20:29

http://www.fishingce...om.pl/testy.php
MoÅźe trochÄ™ pomoÅźe.
wujek

#27 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 20:30

.


Użytkownik elmo edytował ten post 09 kwiecień 2015 - 14:05


#28 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2012 - 20:42

SÄ™k w tym Åźe potrzebujÄ™ na juÅź jeszcze jednego kija, coÅ› mocniejszego od tej Daiwy, myÅ›laÅ‚em o 2,70 - 2,90 do 25 - 30g. Mam zaplanowane 12 peÅ‚nych dni Å‚owienia w maju...

PoÅ›piech naprawdÄ™ jest zÅ‚ym doradcÄ…... Natomiast pomysÅ‚, Åźeby pojeździć po sklepach i pomacać rÃÅ‚Åźne wÄ™dki - dobry. StopniujÄ…c- propozycja @Pitta'a Åźeby wyprÃÅ‚bować to, co juÅź masz jest bardzo dobra. Samymi nazwami i parametrami nie ma sensu siÄ™ kierować; powiem wiÄ™cej - nie zawsze rady, ktÃÅ‚re tutaj usÅ‚yszysz sprawdzÄ… siÄ™ w praktyce; bo to bÄ™dzie TWOJA praktyka. MogÄ™ z wÅ‚asnego doÅ›wiadczenia powiedzieć, Åźe dawno temu, zaczynajÄ…c przygodÄ™ z jerkami, poprosiÅ‚em uÅźytkownikÃÅ‚w j.pl o rady w doborze sprzÄ™tu. I dostaÅ‚em takowe rady, za co jestem do tej pory wdziÄ™czny, bo w dÅ‚uÅźszej perspektywie poszerzyÅ‚y moje horyzonty. Nie mniej jednak w wymiarze praktycznym okazaÅ‚o siÄ™, Åźe topowe wÄ™dzisko nie jest dla mnie optymalne, do czego doszedÅ‚em dopiero metodÄ… prÃÅ‚b, zapÅ‚aciwszy uprzednio 500$... WiÄ™c jeÅ›li instynktownie (lub z jakichÅ› innych przyczyn) uwaÅźasz, Åźe St.Croix albo dowolna inna firma robi kije dokÅ‚adnie dla Ciebie, to poszukaj moÅźliwoÅ›ci wziÄ™cia ich do rÄ™ki i sprawdzenia, czy tak jest w istocie. Natomiast najgorsze - moim zdaniem, wiÄ™c zakÅ‚adam, Åźe mogÄ™ siÄ™ mylić - co moÅźesz zrobić, to ustalenie z gÃÅ‚ry, iÅź najlepszym wyborem jest dla Ciebie wÄ™dka x firmy y i szukanie potwierdzenia tej tezy przez uÅźytkownikÃÅ‚w tego i - co wynika z Twojego postu - innych forÃÅ‚w. To tyle szczerej porady. Å»yczÄ™ udanych wyborÃÅ‚w, a gdybyÅ› chciaÅ‚ pomacać jeden z kijÃÅ‚w spinningowych o cw do 35g, ktÃÅ‚ry stosowaÅ‚em z powodzeniem i jesteÅ› z Wawy, to odezwij siÄ™ na priv.
Pozdrawiam,
Grego

#29 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6280 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • ImiÄ™:Bartek

Napisano 17 kwiecień 2012 - 22:36

Masz szansÄ™ na obejrzenie masy przyzwoitych wÄ™dek. Weź notes, pojedź do 3 duÅźych sklepÃÅ‚w w W-wie, przemacaj wszystko w poszukiwanym zakresie. Na pewno coÅ› Ci siÄ™ spodoba.

#30 OFFLINE   NizdÄ™b

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • ImiÄ™:Grzegorz

Napisano 18 kwiecień 2012 - 05:56

SÄ™k w tym Åźe ja jestem ze ÅšlÄ…ska i nie wiem ktÃÅ‚re to duÅźe sklepy i do tego godne polecenia ale pomijajÄ…c to, to chyba na pierwszy sezon zostanÄ™ z tym co mam + dokupiÄ™ coÅ› prostszego w stylu Shimano, Daiwa, Plaladin czy Diaflex.

#31 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 18 kwiecień 2012 - 08:02

dokupiÄ™ coÅ› prostszego w stylu Shimano, Daiwa, Plaladin czy Diaflex.

MoÅźesz siÄ™ miÅ‚o zaskoczyć. To co wymieniÅ‚eÅ› niekoniecznie musi być proste(zaleÅźy co rozumiemy pod tym pojÄ™ciem). Diaflex i Palladin to dwie najwyÅźsze serie u Robinsona i Kongera Shimano i Daiwa to juÅź w ogÃÅ‚le moÅźe być inna bajka :D.


pzdr.




#32 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 09:16

Chcę usłyszeć:

Jakimi gotowymi wÄ™dkami ze Å›redniej i wyÅźszej pÃÅ‚Å‚ki warto sobie zawracać gÅ‚owÄ™. PrzecieÅź nie mogÄ™ przebierać w 100 modelach zwÅ‚aszcza Åźe pewnie nie ma szans na dotkniÄ™cie wszystkich nawet w ciÄ…gu tygodnia.

kup sobie 3 najdrozsze modele st.croix, te beda dla ciebie zdecydowanie najlepszym wyborem B)

#33 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 18 kwiecień 2012 - 09:35

Czytam i czytam te dwie strony... :unsure:
A wskocz ChÅ‚opie na stronki fishingtest i coronafishing, a tam juÅź Ci doradzÄ…, ktÃÅ‚re sankroiksy masz kupić i dlaczego.. :mellow:

#34 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • ImiÄ™:Artur

Napisano 18 kwiecień 2012 - 09:58

No to chÅ‚op ma mÄ™tlik w gÅ‚owie,powiedziaÅ‚bym,Åźe jest dych dziki.

#35 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 18 kwiecień 2012 - 10:10

JuÅź od Fatso powinieneÅ› kupić tego sunrisa na okonki :mellow: .
Jakbym nie miaÅ‚ pheniksa juÅź byÅ‚by mÃÅ‚j :D .

#36 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 18 kwiecień 2012 - 14:02

Czytam i czytam te dwie strony... :unsure:
A wskocz ChÅ‚opie na stronki fishingtest i coronafishing, a tam juÅź Ci doradzÄ…, ktÃÅ‚re sankroiksy masz kupić i dlaczego.. :mellow:


LOL, Panie Tomaszu, Å‚adnie to tak?

WracajÄ…c do pytania kolegi...ja bym to zrobiÅ‚ tak: 2,4 tysia na lokatÄ™, pozostaÅ‚e 600zÅ‚ na 3 wÄ™dki i nad wodÄ™. Kupić kongery, taÅ„sze daiwy, cokolwiek. 3 miesiÄ…ce testÃÅ‚w nad wodÄ…, w miÄ™dzyczasie machanie innymi kijami (u kolegÃÅ‚w, w sklepach) - zamknąć lokatÄ™, wziąć siano i kupić coÅ› docelowego.

MÃÅ‚wiÄ…c krÃÅ‚tko - nie wierzÄ™, Åźe, nawet z takÄ… kwotÄ… w rÄ™ku, moÅźna pÃÅ‚jść z marszu i kupić coÅ› docelowego. Za duÅźo zmiennych, o czym piszÄ… koledzy powyÅźej. A na dzisiaj sam tak na prawdÄ™ nie wiesz co lubisz.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych