Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Vanquish ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1105 odpowiedzi w tym temacie

#1041 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 18 luty 2023 - 11:40

Odbije piłeczkę.
Weź kołowrotek do ręki ,albo lepiej przykręć do wędki. Żyłki nie ruszaj ,niech pozostanie owinięta na szpuli. Palcem jednej ręki dociśni rant szpuli ,prostopadle do jej osi . Tak jak byś chciał ją skrzywić ( z wyczuciem). Drugą ręką przekręć korbą. Porównaj bez docisku i z dociskiem. Widzisz różnicę?
Dalej twierdzisz że na worm shaft nie przenoszone są żadne obciążenia.

Ps. Dociśnięcie palcem, ma symulować siłę jaka działa na szpulę (która jest przekazywana przez żyłkę/linkę) podczas zwijania ciężej pracujących przynęt lub holu ryb .

#1042 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 18 luty 2023 - 15:04

Sory ale Ty potrafisz czytać? Pokaż mi gdzie napisałem że nie ma żadnego obciążenia. Jest ale na tyle niewielkie że nie ma to wpływu na zużycie itd. Wałek worm ma żywotność kilku przekładni i wytrzymuje całe "życie" młynka. Wodzik w większości przypadków też. W kilku starych Shimano był problem z samym widzikiem ale to z innego powodu.
Nie chcę Cię obrazić ale myśl.Dociskając szpulę, tak jak piszesz, na jaki element działasz? I teraz jeszcze raz przeczytaj mój wcześniejszy post. Jeżeli dalej uważasz że na wałek worm to ja odpadam.

Żeby zadziałać siłą na wodzik i worm to muszisz wciskać szpulę do środka i wyciągać. Bo wtedy to wodzik i worm będą napędzać zębatki i całą przekładnię.
Ps. Jeśli będziesz to testował to robisz to na własną odpowiedzialność :-)
I to ostatni mój wpis na ten temat bo szkoda mijego czasu a już prościej nie da się tego wytłumaczyć.
  • stella lubi to

#1043 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 18 luty 2023 - 17:00

Sory a ty potrafisz czytać ?! Gdzie napisałem że wałek się rozleci ?! Było napisane ,,minimalnie większą wytrzymałość" ale ty to podwżyłeś. Więc ci tłumacze,każde obciążenie wpływa na trwałość ,w mniejszym czy większym stopniu.Takie są prawa fizyki.

#1044 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 18 luty 2023 - 18:04

Byle do wiosny ;D
  • Artech, Mateo1989 i Darek_W lubią to

#1045 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 18 luty 2023 - 18:07

Sory ale Ty potrafisz czytać? Pokaż mi gdzie napisałem że nie ma żadnego obciążenia. Jest ale na tyle niewielkie że nie ma to wpływu na zużycie itd. Wałek worm ma żywotność kilku przekładni i wytrzymuje całe "życie" młynka. Wodzik w większości przypadków też. W kilku starych Shimano był problem z samym widzikiem ale to z innego powodu.
Nie chcę Cię obrazić ale myśl.Dociskając szpulę, tak jak piszesz, na jaki element działasz? I teraz jeszcze raz przeczytaj mój wcześniejszy post. Jeżeli dalej uważasz że na wałek worm to ja odpadam.

Żeby zadziałać siłą na wodzik i worm to muszisz wciskać szpulę do środka i wyciągać. Bo wtedy to wodzik i worm będą napędzać zębatki i całą przekładnię.
Ps. Jeśli będziesz to testował to robisz to na własną odpowiedzialność :-)
I to ostatni mój wpis na ten temat bo szkoda mijego czasu a już prościej nie da się tego wytłumaczyć.

Przemek nowego Einsteina nie przeskoczysz.


  • przemo_w i Darek_W lubią to

#1046 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 18 luty 2023 - 18:10

Sory a ty potrafisz czytać ?! Gdzie napisałem że wałek się rozleci ?! Było napisane ,,minimalnie większą wytrzymałość" ale ty to podwżyłeś. Więc ci tłumacze,każde obciążenie wpływa na trwałość ,w mniejszym czy większym stopniu.Takie są prawa fizyki.

Rynce mi opadły po same zimie.
Kolejne jerbaitowe objawienie.
Człowieku naciskając na szpulę tak jak napisałeś w pierwszej kolejność obciążasz oś, pinion i jego łożyska! Te elementy są "usztywnione" przez łożyska! Musiałbyś zgnieść najpierw łożyska, wygiąć oś głowną żeby dopiero dotrzeć do oscylacji. Ale tu na przeszkodzie staną Ci zębatki pośrednie i piny trzymające wałek worm. A jak jebn...w szpulę to pęknie wózek wodzika zanim uszkodzi wałek.
Nie ma na wałku obciążenia żeby powodowało jego zużycie.
Podpytaj innych rozbierających młynki i powiedzą ci to samo.

