Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kompresor do aero.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 09 styczeń 2013 - 05:50

Przygotuj sobie ogłoszenie następującej treści

KUPIĘ ZA 0,7l. POLSKIEJ WÓDKI STARĄ SPRAWNĄ LODÓWKĘ LUB ZAMRAŻARKĘ

udaj się na najbliższe blokowisko i wklej w paru bramach odzew szczerze cie zaskoczy :D .

Tego typu ogłoszenie trzeba będzie chyba zamieścic,ale mam jeszcze znajomego,który prowadzi złom i u niego często kręcą sie menele.Może da im się na jakieś winko,to coś skombinują. :)



#62 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 09 styczeń 2013 - 14:06

Ile kosztuje taki agregat? Oczywiście używany bo ceny nowych to ja znam :wacko: .

Jutro sprawdze czy jeszcze chodzi, jak coś to mogę opylić :P tylko że wysyłka będzie droga bo to dziadostwo troszke waży.

Wymontowany kompresor trudno wysłać jest pełen oleju , chłodniarze zaciskają te rurki kleszczami na twardo a i tak potrafi wyciekać :( używany kompresor np. w serwisie też nie jest taki tani 80zł to minimum taki o większej wydajności nawet 300zł używka .
 Dlatego warto zainwestować trochę czasu i poszukać na własną rękę , pamiętam jak w 97r. była powódź po zejściu wody ludzie wywalali graty z zalanych piwnic lodówek walało się setki :D .

Jest jeszcze jedna sprawa taki świeżo wymontowany kompresor należy na chwilę zostawić w bezruchy i dopiero po min 10-15min włączać ta bańka jest tak zbudowana ze na dnie zbiornika z olejem zbierają się nieczystości np. opiłki i woda , niech cały ten syfek sobie osiądzie , na dnie jest nie groźny .

Jeśli już zachodzi potrzeba wymiany oleju można go zastąpić silnikowym syntetykiem lub nawet olejem mineralnym do transformatorów z tym ze ten drugi musi być już dopuszczony przez UE te starsze transformatorowe są rakotwórcze :mellow: .



#63 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 styczeń 2013 - 14:21

Ja znalazłem za 30 zł + wysyłka wg cennika pp ale...ciekawe w jakim on stanie by przyjechał ;/ 



#64 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 09 styczeń 2013 - 14:58

Ja znalazłem za 30 zł + wysyłka wg cennika pp ale...ciekawe w jakim on stanie by przyjechał ;/ 

Nie pisze ze jest to niemożliwe aczkolwiek ja bym się nie podjął wysyłania :lol: , kiedyś przywiozłem sobie używkę z wrocka raptem 35km rurki pozaciskane worek foliowy i całe szczęście ze w kartonie stał bo olej był w całej reklamówce :o nie wiem może podczas jazdy jakoś ten wirnik pod wpływem wibracji się obraca czy co :wacko: .



#65 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 styczeń 2013 - 15:53

No to ja się nie piszę :) Jak ktoś chce link do tego agregatu za 3 dyski to zapraszam na priv ;)



#66 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 20:42

...używany kompresor np. w serwisie też nie jest taki tani 80zł to minimum taki o większej wydajności nawet 300zł używka.

Jakbym miał wydać za stary kompresor 300zł to tutaj mam gotowy i nowy sprzęt do użycia za dużo mniejsze pieniądze.

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 09 styczeń 2013 - 20:44


#67 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 09 styczeń 2013 - 21:06

Jakbym miał wydać za stary kompresor 300zł to tutaj mam gotowy i nowy sprzęt do użycia za dużo mniejsze pieniądze.

 

Ale grzeje się jak skurczybyk i seryjce 10-ciu wobków ledwo daje radę, bo aż parzy... :D



#68 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 09 styczeń 2013 - 21:08

Ciekawe jak bardzo różni się praca na takim gotowcu,od pracy na składaku..?

 

O dziex 129,wsio jasne ;)


Użytkownik wildriver edytował ten post 09 styczeń 2013 - 21:09


#69 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 09 styczeń 2013 - 22:23

Mi najbardziej przeszkadzał hałas generowany przez ten grzejnik :lol: 47db kpią chyba :D co najmniej 60-70db .

Kiedyś spaliłem lodówkowca (ale kompresor był z 73roku made in CCCP ) ,pożyczyłem to takie z linku tyle ze z butlą 3l. po godzinnym używaniu pojechałem szukać sprężarki ;) .



#70 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 08:20

Miałem taki, produkcji Germany z regulacją do 9bar (do czasu włamania do garażu), przywiozłem sobie kiedyś z za zachodniej granicy, chodził bezawaryjnie, co do hałasu to w warunkach garażowych absolutnie w niczym mi to nie przeszkadzało.

Zdarzało się że i 2 godz chodził, ciepły owszem był (w końcu praca na ciepło jako efekt uboczny też się przekłada) ale żeby się rogrzewał jak piecyk to niezauważyłem :mellow:.

W warunkach domowych, fakt hałas może przeszkadzać, a jako że obecnie kompresora  również poszukuję a specjalnie za nim do Niemiec jeździł raczej nie będę, to pozostały mi poszukiwania w Polsce czegoś w miarę solidnego, @wobler129 trochę mnie tu rozgoryczył jakością tego wyrobu :mellow: ale ja i tak raczej kupię gotowy kompresor, najwyżej poszukiwania będą trwały dłużej.



#71 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 10 styczeń 2013 - 08:28

Naprawdę, jakbym miał drugi raz kupować to z 10 a nawet 20L minimum... widziałem na allegro kiedyś chyba firma PL Stanley miała coś takiego...

 

Tylko nie wiem na ile jest głośny... I reduktor byłby potrzebny czy jak to się nazywa... bo podaje 8-10bar

 

 

http://allegro.pl/st...2918512276.html

 

Lub 5L - napewno wolniej się będzie grzał od tego za 230....

 

http://allegro.pl/ko...2910988871.html


Użytkownik wobler129 edytował ten post 10 styczeń 2013 - 08:33


#72 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 08:34

@wobler129, 20L to już kawał kobyły do garażu/warsztaciku etc a i owszem może być, do mieszkania już nie bałdzo ^_^.



#73 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 10 styczeń 2013 - 08:39

To chociaż ten 5L - nie używałem... Ale w porównaniu do tego co aktualnie mam to gorszego jakby nie mogłem trafić :P  Ogranicza mnie.



#74 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 08:56

O ten Stanley 5L wydaje się być rozsądny.

Poniżej jeszcze dwie propozycje odmienne cenowo, w sumie to chyba przejdę się dzisiaj do sklepu modelarskiego i zobaczę co jegomość z za lady powie ciekawego.

 

http://allegro.pl/ko...2907948202.html

http://allegro.pl/ko...2863257312.html (coś w podobny deseń właśnie miałem, z tym że nie wiem jak to jest duże bo zdjęcie nie oddaje wielkości :mellow:.



#75 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 09:23

o ta 5l stanleya jest fajna z kolei jak przegladalem fora modelarskie to duzo osob do aerografu poleca takie cos

http://allegro.pl/ko...2916805175.html



#76 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 10 styczeń 2013 - 09:50

Powiedzcie jak się mają te seryjne zabawki,w odniesieniu do złomowca :P jeśli chodzi o dB?



#77 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 10 styczeń 2013 - 10:26

o ta 5l stanleya jest fajna z kolei jak przegladalem fora modelarskie to duzo osob do aerografu poleca takie cos

http://allegro.pl/ko...2916805175.html

 

Drogo :-)



#78 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 10 styczeń 2013 - 10:49

To chociaż ten 5L - nie używałem... Ale w porównaniu do tego co aktualnie mam to gorszego jakby nie mogłem trafić :P  Ogranicza mnie.

Chyba najprościej, w tym przypadku byłoby dokupić zbiornik i podłączyć do niego Twoją sprężarkę.

np. z uszkodzonej sprężarki http://allegro.pl/sp...2931760115.html


  • Norbert 78 lubi to

#79 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 10 styczeń 2013 - 10:52

Chyba najprościej, w tym przypadku byłoby dokupić zbiornik i podłączyć do niego Twoją sprężarkę.

np. z uszkodzonej sprężarki http://allegro.pl/sp...2931760115.html

 

Bardzo możliwe. Ale i tak będzie się grzał, to nie tylko wina butli :(



#80 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 10 styczeń 2013 - 10:54

Chodzi mi o to, że rzadziej będzie musiał się załączać przy odpowiednio dobranej wielkości zbiornika.