Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

tester !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 19:32

witam,

mam pytanko?:D
co robicie w takies sutuacji?
22.4 koles na beszczela łowi szczupaki ! slider , stalka itd.
na grzecznie zwrócona uwage ze jeszcze nie wolno wali tekst ze testuje woblery !??!?! szlag mnie trafia i mówie żeby do testowani odczepił kotwice ! choc wiem ze robi mnie w konia!
dzwonie do strazy rybackiej a oni zanim sie zbiora to kolesia nie ma..choc wcale nie uciekał i był swiecie przekonany ze kit z testowaniem łykną wszyscy!

jestem w miare spokojny ale miałem ochote walnac w ryło!
mam jego zdjecie!
pozd Krys

#2 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 kwiecień 2012 - 19:43

Możesz zawsze zadzwonić na Policję , na pewno będą szybciej od straży

#3 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 22 kwiecień 2012 - 19:47

Na policję? A w jakim celu? Jaki przepis został złamany?

Na moich 2 zbiornikach ze względu na sandacza jest zakaz spinningowania oraz łowienia na żywca i martwą rybkę do 31 maja. Udało się ten problem wyeliminować :D

#4 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 22 kwiecień 2012 - 19:48

Sliderami łowiono również klenie :mellow: A tak poważnie to chyba jest tak (czego nie jestem pewien na 100%), że samo używanie przynęt gdzieś tam nazwanych na szczupaka nie oznacza sprzeczności z prawem, inaczej byłoby gdyby złowił i zabrał czy przeznaczył do zabrania np. w siatce. Nie pochwalam oczywiście takiego cwaniactwa jednak z punktu widzenia prawa nic chyba zarzucić nie można.

#5 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 22 kwiecień 2012 - 19:49

Inna sprawa, że połowa nabywców testuje...

#6 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 kwiecień 2012 - 20:10

Na policję? A w jakim celu? Jaki przepis został złamany?

Na moich 2 zbiornikach ze względu na sandacza jest zakaz spinningowania oraz łowienia na żywca i martwą rybkę do 31 maja. Udało się ten problem wyeliminować :D

W przypadku gdyby kolega stwierdził że jakaś rybka nie wróciła do wody , chodziło mi o alternatywę dla wzywania straży o nic innego.

#7 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 22 kwiecień 2012 - 20:15

To samo dziś działo się w przypadku bolków widziałem chyba z 4 osoby które ewidentnie próbowały łowić bolenie, masakra...

#8 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 kwiecień 2012 - 20:24

Przykra sprawa jest gdzie banda kutasów szarpiących sandacze na tarliskach przy torze kajakowym na Wiśle w Krakowie. Z bezczelnością rzucają 10cm+ gumami, pleciona i mocny sprzęt a do tego perfidny uśmiech na wieśniackiej gębie. Dochodzi z ich strony pytanie gdzie te duże okonie i leszcze...


#9 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 21:02

Byłem w tym roku kilkanaście razy na rybach i zawsze widziałem kogoś rzucającego przynętami szczupakowymi/boleniowymi...
Jeden nawet mówił, że rzuca bo w zeszłym roku siaty stawiali i sprawdza czy nie ma...
to już standard

#10 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 21:10

Możesz zawsze zadzwonić na Policję , na pewno będą szybciej od straży

wg. mnie koles naruszył przepis dotyczacy okresu ochronnego szczupaka. niekt mi nie wmówi, ze łowiac na spining na slidera itd z przyponem poluje na klenia :D . do złamania prawa w tym przypadku nie jest tu potrzebna złowiona ryba a samo działanie. to tak jak by ktos postawił sieci i sie tłumaczył ze je myje :D
pytam sie pod wzdgledem praktycznym bo prawnie to koles złamał przespiy ...lac w ryło czy łamać wedkę ?:D
pozd Krys

#11 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 22 kwiecień 2012 - 21:16

I jedno i drugie i jeszcze psem poszczuć.

#12 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 22 kwiecień 2012 - 21:58

Co karaj to obyczaj a o dobrego testera w dzisiejszych czasach nie latwo .Moze ambitny jakis a w lowisku klenie jak konie plywaja .

pozdr Termos

#13 OFFLINE   spinerman

spinerman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 23 kwiecień 2012 - 11:55

[quote]
Możesz zawsze zadzwonić na Policję , na pewno będą szybciej od straży
[/quote]
wg. mnie koles naruszył przepis dotyczacy okresu ochronnego szczupaka. niekt mi nie wmówi, ze łowiac na spining na slidera itd z przyponem poluje na klenia :D . do złamania prawa w tym przypadku nie jest tu potrzebna złowiona ryba a samo działanie. to tak jak by ktos postawił sieci i sie tłumaczył ze je myje :D
pytam sie pod wzdgledem praktycznym bo prawnie to koles złamał przespiy ...lac w ryło czy łamać wedkę ?:D
pozd Krys
[/quote]

Jeżeli na tej wodzie nie ma zakazu spinningowania to niestety żaden przepis złamany nie został. Tego typu praktyki na wielu łowiskach zostały zlikwidowane wprowadzeniem wspomnianego wcześniej zakazu spinningowania np. do 1 czerwca ( w trosce o sandacza ). Lać w ryj, łamać wędki...? gość za odszkodowanie które od Ciebie wyciągnie w powództwie cywilnym wykupi fabrykę Salmo i testom sliderów nie będzie końca :mellow: a co gorsze jak masz mocną rękę to ze trzy sezony sąd wytnie ci z życiorysu :( pozdrawiam.

#14 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 23 kwiecień 2012 - 12:15

Z PZW w Olsztynie niedaleko pewnego jeziora wiem ze tylko zakaz spinningowania jest zakazem używania wszelakich przynęt spinningowych.ja łowiąc ostatnio na małą okoniową cykadę złowiłem bolka,on nie wiedział że to na okonka przynęta i wziął.

jak niema zakazu spinningowania to można tylko próbować na wyrzuty sumienia kogoś złapać,bo jeśli nie zabiera ryb to w sumie nic mu nie zrobisz.

aha ja miałem stalkę w zestawie,jako zabezpieczenie bo poco ma pływać z moją cykadą ewentualny szczupak,który byłby w kwietniu głodny i by przywalił w mała cykadę o ten centymetr za daleko.

#15 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 23 kwiecień 2012 - 13:14

lać trzeba.... i sprzęt utopić. Tylko tak lać, aby śladów zbyt wiele nie było, bo jeszcze koleś pójdzie do lekarza, a później do sądu.... ;) w tym kraju nie da się inaczej....

#16 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 23 kwiecień 2012 - 13:59

@Hasior trzeba dojechać tego kolesia co chodzi z rowerem i wiaderkiem, mój kumpel go obczaił, że jak złowił bolka albo pajka to do wiadra i trawą przykrywał. Na takich rowerzystów jest sposób praktykowałem go :mellow: Kupujesz najtańsza kłódkę, koszt nie wiem ze 3zł, i zapinasz takiemu delikwentowi na szprychy można to zrobić cicho i bez szelestnie :mellow: ale widok roweru na plecach bez cenny :mellow:

#17 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 kwiecień 2012 - 14:53

Niestety, ale mały slider może być tak samo skuteczny na zębacze, co na klenie czy okonie. To jest fakt. A nikt delikwentowi nie wmówi złej woli, nawet jak poluje na okonie z Fatso 14, bo okonie przecież jedzą tej wielkości ryby i to też jest fakt. A stalkę ma po to, żeby szczupaka w 'przyłowie' ostrożnie odhaczyć i wypuścić... Niestety, Kryst. Żadne zdjęcia, ani film, ani nawet deklaracja tego gościa na piśmie, kiedy i czym łowił, nie są żadną podstawą do interwencji, czy procesowania się. Niestety, ale przepisy są jakie są, kontrole są jakie są, egzekucja jest jaka jest, powszechna świadomość i mentalność, wiadomo.. Co nie jest zabronione, jest dozwolone. Nie należy szukać tu ani zdrowego rozsądku, ani licznych przykładów dobrej woli nad brzegami naszych wód. Przykro mi.

Pozdrawiam
Grzesiek

#18 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 23 kwiecień 2012 - 16:55

Ja testowałem wczoraj około 250 woblerów.200 sztuk z tego to boleniowe wobki.na dodatek na wodzie gdzie jest teraz obręb ochronny bo zarybili tym czymś co to smoltem troci nazywają.

Ja to jestem kłusownik pełną gembą. Embarassed

Tylko cholera karte opłaconą miałem :o

jutro z premedytacją to samo.Tylko mniej boleniowych...
Ale z 50 jerków będzie.

#19 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 kwiecień 2012 - 18:20

lać trzeba.... i sprzęt utopić. Tylko tak lać, aby śladów zbyt wiele nie było, bo jeszcze koleś pójdzie do lekarza, a później do sądu.... ;) w tym kraju nie da się inaczej....

No właśnie przez takie zachowania ten kraj jest jaki jest...
Mam nadzieje, że tak nie myślisz...


#20 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 23 kwiecień 2012 - 18:40

Ja bym stanął 50metrów od gościa, wyjął telefon i zaczął filmować, nawet przez godzinę - z premedytacją. Wcześniej czy później zakończyłby połowy - a może akurat wyciągałby rybę i chował do torby - choć widząc że jest filmowany pewnie by wypuścił. Filmik wrzucasz na jakieś poczytne forum w swojej miejscowości, osiedlu - gdzieś gdzie mogą rozpoznać wędkarza. Narobić wstydu, wytknąć palcem.
Może wystarczyłoby tylko udawać że kręcisz i za 5 min by się zwinął znad wody.
A jak przyjechał autem to mu od razu 10 szt nalepki na auto z karnym kutasem :D
Do nabycia na allegro
http://allegro.pl/najmocniejszy-karny-kutas-wysylka-free-0-z l-i2276292262.html





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych