Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw pod gumki. Celem -> szczupak


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 17 maj 2012 - 15:47

Witam.
Chciałem zaczerpnąć Waszego doświadczenia i pomocy w wyborze zestawu z pazurem pod gumy. Kilka słów na temat tego co wymyśliłem:
- TD 2,45m 7-21g
- Okuma Citrix / okuma komodo (duże przełożenie do podbijania wabika w toni).
- łowię głównie z brzegu, jeziora i Wisła.
- gumy 3 i 4, na główkach od 5 do 12gr.
- głównie pod szczupaka.

Multik jaki posiadam teraz do tego to Daiwa Megaforce tshl 100, lecz brak elementu klikającego w hamulcu walki, a co za tym idzie jego samoczynnej regulacji mnie łagodnie mówiąc, wkurza.
Z chęcią dowiem się czegoś więcej o tym zestawie.

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 27 maj 2012 - 14:16

PoproszÄ™ o jakieÅ› cenne info :D


#3 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 27 maj 2012 - 14:31

Mnie interesuje tylko dlaczego taki dlugi kij? Casting to nie spinning i taka witka mija sie z celem IMHO. Na temat multika masz tutaj troche rzetelnej wiedzy http://www.spigot.db...p?article_id=43

zdr


#4 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 27 maj 2012 - 15:33

Czemu taka dł? zaczynałem z castem od 1,8m i potem miałem wszystkie w dł 2.1m i były za krótkie jak dla mnie, krótkie rzuty i jakoś mało wygody. A przede wszystkim łowię z brzegu jak wspomniałem wcześniej i stąd ta długość. Nie mogę znaleźć kija o dł 2,4m do max 25g, żeby dobrze się łowiło gumami, dlatego podałem tego TD.

#5 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 27 maj 2012 - 15:56

Casting nie jest po to aby daleko rzucac A po to zeby podac precyzyjnie wabik i miec lepsza kotrole nad przyneta. Taka dlugosc kija to tylko zle przyzwyczajenie ze spiningu i nic wiecej Gwarantuje Ci ze moim 6,6 dlugim machne ponad 50m (guma na 15gr glowce) Lapie na duzej rzece jak i na jeziorze z lodki i powiem Ci ze nie ma sensu na tak dlugie kije. Max 7stopowy jednoczesciowy kij na odpowiednim blanku i wszystko gra. Ciezko o taki kij z tego wzgledu ze blank przy takiej dlugosci czesto traci na szybkosci (konstrukcje niskobudzetowe) przez co lowi Ci sie malo komfortowo Ile chcesz wydac na taki zestaw jesli moge wiedziec?

zdr

#6 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 27 maj 2012 - 16:07

Nowy TD to zakres 400+zl. Wiec coś za takie pieniądze. Chyba, że coś naprawdę mi się spodoba to mogę dać 600. Multik na razie mam jaki mam do tego (posiadam jeszcze curado e51, Okuma VS i Fina 250).

#7 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 27 maj 2012 - 16:20

Mlynki masz dobre´, nikt nie mowi ze musi byc zaraz steez czy px. Co do kija popatrz za St croix. Mojo Bass albo obejrzyj kijki Guide select dragona. Ciekawa propozycja sa kijki Sakura.

#8 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 27 maj 2012 - 16:21

Co do guide selecta, to mialem jednego 2,13m 7-28 i go zamienilem, straszna pala jak dla mnie. ale dzieki za info.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych