Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra - okolice Brzegu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zimny_nick

zimny_nick

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 maj 2020 - 08:54

Witam,

tydzień temu zamieniłem pomorskie na opolskie i powoli zaczynam wędkarski rekonesans. Moja baza jest w Brzegu, mieście między Opolem a Wrocławiem, które leży nad samą Odrą. Sama myśl o wędkowaniu na Odrze napawała mnie ekscytacją, więc jak tylko udało mi się w miarę rozpakować swoją graciarnię - udałem się na zwiedzanie odcinków rzeki w okolicy. 
Odra tutaj jest bardzo specyficzną rzeką, bo jest mocno poprzegradzana jazami. Zarówno przed Brzegiem jak i za, więc na pewno mają one wpływ na specyfikę łowiska jak i stan rzeki.
Zwiedziłem kilka miejscowości w górę i w dół rzeki i... nic! Zupełnie nic. Nawet jednego brania.

Spotkałem kilku wędkarzy, którzy twierdzili, że obecnie poziom Odry jest dość wysoki (odcinek między miejscowością Kopanie a Brzegiem), co może mieć wpływ na wyniki.
Może to wysoka woda, może moje umiejętności, ale też na pewno nieznajomość łowiska. 

Stąd pytanie - gdzie bywalcy udają się na klenie oraz bolenie w okolicach Brzegu?
Ja swój pierwszy wypad zrobiłem na spinningu, ale docelowo chciałabym pomachać też muchówką na rzece. To oznacza, że najbardziej lubię odcinki, gdzie do rzeki da się dostać na jakiejś główce, lub do niej po prostu wejść, a wiem, że taki odcinki istnieją na Odrze w okolicy.

Mam nadzieję, że znajdą się tutaj fachowcy z okolicy. 
Miłego weekendu.
 


Użytkownik zimny_nick edytował ten post 16 maj 2020 - 08:55


#2 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 maj 2020 - 11:47

Nie łowię w Odrze, ale Ci podpowiem że jest coś takiego jak Google Earth i tam znajdziesz wszystko co Cię interesuje. W dzisiejszych czasach pytanie gdzie najlepiej pojechać na ryby może się spotkać ze słabym odzewem, a i satysfakcja będzie większa jak trafnie wytypujesz jakiś odcinek i połowisz.


Użytkownik wujek edytował ten post 16 maj 2020 - 11:47

  • oland, kornik1978, MichałAspiusFishing i 1 inna osoba lubią to

#3 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 16 maj 2020 - 13:37

Widziałem jak na muchę łowią powyżej mostu, pomiędzy brzegiem Odry a tą mini wysepką z trawą. Efektów nie znam. Fachowcem nie jestem 😉

Użytkownik starydrwal edytował ten post 16 maj 2020 - 13:38

  • zimny_nick lubi to

#4 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 16 maj 2020 - 16:23

Dobre miejsce na ryby masz za miejscowością Kopanie w stronę Opola, tam gdzie Nysa wpada do Odry. Nie wiem którędy tam dojechać ale nie jeden raz widziałem tam wędkujących ludzi, trafia się : okoń, kleń, boleń, sandacz i szczupak... Bywają dni na Odrze że nie dzieje się nic ,a czasem trafisz na dzień konia.

 

Pozdrawiam

@Cabage


  • analityk i zimny_nick lubią to

#5 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów

Napisano 16 maj 2020 - 18:50

Na ujście Nysy do Odry najlepiej jest dojechać od strony wsi Mikolin, są również bardzo ciekawe główki przy moście nad Odrą pomiędzy Mikolinem a Popielowem. Ładne klenie możesz złapać od mostu w Lewinie aż do odcinka za mostem w Skorogoszczy, nawet mimo niskiej wody można ładne ryby trafić.
  • analityk, K.Kalisz i zimny_nick lubią to

#6 OFFLINE   zimny_nick

zimny_nick

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 maj 2020 - 09:53

@wujek
Obecnie małe dziecko i kolejne w drodze powodują, że na rekonesans mam naprawdę mało czasu, więc chętnie korzystam z rad Kolegów Wędkarzy. Dostałem tego sporo tutaj na początek, więc mam gdzie zacząć.

@starydrwal, @cabage, @elvis
Dzięki wielkie za podpowiedzi!
Byłem wczoraj za Mikolinem i bardzo ciekawa rzeka. Chyba nawet lepsza na federa. Odwiedziłem ten Nysę Kłodzką w Skorogoszczy i jak piękny to jest odcinek tam. Idealny na muchę, ale ryb nawet nie było widać (poza małymi okonkami)


  • analityk lubi to

#7 OFFLINE   elvis

elvis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów

Napisano 18 maj 2020 - 10:13

To masz jeszcze ciekawe łowisko 0.27 w Lewinie brzeskim, wczoraj były bardzo aktywne szczupaki. I cały odcinek Nysy od mostu w Lewinie aż do mostu kolejowego jest bardzo ciekawy dla muszkarzy
  • analityk lubi to

#8 OFFLINE   kornik1978

kornik1978

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 18 maj 2020 - 10:32

Masz info na priv ;)



#9 OFFLINE   bartkano

bartkano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Bartek

Napisano 18 maj 2020 - 22:00

Kolega chciał coś na spining. Miejscówki spoko z gruntu na karpia

#10 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 19 maj 2020 - 09:35

Jeżeli masz mało czasu to cuś na szybko, płanie na Kępie Młyńskiej oraz po przeciwnej stronie Odry promenada. Kleń, boleń, sandacz się trafia. Odcinek miejski jest b. ciekawy. O główkach w parku też nie zapominaj, warto tam łowić.
  • analityk lubi to

#11 OFFLINE   filu

filu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Urgacz

Napisano 20 maj 2020 - 19:55

Nysa kłodzka fajna jest w okolicy Graczy koło Niemodlina



#12 OFFLINE   trygram

trygram

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Marek

Napisano 21 maj 2020 - 17:37

Nysa kłodzka fajna jest w okolicy Graczy koło Niemodlina

Fajna aż za Lewin..tylko trzy dni batożyłem od rana do wieczora i tylko dwa okonki..Taki czas



#13 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 22 maj 2020 - 00:03

Jaz Chruścice od strony Naroka jest bardzo ciekawy. Najgłębsza dziura na Odrze. 

Sporo bolka, suma i szczupaka.



#14 OFFLINE   zimny_nick

zimny_nick

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 maj 2020 - 10:30

Fajna aż za Lewin..tylko trzy dni batożyłem od rana do wieczora i tylko dwa okonki..Taki czas

 

No właśnie mi Nysa Kłodzka wydawała się kompletnie pusta. Czy to jakiś okresowy motyw (nisko stan), czy po prostu tak wyczyszczona z ryb jest Nysa Kłodzka?



#15 OFFLINE   trygram

trygram

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Marek

Napisano 22 maj 2020 - 13:22

Ryba jest i to duża. W ub roku nawet pięć szczupłych potrafiłem jednego dnia poznać. Zacząłem kilka dni temu i nic nie „pykło”. Mi. Ale np. znajomy klenia 50+ za Lewinem trafił. Czekam zatem i ja na swój czas:-)

#16 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 listopad 2021 - 13:52

Rokita  i partnerzy default_sad.png  (wczoraj ryby mi tam coś dalej śmierdziały czymś)

https://www.facebook...595925715076816



#17 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 listopad 2021 - 15:10

Czy ktoś jest z Brzegu Dolnego czy  okolic i może rozszyfrować o jaki zakład chodzi we fragmencie "...jeden z podmiotów działających na terenie wcześniej wspomnianego zakładu..." ? - przydałoby się małe dochodzenie



#18 OFFLINE   kornik1978

kornik1978

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 21 listopad 2021 - 18:47

Dział chyba nie tego Brzegu dotyczy o którym piszesz