Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mazda cx-5 II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 28 grudzień 2019 - 22:37

Witam,

Szukam opini o aucie w tytule.Jeśli ktoś pracuje w mazdzie lub użytkuję takie auto proszę o kontakt...

#2 OFFLINE   bayrt

bayrt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 28 grudzień 2019 - 22:39

Cześć. Mam 3 miesięczną. Jak coś 602 291 066 lub priv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik bayrt edytował ten post 28 grudzień 2019 - 22:40


#3 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 28 grudzień 2019 - 22:44

[quote name="bayrt" post="2686789" timestamp="1577569145"]

Cześć. Mam 3 miesięczną. Jak coś 602 291 066 lub priv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/quote

Jaki silnik i kiedy mogę zadzwonić?

#4 OFFLINE   bayrt

bayrt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 28 grudzień 2019 - 22:45

2.0, skypasion szara, dzwon teraz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • pawelHERP lubi to

#5 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 28 grudzień 2019 - 23:26

Piękne auto. Ja jednak będę polecał 2.5 litra. Jeżeli potrzebujesz informacji z salonu, coś sprawdzić lub wybrać nowe auto z salonu to zapraszam na priv.
K.
  • pawelHERP lubi to

#6 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 grudzień 2019 - 10:09

Jak kupisz to dobrze zabezpiecz. Jeden z najpopularniejszych modeli wśród złodziei, już nie tylko w Warszawie.



#7 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 29 grudzień 2019 - 10:28

Kolega dobrze prawi. Ze swojej strony dodam że najlepsze obecnie zabezpieczenie każdego auta na rynku kosztuje około 3 tys na 5 lat i nazywa się GAP 😃

#8 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 29 grudzień 2019 - 10:33

Dziś rozmawiałem z gościem i chce żeby ukradli i nie chcą ukraść 🙊😁 i ma GAP...

#9 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 29 grudzień 2019 - 10:57

Proponuję kilka dni w stolicy, np okolice stadionu Narodowego albo ul Puławska i zakupy w dobrze znanym sklepie wędkarskim 🤫

#10 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 29 grudzień 2019 - 12:16

Piękne auto. Ja jednak będę polecał 2.5 litra. Jeżeli potrzebujesz informacji z salonu, coś sprawdzić lub wybrać nowe auto z salonu to zapraszam na priv.
K.

 

Jesli moge zapytac, oczywiscie poza wieksza moca, to jest jakis inny powod dla ktorego polecasz 2.5L? 



#11 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 29 grudzień 2019 - 13:43

Jak Madzia to również polecam 2.5 PB a tym bardziej do takiej dużej kasty jak CX5
Słabsze jednostki nie jadą a nawet 2.5PB mimo dużej pojemność dupy nie urywa swoim osiągami.
Silniki są ekonomiczne i bezawaryjnie ale myślę że dowiesz się więcej na forum Mazdy niż na wędkarskim :)

#12 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 29 grudzień 2019 - 15:34

Kolego Kwinto.
Oczywiście mówię głównie o dynamice przy takim aucie jak cx 5. Spalanie przy 2.0 i 2.5 jest praktycznie identyczne a dynamika jednak zauważalnie lepsza przy większym silniku(oczywiście i tak zawsze za mało) . Dodatkowo, ale to może tylko moje odczucie 2.5 brzmi lepiej 😃
Jednak znam wielu użytkowników 2 literówek w cx 5 którzy sobie chwalą ten silnik. Ja mam 2 litry w 6 i manualu. Dla mnie wystarcza w zupełności ale wiadomo najszybszy nie jestem, ale już nie muszę 😃

#13 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 29 grudzień 2019 - 16:10

Kolego Kwinto.
Oczywiście mówię głównie o dynamice przy takim aucie jak cx 5. Spalanie przy 2.0 i 2.5 jest praktycznie identyczne a dynamika jednak zauważalnie lepsza przy większym silniku(oczywiście i tak zawsze za mało) . Dodatkowo, ale to może tylko moje odczucie 2.5 brzmi lepiej 😃
Jednak znam wielu użytkowników 2 literówek w cx 5 którzy sobie chwalą ten silnik. Ja mam 2 litry w 6 i manualu. Dla mnie wystarcza w zupełności ale wiadomo najszybszy nie jestem, ale już nie muszę 😃


Krzysztof a miałeś do czynienia z dieslem 2,2 175KM?

#14 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 29 grudzień 2019 - 16:29

Z dieslem miałem przyjemność jeździć w odmianie 184 KM aut AWD w cx5 oraz 6 kombi. W dieslu jak to dieslu moment obrotowy robi swoje. Auto jedzie od 2 tys obrotów, jest zawsze chętne do przyśpieszeń. Oba auta testowałem w trasie, cx 5 za Wrocław z Warszawy a 6 nad Czorsztyn z wawy. Niestety nie udało nam się zejść poniżej 9 że spalaniem, raczej byliśmy bliżej 10. Jednak prędkości ponad autostradowe robią swoje i mają duży wpływ na spalanie. Myślę że 2.5 litrów benzyna mimo że chyba lekko wolniejsza wcale nie spali więcej, a odpaleniu auta rano będzie przyjemniejsze dla ucha.
Na naszym rynku sprzedaż diesli w Mazdzie stanowi zaledwie kilka procent. I chyba kierunek benzynowy jest słuszny jeżeli ktoś wybiera Mazde a napewno gdy kupuje auto na dłużej.

#15 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 29 grudzień 2019 - 23:30

Mam 2 mazdy. Mazdę 3 2.5l wersja sport kupiona jako nowa w USA rocznik 2010 ( ma u mnie dożywocie :-) ). Firmową 6 rocznik 2016. Generalnie polecam. Rada jedna zabezpieczenie antykorozyjne podwozia z marszu tzw. baranek. Koszt około 1tyś. Co do kradzieży to fakt. Moim zdaniem najlepsze i najtańsze to bearlock.



#16 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 29 grudzień 2019 - 23:34

Czyli nadal mazdy, nawet te nowsze roczniki mają tę wadę, że łapią rudą francę?



#17 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 29 grudzień 2019 - 23:35

Tak. W Japonii nie sypie się soli na drogi. Stąd nie widzą takiej potrzeby.



#18 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 31 grudzień 2019 - 18:23

Troszkę się motoryzacja interesuje ale tylu mądrych rzeczy co od kolegi Ptaka dawno się nie dowiedziałem, począwszy od baranka 🤣, przez filozofię tworzenia auta, po rdzewiejace Mazdy.
Zatem informuje oficjalnie za Mazda Polska że w autach po 2012 roku korozja dotyczy ok 0.5 (pół) procenta aut.
Dodam tylko od Siebie że nie widziałem na żywo zardzewiałej Mazdy i nigdy żaden klient nie wymienił rdzy jako argumentu przeciwko zakupowi kolejnej Mazdy.
Ogólnie rzecz ujmując wydaje mi się że problem rdzy nie występuje na większości jak nie wszystkich bez wypadkowych autach sprzedawanych w naszym kraju bez względu na markę i cenę. Mam Chevroleta Aveo z 2010 roku i auto ma absolutnie gołe blachy bez żadnego zabezpieczenie a ruda pojawiła się w małym stopniu tylko na elementach zawieszenia. Zrobiona profilaktycznie konserwacja podwozia i blach w tamtym roku, prawdziwa konserwacja a nie jakieś baranki, wstrzykiwanie w progi, maskę i każdy newralgiczny element auta.
  • Sławek77 lubi to

#19 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 31 grudzień 2019 - 19:33

Kolego Jeżyna. Znawca ze mnie motoryzacji zerowy. Typowy użytkownik. Rady uzyskane od serwisu Gołebiębiwewski. https://www.mazda.warszawa.pl/ gdzie obydwa moje auta od lat są serwisowane. Numerami VIN obydwu aut służę ma priv.

Auto w USA kupione w https://www.rileymazda.com/ generalnie nie lubię gdy ktoś mi wciska wciskanie kitu. Panie Jeżyna zapraszam na jazdę testową Mazda 3 2.5l niby tylko 173hp ( to nie jest mps ta ma 273 hp ) a zwłaszcza zapraszam na sesję muzyczną w wykonaniu firmy Bose która to specjalnie dla tego modelu zaprojektowała system muzyczny. Dla Mazdy rynek UE nie jest rynkiem prime. Rynkiem prime prócz niej samej jest USA. Tam też soli nie sypią.


  • thug lubi to

#20 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 31 grudzień 2019 - 20:55

Jeszcze jedno pytanie. Kolego Jeżyna ile aut marki mazda posiadasz ( jesteś właścicielem ) a nie tylko pojeździłeś ( 3 km po parkingu ... ) ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych