Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łudzące podobieństwo - zbieg okoliczności??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 26 styczeń 2007 - 22:56

rapala original to napewno nie jest :D

#22 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 styczeń 2007 - 22:57

To jest yozuri, nie wiem czy tobimaru, czy tobimaru junior. czy inny ich stwor. Malo mialem do czynienia z tymi przynetami.
Ale to yozuri.


Guzu

#23 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 26 styczeń 2007 - 23:01

cholera mam w domu ponad 20 modeli yo-zuri a tego nie mam :huh: :lol: :lol: :lol: :lol:

#24 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 styczeń 2007 - 23:01

troche podobny to yozuri emperor minnow :mellow: i pewnie setki innych braci z dalekiego wschodzu :mellow:

#25 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 26 styczeń 2007 - 23:03

Dzięki Guzu,
a czy on ma kulkę w korpusie?
I przy okazji ,czy kulka walająca się w korpusie przeszkadza boleniom? :unsure:


#26 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 styczeń 2007 - 23:04

Dziekuj Mifkowi, chyba dokladnie to jest ten emperor.

Z tego co kojarze, to malo ktory yozuri ma korpus bez kulki...


Guzu

#27 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 26 styczeń 2007 - 23:04

Moim zdaniem nic taka kulka boleniom nie przeszkadza... miałem efekty na takie wobki :D

#28 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 styczeń 2007 - 23:06

a poza tym empreror ma te fajna przypadlosc ze bywa cholernie ciezki... jak stary poczciwy terminator abu :mellow:

#29 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2007 - 23:09

Wobler to Yo-zuri.
Juz o tym byla kiedys mowa, ze w przypadku przynet najczesciej bardzo trudno udowodnic, ze cos jest plagiatem.
Co nie znaczy, ze firmy nie podchwytuja od siebie pomyslow.
Dla mnie interesujace jest w tym glownie to, kto od kogo rznie bo to wyznacza dla mnie zrodlo pozysku przynet.
A nieraz bywa i tak, ze produkt zerzniety jest lepszej jakosci niz oryginal, np. za sprawa lepszych materialow.

Zdjecie nie jest moje.
Gumo
p.s.On sie zdaje sie nazywa SS Minnow...

#30 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 26 styczeń 2007 - 23:09

Wszystko jest podobne do wszystkiego. Mam gdzieś bardzo starego wobka dragona wypisz wyrysuj ówczesny exekutor ma taki sam kształt.Będę musiał kiedyś porównać ich pracę :lol: :lol:

#31 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 26 styczeń 2007 - 23:10

Dzięki chłopaki :mellow:
muszę wybrac się na zakupy B)

#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 styczeń 2007 - 23:12

Wszystko jest podobne do wszystkiego. Mam gdzieś bardzo starego wobka dragona wypisz wyrysuj ówczesny exekutor ma taki sam kształt.Będę musiał kiedyś porównać ich pracę :lol: :lol:



zamker tak si eakurat sklada ze rodowod teego wobka wlasnie taki jest. kiedys byl probukowany tylko w wielkosci 5cm chyba nawet tylko z dlugim sterem i salmo robilo go dla dragona. teraz jak jest... wiemy (prawie) wszyscy. na szczescie executor zostal reinkarnowany :mellow: i chwala salmiakom za to :D

#33 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 26 styczeń 2007 - 23:24

zamker tak si eakurat sklada ze rodowod teego wobka wlasnie taki jest. kiedys byl probukowany tylko w wielkosci 5cm chyba nawet tylko z dlugim sterem i salmo robilo go dla dragona. teraz jak jest... wiemy (prawie) wszyscy. na szczescie executor zostal reinkarnowany :mellow: i chwala salmiakom za to :D


Oj to ja Ci tego nie wiedziałem. :huh: :huh: Ale młody jeszcze jestem to i wszystkiego wiedzieć ni muszę :lol:
To pewnie i pracy nie trzeba porównywać. :unsure:

#34 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 27 styczeń 2007 - 02:23

.


Użytkownik J_J edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 22:30


#35 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 styczeń 2007 - 11:35

Wobler to Yo-zuri.
Juz o tym byla kiedys mowa, ze w przypadku przynet najczesciej bardzo trudno udowodnic, ze cos jest plagiatem.
Co nie znaczy, ze firmy nie podchwytuja od siebie pomyslow.
Dla mnie interesujace jest w tym glownie to, kto od kogo rznie bo to wyznacza dla mnie zrodlo pozysku przynet.
A nieraz bywa i tak, ze produkt zerzniety jest lepszej jakosci niz oryginal, np. za sprawa lepszych materialow.



Właśnie tak, kto od kogo zrzyna. :o
Kiedy czytam:
-Pracują lepiej od jugoli
-Wzorawane na Orginal Rapala
-Lepszy od Slidera
to sam wytwórca plagiatu podkreśla wyższość pirwowzoru, bo powołuje się na niego. Powołuje się na wyrób, który zrobił na nim wrażenie do tego stopnia, że postanowił sam go wykonać.

Prawda jest taka, że nie łatwo jest wykonać wyrób o cechach indywidualnych. Zawsze w jakimś stopniu jeden wobler będzie podobny do drugiego. Tym, którym udaje się wykonać wobler o podobnej pracy ale inaczej wygladający od pierwowzoru, należy się uznanie, bo poszli dalej niż na łatwiznę.
Dlatego dla mnie jest to, zwykłe zniżanie lotów i patrzenie przez pryzmat szybkiego zrobienia pieniędzy na cudzym pomyśle.
:unsure:

#36 OFFLINE   kilerpulawy

kilerpulawy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 08:00

Nie wiem czy to dobry temat dla mojego postu ale przeglądając pewien portal znalazłem taki o to rodzynek http://img96.imageshack.us/img96/8207/2280653872.jpg
By kilerpulawy at 2012-04-20 http://allegro.pl/smuzaki-na-klenia-jazia-25mm-i2280653872.h tml czy to nie jest to samo co insect 26 huntera ? Ostatnio ktoś nawet sprzedawał formę wzorowaną na wobkach p.Andrzeja na naszym portalu hehe

#37 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 21 kwiecień 2012 - 09:06

Po części też podobieństwo przynęt spowodowane jest ich różnorodnością, w dzisiejszych czasach powstanie nowej firmy która zrobiła by pełny wachlarz przynęt, woblery na klenie, bolenie, szczupaki, pstrągi, trocie, sumy ... i żeby żaden nie był podobny do czegoś co już powstało, to jest nierealna sprawa, jak ktoś chce kupić unikatowy wobler który produkuje jedna tylko firma to może kupić woblera w kształcie kupy czy zakonnicy, chociaż i tego może już są podróby :D
Z jednej strony nie podoba mi się podrabianie sliderów itp. ale spójrzmy na to z innej strony, gdyby jedna firma produkowała bolidy f-1 - mercedes lub ścigacze na moto gp - yamaha, a inne nie mogły by robić podobnego kształtu ... to nie miało by żadnego sensu, wiadomo każdy w bebechy pakuje co innego, ale w wyglądzie każdy ciągnie do ideału, jeśli się coś sprawdza to 1 zapożyczy od 2, później sam coś wymyśli i 2 zapożyczy od 1 :D

#38 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 21 kwiecień 2012 - 11:29

Dziwię się w ogóle temu wątkowi...

Przecież to oczywiste że większość przynęt pod konkretny gatunek ryby będzie do siebie podobna. Spójrzmy na przykład na pstrągi. Niemal każdy kto próbuje robić na nie wobki zaczyna od uklejopodobnego tworu o długości 4-6cm, malowanemu zazwyczaj na pstrąga...
Podobnie rzecz się ma z przynętami ze skutecznością obliczoną na kanibalizm szczupaków - będą się różniły być może długością, ale kolory i kształty będą bardzo zbliżone.
Dorado Drunk i Salmo Slider są oczywiście do siebie podobne wizualnie, ale ich praca jest już moim zdaniem inna. Zresztą doszukując się tego typu podobieństw można zaryzykować twierdzenie że wszystkie jerki to są plagiaty oryginału. Czyjkolwiek by on nie był.
Tego typu przykłady można mnożyć. Spójrzcie na najmniejsze Dorado Alaski, takież Slamo Hornety, najmniejsze Bonito, etc. etc. Nie to samo?
Są wzory woblerów które niemal każdy producent ma w swojej ofercie. Tylko co z tego?
Czy to znaczy że wszyscy się nawzajem kopiują?
To przecież naturalne że powiela się sprawdzone rozwiązania, szczególnie jeśli te pochodzą od samej matki natury, do której przecież producenci przynęt próbują zbliżyć swoje prace.
Doszukiwanie się na siłę łamania praw autorskich przy tego typu rzeczach, jest moim zdaniem bezcelowe i wręcz dziwne. To tak jak bym chodził po ulicy i zastanawiał się czy Ford robiąc Fiestę i VW robiąc Golfa, kopiowały się nawzajem, czy też zgapiały od któregoś z 50 innych producentów robiących od bardzo wielu lat kompaktowe auta w tej klasie...


#39 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 21 kwiecień 2012 - 20:02

Ale odgrzany kotlet.... :lol:
Przeczytalem kilka postów i mi sie niedobrze zrobiło.
Wszystko sie kręci wokół Salmo.Jakby Hermesy, Drunki czy inne były na wzór Salmo.

A to przecież Salmo od wielu lat kopiuje innych !!!

Najświeższy produkt.Tegoroczna nowość Salmo jest kopią.... no własnie kto wie ???

Załączone pliki



#40 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 kwiecień 2012 - 23:44

Temat stary jak żarówka Edisona. @Taps, kto jest autorem tych wobków nie wiem, ale od lat można je oglądać na stronach fińskich luremakerów. Tam robi takie bardzo wielu wędkarzy. :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych