Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kompresor do aero.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:38

No u mnie wężyk będzie - zawór właściwy, więc teraz tylko podłączyć :)...

 

Potrzebuję jeszcze tylko wężyk mniejszy, niż 8 mm średnicy. Ten, co mam do pozostałych połączeń (zbrojony) nie wejdzie za nic do presostatu. Chyba, że bym go jakoś nagrzałi naciagnął i zaciągnął ściskiem... Co myślicie? Jak nie, to muszę znó wężyk dokupić i przejsciówkę...

 

 Względnie muszę znaleźć jakąś nakrętkę z krućcem do tego wężyka, bo na wylocie z zaworu mam wyjście nagwintowane z zewnątrz. Dziś szukałem w kilku sklapach i nic takiego nie mają  :( (nawet w Praktikerze i Mrówce...). 

 

No i potrzebuję trójnik, do rozgałęzienia na:

- wejście z zaworu zwrotnego

- presostat

- butlę

 

No i mam nadzieję, że niebawem będzie wsio :)...

 

A tu kilka fotek z placu boju :)...

 

Aha... Mam kilka butli (dziś załatwiłem). Jedna jest 6kg, więc była by fajna, bo więcej wejdzie. Pozostałe 2kg. Ta 6kg ma jakiś szeroki gwint na zawór. Orientujecie się jaki to rozmiar i czy jest takie cuś z przejściówką na 1/2 cala (standard)? :)

 

Pozdrawiam. 

Załączone pliki


Użytkownik seemoore edytował ten post 07 sierpień 2014 - 21:40


#342 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:43

Nie lepiej zamiast bawić się w przejściówki przyspawać w to miejsce  mufkę lub króciec  1/2 cala   ?



#343 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:47

Mówisz o przyspawaniu do presostatu? Coś w tym jest, tylko ja nie mam spawarki :)... Szwagier jednak ma, więc może to jest myśl... :)

 

Rozumiem, że spawy spokojnie wytrzymają cisnienie w butli i obiegu (te 8 bar)? 

 

Może do butli 6 kg też bym przyspawał musfkę 1/2 cala? Co sądzicie? 


Użytkownik seemoore edytował ten post 07 sierpień 2014 - 21:48


#344 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:51

właśnie mi chodzi o przyspawanie  mufki do butli a nie do presostatu :D :D a spaw na pewno wytrzyma, najlepiej jak by było przyspawane  MAG-iem i jeszcze jeżeli byś miał dwa wyjścia w butli to by wyeliminowało potrzebę  trójnika 


Użytkownik adashhh edytował ten post 07 sierpień 2014 - 21:53


#345 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 21:55

NIe znam się na spawach... Zapytam szwagra niebawem...

 

A coś z tym wężykiem do presostatu doradzicie? Musze kupić mniejszej średnicy i krucieć do wylodu z zawory zwrotnego, czy naciągać ten 8mm na siłę? Na gwint od zaworu wchodzi spoko, ale na wylot z presostatu słabo. Musiał bym jakoś na gorąco, czy jak...



#346 OFFLINE   mariank

mariank

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 22:14

panowie bardzo prosze o zachowanie szczegulnej ostroznosci w budowaniu czegos takiego to mala bomba jest i kazda ostroznosc nawet przesadna jest w tego konstrukcjach wskazana nawet bardzo wskazana



#347 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 07 sierpień 2014 - 22:25

Naturalnie :)...



#348 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Napisano 07 sierpień 2014 - 22:25

panowie bardzo prosze o zachowanie szczegulnej ostroznosci w budowaniu czegos takiego to mala bomba jest i kazda ostroznosc nawet przesadna jest w tego konstrukcjach wskazana nawet bardzo wskazana

Ostrożność jak najbardziej, ale czy bomba ?  szybciej puści jakiś wężyk lub zawór bezpieczeństwa niż rozsadzi butlę



#349 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 10:31

Mam wielki problem ze znalezieniem przewodu (złączek), które umożliwią połączenie zaworu zwrotnego z presostatem. 

 

Ktoś podpowie, gdzie to kupić? Zjeździłem już kilka sklepów i wszędzie kicha... Ratujcie! :)



#350 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 11:27

Chyba znalazłem takie cudo: http://pneumatyczny....-zwrotnego.html

 

Ja potrzebuję jednak złązkę z gwintem wewnętrznym, aby nakręcić to na zawór zwrotny. 

 

Mój zawór jest taki, jka na fotce.

 

A może macie pomysł, jak to pominąć? Myślałem rozgrzać nieco mój przewód 8 mm i nakręcić ten sam kabel, co mam w reszcie układu. Na gwint zaworu wchodzi bez problemu, ale na gwint w presostacie już ne chce. Jest neico większy...

 

Pomożecie? 

Załączone pliki


Użytkownik seemoore edytował ten post 08 sierpień 2014 - 11:43


#351 OFFLINE   Piotr.B

Piotr.B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 08 sierpień 2014 - 20:51

Nie chcą Ci pasować średnice bo zawór zwrotny z presostatem powinieneś połączyć za pomocą rurki   ;) miedzianej ew. aluminiowej - często są one używane w chłodnictwie, klimatyzacji bądź też przy instalacjach LPG  (przy presostacie jak i przy zaworze zwrotnym powinny być dołączone miedziane baryłki do podłączenia). 

 

Średnice wyjścia z zaworu zwrotnego i wejścia do presostatu powinny być takie same - ale nie mam możliwości teraz tego sprawdzić na 100%  :)

Ja u siebie jeszcze nie mam podłączonego odprężnika ale myślę że najlepiej zrobić go jak powyżej tj, na metalowej rurce.



#352 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 21:41

Witam,

 

Co do metody połączenia zaworu z presostatem - w większości rzeczywiście są rurki muedziane/aluminiowe. 

Są też jednak specjalne węże powietrza, dedykowane do tego celu. Przykład: http://allegro.pl/wa...4432938863.html. Z tym wężem nie ma problemu - jest dotępny. 

 

Gorzej z dostępnością złączek... 

 

Średnice zewnętrzne zaworu zwrotnego i presostatu są różne. Takie same są średnice wewnętrzne - w moim przypadku 6mm. 

Wąż z linku powyżej z zewnątrz ma średnicę 6mm, a w wewnątrz 4mm (to akurat bez znaczenia). 

 

Co do mojego presostatu, mam taką baryłkę (zdjęcie poniżej) i nakrętkę na nią. Wężyk, o którym wspomniałem wyżej tutaj pasuje. 

 

Problem jest z brakiem jakichkolwiek zacisków na zaworze zwrotnym. Średnica jest nietypowa i nie znalazłem nic, co zakończone było by krućcem o tych średniach... 

 

Najlepsze jest to, ze z opisu aukcji wynikało by, ze zawór zwrotny (wylot łączony z presostatem) ma 1/4 cala, a najpewniej tak nie jest. Napisałem do firmy oferującej sprzęt pneumatyczny i oto odpowiedź: 

 

 

 

wnioskuję, że te 10 mm to jest jednak 1/8"; ponieważ na zaworze ma Pan dość nietypowo gwint zewnętrzny to trzeba w tym układzie zastosować złączkę do zaworu + mufę 1/8"

 

Jest zatem nadzieja na połączenie bez kobinacji :)...

 

Gdyby się nie udało, pozostaje poszukać o instalatora gazowego :). Mam nawet znajomego gazownika, więc popróbujemy :)

 

Powiem Wam szczerze, iż myślałem, iż to pójdzi esprawniej. Kupię to, to i tamto i wsio :)... A niesty tak nie jest :)...

 

W poniedziałek dalszy etap poszukiwań i spawanie butli :)...

Załączone pliki


Użytkownik seemoore edytował ten post 08 sierpień 2014 - 21:43


#353 OFFLINE   Piotr.B

Piotr.B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 09 sierpień 2014 - 06:08

Wszystko jest proste póki nie zacznie się tego robić, ale z drugiej strony nie ma takiego problemu którego nie dało by się rozwiązać ;). Także kombinuj, kombinuj... dzięki temu ktoś następny będzie miał łatwiej :)

#354 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 sierpień 2014 - 07:23

Wszystko jest proste póki nie zacznie się tego robić, ale z drugiej strony nie ma takiego problemu którego nie dało by się rozwiązać ;). Także kombinuj, kombinuj... dzięki temu ktoś następny będzie miał łatwiej :)

Bo trzeba pomyśleć przed, nie będzie trudne później

Jeżeli największy problem dla nas to butla, to od niej trzeba zacząć wyprowadzać wiązkę (w głowie). To tutaj decyduje czy będzie wszytko metryczne czy calowe. To tutaj musisz przyjąć jak będą średnice przewodów. Dwa wieczory z kartka przed internetem i w 3. wieczór składasz . Jeżeli będziesz kupował wszytko bez wcześniejszego przemyślenia, to zostaniesz z workiem i części i opinią, że drogo wyszedł.

Ja Wam tylko radze uciekać z elementów sieci hydraulicznych, a planować wszystko na częściach wiązek pneumatycznych (szybciej, estetyczniej i łatwiej)


Użytkownik krzychun edytował ten post 09 sierpień 2014 - 07:25


#355 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 11:04

Jest ok. Wszystko przemyślane. Z butlą dam radę a co do problematycznego połączenia zaworu z presostatem to chyba standardowy problem. Mi zależy by odprężnik działał właściwie.

#356 OFFLINE   krzysztof7

krzysztof7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 01:37

A gdyby nieco uprościć sprawę i skorzystać z prawie gotowego urządzenia...http://allegro.pl/it...4458839008.html.
Lub butli 20 litrowej.Są to butle z chińskich kompresorów dentystycznych.

Potrzeba do tego tylko zaworu zwrotnego ok 30 zł,złączki i troszkę węża polipropylenowego,no i oczywiście kompresora od lodówki. Koszt całej inwestycji ok 140 zł(nie licząc agregatu).
Jest to całkowity gotowiec mający dosłownie wszystko ,odprężnik presostat,zawór bezpieczeństwa i reduktor.
Posiadam takową samoróbkę i szczerze polecam.Zaoszczędzicie masę czasu ,mając wszystkie potrzebne rzeczy składamy wszystko do kupy dosłownie w godzinę i mamy w miarę wydajne i bardzo ciche urządzenie no i może pracować bez przerw na ostygnięcie,jakie musimy robić w wielokrotnie droższych kompresorach membranowych .

Jak znajdę chwilkę załącze szczegółowe zdjęcia.

a oto i one

Załączone pliki


Użytkownik krzysztof7 edytował ten post 14 sierpień 2014 - 23:00

  • krzychun lubi to

#357 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 wrzesień 2014 - 21:18

Wie ktoś gdzie można dostać agregat od lodówki do zasilenia kompresora w Szczecinie? Szukam bezskutecznie od ponad miesiąsa, myślałem nad kupnem przez allegro i wysyłką ale mam wątpliwości czy dojdzie on zdatny do użytku. 



#358 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Napisano 08 wrzesień 2014 - 21:27

Może w serwisie AGD lub na skupie złomu, ja mam ze skupu kupiłem dwa za 40 zł mam jeden na wszelki wypadek na zapas.



#359 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 wrzesień 2014 - 21:37

Skupy już obadałem i nic nie mają, podobno mają zakaz przyjmowania elektrośpieci :(



#360 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Napisano 08 wrzesień 2014 - 21:39

A w serwisie? Tam powinni mieć nowe, ale pewnie  drogo.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych