Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

niemieckie Å‚owiska... prosba o radÄ™


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   spinningista_odrzaÅ„ski

spinningista_odrzański

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 17 maj 2012 - 18:15

witam

co jakiÅ› czas docierajÄ… do mnie i kolegÃÅ‚w informacje o bardzo rybnych wodach i to wcale nie jakoÅ› daleko... mianowicie za zachodnia granicÄ… w niemczech, jestem z lubuskiego wiÄ™c wcale daleko nie mam do granicy i z kolegami planujemy wypad nad odrÄ™ odcinek graniczny w okolicach sÅ‚ubic...

chcialbym zasiegnac porady, jak wyglada tam Å‚owienie i czy rybostan rzeczywiscie jest bogatszy oraz ewentualnie na jakim odcinku sa najlepsze lowiska w okolicach slubic??

poprosilbym o jakies opinie oraz rady od osÃÅ‚b ktore tam lowily...

dodatkowo jak wyglada kwestia oplat?? gdzie i za ile jakbysmny chcieli lowic na odrze?? planujemy wypad calodzienny w 3osoby z zamiarem lowienia glownie klenia bolenia i szczupaka...

czy jakby ktos zdecydowal zabrac sie jakas rybe do domu to sa jakies oplaty dodatkowe (ja wszystko wypuszczam osobiscie)???

prosze o pomoc bo niechcialbym zaliczyc wtopy i pojechac calkiem na zywiol...

pozdrawiam i czekam na odp

#2 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 17 maj 2012 - 18:20

Witam,

jak chcecie lowic na Odrze w okolicach Slubic/Frankfurt Oder - to dlaczego nie chcecie lowic po polskiej stronie? Nie sadze, zeby na niemieckiej stronie bylo wiecej ryb

Plus taki: Odpada sprawa karty wedkarskiej/pozwolenia w Niemczech.

Jezeli chcecie natomiast polowic w Niemczech, to ja osobiscie polecam BODDEN. Tam sa szczupaki! Popytaj chlopakow z forum. Nie jeden juz tam byl.

Pozdrawiam
Tomek

#3 OFFLINE   spinningista_odrzaÅ„ski

spinningista_odrzański

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 17 maj 2012 - 18:29

ja tam nie bylem i chce jednak sprobowac na tamtej stronie a po wynikach zawodow na oby brzegach widac jednoznacznie ze jednak ten drugi lepszy....

a to drugie lowisko z szczupakami to prosze o jakies info na temat cen pozwolen i moze jakas mapka z dojazdem....

najbardziej interesujace lowiska w tych okolicach prosze mmi sprzedac bo nie chce w ciemno nic robic

pozdrawiam


p. s. a moze sa jakies przewodniki gotowe w internecie dla polakow chcacych lowic w tych rejonach? jak tak to prosze jakis link

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 maj 2012 - 18:30

na forum sa dwa watki o lowieniu w DE, poszukaj, sa mlode i kwitnace :D

#5 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • ImiÄ™:Arek
  • Nazwisko:WaÅ‚Ä™ga

Napisano 19 maj 2012 - 09:03

Wydaje mi siÄ™ Åźe OkrÄ™g do ktÃÅ‚rego naleÅźą SÅ‚ubice ma jakieÅ› porozumienie ze stronÄ… niemieckÄ…. Musisz to sprawdzić bo to pozwoliÅ‚o by Ci bez zbÄ™dnych formalnoÅ›ci Å‚owić po niemieckiej stonie Odry.

#6 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSÅ‚ubice

Napisano 19 maj 2012 - 09:52

...jak chcecie lowic na Odrze w okolicach Slubic/Frankfurt Oder - to dlaczego nie chcecie lowic po polskiej stronie? Nie sadze, zeby na niemieckiej stronie bylo wiecej ryb ...



:lol: :lol: :lol: - i wiÄ™cej na ten temat nie napiszÄ™, chociaz mÃÅ‚gÅ‚bym przytaczać rÃÅ‚Åźne statystyki Å‚owienia po jednej i drugiej stronie (z praktyki chÅ‚opakÃÅ‚w), ale statystyka w necie to duÅźa Å›ciema, tym bardziej niczym nie podparta. MoÅźe dla porÃÅ‚wnania pooglÄ…dać zdjÄ™cia na j.pl tych co wstawiajÄ… ryby z Odry i oczywiÅ›cie Å‚owiÄ…cych po tamtej stronie... :huh:

Co do opÅ‚at , to tak na szybkiego: masz kartÄ™ wÄ™dkarskÄ…, dopÅ‚acasz 25EUR na rok i masz moÅźliwość Å‚owienia na wodach caÅ‚ej Brandenburgii- DAV ( http://www.lav-bdg.de/de/startseite/ ). Robisz kolejnÄ… dopÅ‚atÄ™ 80EUR na rok i masz moÅźliwość Å‚owienia na Odrze u rybaka, na odcinku Eisenhüttenstadt - Kostrzyn n/OdrÄ…, czyli jakieÅ› ok.60km wody.
Nie polecam Å‚owienia bez zezwolenia, poniewaÅź rybak robi czÄ™ste kontrole i nawet zna siÄ™ z moimi kumplami, ktÃÅ‚rzy Å‚owiÄ… juÅź u niego od kilku lat, to podpÅ‚ywa i prosi o zezwolenie.
CaÅ‚Ä… listÄ™ dozwolonych miejsc (jeziorek) dostajesz na miejscu po zaÅ‚atwieniu formalnoÅ›ci, ale to i tak jest maÅ‚o, bo dodatkowo kaÅźde jeziorko ma swoje prawa, czyt. dopÅ‚aty.
Zezwolenie na DAV wykupuje siÄ™ we Frankfurcie w tzw. kole wÄ™dkarskim (pracuje kobieta mÃÅ‚wiÄ…ca po polsku), a zezwolenie na OdrÄ™ u rybaka (nie znam adresÃÅ‚w).

WÅ‚aÅ›nie wczoraj rozmawiaÅ‚em z koleÅźkÄ…, Åźe część jezior jest DAV, a część rybaka i trzeba to wiedzieć, bo np. nie wolno uÅźywać silnikÃÅ‚w, dodatkowe dopÅ‚aty do Å‚odzi i takie tam. Nawet o 17.00 Å›miaÅ‚ siÄ™, Åźe jak zÅ‚owi bolenia, to mi wyÅ›le MMS-a, no i o 20.00 dostaÅ‚em, niestety on o tym nie wie, Åźe tutaj niema pokazywania ryb na ziemi :lol: , takÅźe nie wstawiÄ™.

Ja to opisaÅ‚em w skrÃÅ‚cie, bo lepiej samemu to przerobić i mieć bankowÄ… pewność, Åźe wszystko jest ok.
Wiem teÅź, Åźe jest moÅźliwość wykupienia jednodniÃÅ‚wki, czy tez 7-dniÃÅ‚wki, w tamtym roku byÅ‚o coÅ› ok.25EUR, ale czy na OdrÄ™, czy DAV - nie wiem.

O Å‚ownoÅ›ci Å‚owiska nie wypowiadam siÄ™, bo ja tez chcÄ™ jeszcze poÅ‚owić coÅ› po naszej stronie, a tylko dziÄ™ki temu, Åźe oni nie Å‚owiÄ… boleni, kleni i jazi , to my coÅ› mamy . :lol: :lol: :lol:

#7 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 19 maj 2012 - 16:51

Sorry, ale nie wyobrazalem sobie, ze ryby czuja gdzie jest Niemiecka strona a gdzie Polska.

W Brandenburgi macie dobre uklady, w innych Bundeslandach tak nie jest, musialbys wyrobic karte wedkarska niemiecka.

Pamietajcie zeby nie zobaczyl Was rybak gdy wypuszcacie ryby ktore sa wymiarowe, bo C&R w Niemczech jest zabronione! Mozna sie sadzic, ale po co?

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 maj 2012 - 16:58

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=26482&am p;start=0&


#9 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 19 maj 2012 - 20:48

Pitt, ja znam Twoje zdanie na temat C&R w Niemczech. Dla tego napisalem ze mozna sie sadzic (luki w prawie) - ale po co? Lepiej byc czujnym i wypuszczac tak zeby nikt nie widzial :D

Zreszta w jednym Landzie (chyba Schleswig Holstein, ale nie pamietam dokladnie) juz zmienili prawo i jest czarno na bialym napisane, ze C&R jest zabronione.