Ps. Skoro tak się znasz to po co szukasz kogoś do serwisu młynka?
  • strary lubi to

#1047 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 18 luty 2023 - 19:55

🤦 A coś ty się tak przyczepił tego wałka?! Jeszcze raz Ci napiszę -minimalnie większą wytrzymałość mechanizmu . Pisząc ,,mechanizm " chodziło o cały system oscylacji . Czyli wałek ,wodzik ,wózek itd.
Myślałem że zrozumiesz o co chodzi po przeprowadzeniu tej próby ale ty dalej swoje. A chodziło o to że pod obciążeniem potrzebna jest większa siła żeby podnieś szpulę do góry. Większa siła to i tarcie między wodzikiem a nacięciami na wałku jest większe,?! A jeśli jest większe to i elementy bardziej się zużywają. Pierwsze oznaki zużycia będą na wodziku a nie na wałku. Dla tego wolniejsza oscylacja powoduje że siła jaka jest potrzebna do podniesienia szpuli jest mniejsza. Co wpływa na lżejszą pracę jak i zużycie mechanizmu .
Żeby Ci to z obrazować podobne zjawisko występuje w ręcznej prasie śrubowej Tylko tu wpływa na to skok gwintu. Czym gwint drobniejszy ,tym siła większa i prasa ,,chodzi"lżej.
Cholera nie jest to fizyka kwantowa

Ps. Myślałem że masz większą klasę. Moje argumenty przeciwko twoim. Ale ty nie dopuszczasz tego że ktoś ma inne zdanie.


Acha,nie kłam pisząc że szukam kogoś kto przeprowadzi mi serwis kołowrotków. Nigdy tego nie robiłem. Od ponad trzydziestu lat robię to sam.

Użytkownik Lukas 24 edytował ten post 18 luty 2023 - 19:56


#1048 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 18 luty 2023 - 20:45

Piję teraz %. Na tygodniu nagram ci filmik ze zdjętą połówką młynka, założonym rotorem i będę robił " Twój test" .
Może wtedy zrozumiesz.
Admina proszę o przeniesienie tych dywagacji z czapu do działu majsterkowanie i Serwis Shimano bo szkoda ten temat zaśmiecać.
  • Dedo i Darek_W lubią to

#1049 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 19 luty 2023 - 11:06

Ps. Dociśnięcie palcem, ma symulować siłę jaka działa na szpulę (która jest przekazywana przez żyłkę/linkę) podczas zwijania ciężej pracujących przynęt lub holu ryb .


No według mnie zdecydowanie ten test nie będzie miarodajny. Normalnie wektory sił działają po obwodzie i jest to ciągniecie a kierunek działania się zmienia za rolką kabłąka. Generalnie to jest układ ruchomych przekładni i statyczne dokładanie siły nie jest w stanie zasymulować stanu w ruchu.

#1050 OFFLINE   Maaaciaas

Maaaciaas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 23 luty 2023 - 19:25

Witam,pytanie taktyczne.
Kupiłem Vanquisha w pewnym "świetnym" sklepie i nie jestem w stanie oddać go na serwis gwarancyjny (przegląd/smarowanie) ponieważ sklep po prostu nie odpisuje. Jak napisałem do Shimano to odbili piłeczkę że musi być przez sklep. Poleci ktoś serwis który ogarnie przegląd i smarowanie ?

Pozdrawiam Maciek

#1051 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 23 luty 2023 - 19:34

Ja polecam Andrzeja Przybytka- co prawda u nikogo innego nie serwisowałem; ale u Andrzeja zawsze wszystko było w porządku


  • Tom Rob lubi to

#1052 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5003 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 luty 2023 - 19:42

Chyba nigdy nie pojmę, dlaczego ludzie tak bardzo pragną smarować kołowrotki. Najlepsze jest to, że później jak je sprzedają to się okazuje, że ich nie otwierali albo otwierali ale piszą, że nie.
  • papaja, Szymon82 i przemo_w lubią to

#1053 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 23 luty 2023 - 19:43

Chyba nigdy nie pojmę, dlaczego ludzie tak bardzo pragną smarować kołowrotki. Najlepsze jest to, że później jak je sprzedają to się okazuje, że ich nie otwierali albo otwierali ale piszą, że nie.

:D:D:D:D hahahahaha czysta prawda :)


  • przemo_w i S.N. lubią to

#1054 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 23 luty 2023 - 19:45

Witam,pytanie taktyczne.
Kupiłem Vanquisha w pewnym "świetnym" sklepie i nie jestem w stanie oddać go na serwis gwarancyjny (przegląd/smarowanie) ponieważ sklep po prostu nie odpisuje. Jak napisałem do Shimano to odbili piłeczkę że musi być przez sklep. Poleci ktoś serwis który ogarnie przegląd i smarowanie ?

Pozdrawiam Maciek


Gwarantem jest producent, importer lub dystrybutor, nie sklep. Czy dostałeś w pudełku kartę gwarancyjną?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

#1055 OFFLINE   Maaaciaas

Maaaciaas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 23 luty 2023 - 19:52

Nie, nie mam żadnej karty. Mam schemat, instrukcje obsługi, podkładki i coś tam jeszcze. Karty gwarancyjnej brak.

#1056 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 luty 2023 - 20:28

Gwarantem jest producent, importer lub dystrybutor, nie sklep. Czy dostałeś w pudełku kartę gwarancyjną?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Shimano Pl nie jest gwarantem. Gwarantem jest sklep i sklep załatwia sobie dalej z Shimano.
Nie dostajesz karty gwarancyjnej.

#1057 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 23 luty 2023 - 20:41

Nie, nie mam żadnej karty. Mam schemat, instrukcje obsługi, podkładki i coś tam jeszcze. Karty gwarancyjnej brak.


Właśnie. Od jakiegoś już czasu trwa ten proceder robienia nas w ciula. Dystrybutor mimo tego że powinien dostarczyć oświadczenie/gwarancję w której są opisane obowiązki gwaranta i uprawnienia konsumenta nie robi tego z premedytacją. Normark kiedy jeszcze był dystrybutorem na PL dodawał karty gwarancyjne do sprzętu i wszystko było jasne, natomiast w tej chwili jest to wolna amerykanka.

Konsumentowi przysługuje obowiązkowo prawo do rękojmi wynikające z kodeksu cywilnego i w naszym pięknym kraju są to 24 mce i tu faktycznie obowiązek spełnienia spoczywa na sklepie.

Gwarancja jest zupełnie innym konstruktem i jest dobrowolna tzn. Jeśli producent chce to może jej udzielić a jeśli nie, to nie:)

Z powodu braku karty gwarancyjnej i tym samym oświadczenia w tym wypadku dystrybutora Shimano Polska Bicycle Parts Sp. z o.o. W zasadzie nie wiemy czy shimano udziela gwarancji, jako taka nie jest doprecyzowana a przynajmniej nie ma jasnych zasad.


Jest jednak oświadczenie shimano fish europa, które to właśnie powinno być dostarczone wraz z towarem

Sekcja zobowiązania

https://fish.shimano...na-Shimano.html

To co w linku powyżej należałoby traktować jako gwarancje

A to co poniżej jako info

Możesz próbować skontaktować się z innym sklepem sprzedającym shimano.

https://fish.shimano...olowrotkow.html

Jednak trzeba mieć jedną kwestię na uwadze, gwarancja czy rękojmia nie zapewnia że kołowrotek w trakcie używania będzie działał tak samo jak po wyjęciu z pudełka.

Producent zapewnia że ma działać prawidłowo tj. Wszystkie funkcje mają działać.

To tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

#1058 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 23 luty 2023 - 20:43

Shimano Pl nie jest gwarantem. Gwarantem jest sklep i sklep załatwia sobie dalej z Shimano.
Nie dostajesz karty gwarancyjnej.


Hej:) nie rozumiesz pojęcia gwarancja i rękojmia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

#1059 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 luty 2023 - 20:48

Nie rozumiem. Tylko co to zmienia? Od samego początku działania Shimano Pl tak było.

Odpowiedz mi czy smarowanie jest serwisem gwarancyjnym? Czy widzimisie użytkownika bo sobie tak w necie wyczytał?

#1060 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 23 luty 2023 - 20:54

Nie rozumiem. Tylko co to zmienia? Od samego początku działania Shimano Pl tak było.

Odpowiedz mi czy smarowanie jest serwisem gwarancyjnym? Czy widzimisie użytkownika bo sobie tak w necie wyczytał?


Smarowanie nie jest obowiązkiem wynikającym z warunków gwarancji.

Tak jak pisałem wcześniej gwarancja nie jest doprecyzowana, jest oświadczenie shimano fish eu z którego nic takiego nie wynika.


Jeśli taka bezpłatna usługa istnieje wynika z dobrej woli dystrybutora, polityki marki PR’u itd. Dystrybutor nie ma fizycznego obowiązku smarowania na każde życzenie konsumenta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro