Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kompresor do aero.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:55

Czyli ?? Reasumując ....Jaki był by najlepszy kompresor do zastosowań "domowych" ??

 

 

Cos takiego ??

 

http://allegro.pl/wy...2948351799.html

 

 

Czy może lepiej kupić taki z 24litry za ok 300 i obudować , żeby choc troszkę wyciszyć jego pracę ?



#102 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 26 styczeń 2013 - 12:51

http://allegro.pl/mi...2929718003.html

 

A może ten byl by lepszy jak myslicie ?



#103 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 26 styczeń 2013 - 14:03

Ciekawe,ale jak dla mnie trochę za dużo roboty z tym rozcinaniem.Na razie zamontuje jakiś filtr paliwowy,a jak nie zda egzaminu,to pomyślę nad odolejaczem.

Filtr paliwa załatwi sprawę na 100% u siebie zrobiłem to tak ze rurka ze sprężarki idzie pionowo do góry potem jest mała spiralka z wężyka ciśnieniowego 5 zwojów i na samym końcu filtr już w tej spiralce osadza się olej nadmiar ścieka po ściankach a reszta wyłapywana jest przez filtr z kaszlaka .
 Dopiero oczyszczone powietrze trafia do zbiornika , w wodzie którą czasami {jak mi się przypomni} wylewam z butli jest jeszcze ślad oleju ale tylko ślad oczek niema więc powietrze jest czyste ;) . Mi bardziej ta woda przeszkadza zastanawiam się czy nie kupić sobie jeszcze takich mini odwadniaczy pod aero ktoś może stosuje sprawdza się to?

http://allegro.pl/od...2916403621.html


Użytkownik wedkarzyk1 edytował ten post 26 styczeń 2013 - 14:04


#104 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 26 styczeń 2013 - 14:13

Filtr paliwa załatwi sprawę na 100% u siebie zrobiłem to tak ze rurka ze sprężarki idzie pionowo do góry potem jest mała spiralka z wężyka ciśnieniowego 5 zwojów i na samym końcu filtr już w tej spiralce osadza się olej nadmiar ścieka po ściankach a reszta wyłapywana jest przez filtr z kaszlaka .
 Dopiero oczyszczone powietrze trafia do zbiornika , w wodzie którą czasami {jak mi się przypomni} wylewam z butli jest jeszcze ślad oleju ale tylko ślad oczek niema więc powietrze jest czyste ;) . Mi bardziej ta woda przeszkadza zastanawiam się czy nie kupić sobie jeszcze takich mini odwadniaczy pod aero ktoś może stosuje sprawdza się to?

http://allegro.pl/od...2916403621.html

Odwadniacz to podstawa.Po tygodniu pracy potrafi zebrać się cała szklanka wody.



#105 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 26 styczeń 2013 - 18:47

Darku mam odwadniacz w kombosie razem z reduktorem ale dalej za nim rozdzielacz i kilka metrów przewodów typ akwarystyczny jak widzę ze mi jakaś kropelka zapindala pod aero to na sekund parę odłączam aerograf i po kłopocie :D .

Tej wody to czasami więcej mi się zbiera niż szklanka butla jest 5l raz na parę miesięcy odkręcam bo wszystko zabudowane mam w biurko , co prawda na dole butli założyłem sobie zaworek do spuszczania kondensatu ale jak już wszystko zmontował to się okazało ze niewygodnie z niego korzystać <_<  teraz na początku roku odkręciłem butle to było z półtora litra świeżej piwniczanki :D :D :D .


  • wildriver lubi to

#106 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 26 styczeń 2013 - 18:59

Tak czy siak ja mam dwa odwadniacze, jaden za kompresorem a drugi przed aerografem na rozdzielaczu.



#107 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 26 styczeń 2013 - 19:38

To tyż gorszy nie będę bydom dwa :D  :D  :D .



#108 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 11 luty 2013 - 21:16

odwadaniacze odwadniaczami , ale mam pytanie do zacnych kolegów. Czy w kompresorku własnej produkcji ( z lodówy) przy założeniu że zastosujemy dwa połączone  agregaciki musi być na wlocie do butli zawór zwrotny ??? Mam juz takowy na skonczeniu ale zastanawia mnie ten zaworek musi byc czy nie ? Słyszałem , że te agregaciki mają wbudowany taki zawór  ???



#109 OFFLINE   silent

silent

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 12 luty 2013 - 14:01

witam

Mam pytanie odnośnie kompresora z butlą 5 litrów. Gdyz taki chcę kupić. Na jaki czas wystarcza powietrza w takiej butli? Mam małe dziecko i nie moge zbytnio hałasować wieczorami a właśnie wtedy mam najwiecej czasu na malowanie. Ile czasu będę mógł popracować na powietrzu z butli zanim włączy sie kompresor i postawi wszystkich na nogi?

dzieki za odp.

pozdrawiam



#110 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 12 luty 2013 - 19:35

Moim zdaniem za duzo tym nie namalujesz.Wydaje mi się,że będzie często się włączał.Ja po przejrzeniu wielu opinii zrobiłem sobie kompresor lodówkowy,maluje również wieczorem i jestem z niego bardzo zadowolony.Mam praktycznie darmową sprężarkę.



#111 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 12 luty 2013 - 20:28

Tak apropos, to moglibyście wrzucić zdjęcia tych swoich hand made maszynek, człowiek i oko by nacieszył i może na takiej podstawie sam dla siebie zrobił.



#112 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 13 luty 2013 - 06:06

Ja na razie mam prowizorkę,bo nie mam czasu tego ładnie złożyc(wobleroza mnie pochłonęła :) ).Ale jak coś skręce na poważnie to fotki wstawię.



#113 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 luty 2013 - 13:08

Mój wygląda tak. Tani nie był ale działa idealnie. Tylko ręcznie muszę po pompowaniu spuszczać ciśnienie między kompresorem a zaworem zwrotnym. Po takiej operacji kompresor miękko staruje. Automatycznie włącza się przy 2 atm. i wyłącza przy ok 6 atm. Przy aero 0,3 mm można kilka wobków pomalować w jednym cyklu nabijania powietrzem.

 

Załączone pliki



#114 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2663 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 13 luty 2013 - 18:31

@GregorS fajny sprzęcik. Szacun. 



#115 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 14 luty 2013 - 18:18

Dziś zrobię i wstawię swoją sprężarkę (jeszcze nie skrecona) , ale czekam na odwadniacz wraz z reduktorem ....


Użytkownik pablo208 edytował ten post 14 luty 2013 - 18:18


#116 OFFLINE   silent

silent

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 18 luty 2013 - 13:20

witam 

właśnie sie zabieram za budowe kompresora. podstawowe rzeczy juz mam ale mam problem ( a raczej brak wiedzy :) ) jesli chodzi o zbiornik wyrównawczy.

Do  tego celu kupiłem butlę turystyczną 2kg -nowa. jest w niej zamontowany zawór do którego przykreca sie palnik itp. i tu zaczyna sie pytanie właściwe:)

Czy musze całkowicie wykręcić ten zawór i dopiero zamontować trójnik czy moge dokręcić trójnik do oryginalnego zaworu?

 

ps. wzoruje sie na tym kompresorku

 

http://www.modelarst...40699&start=165

 

z góry dziękuję za odp.

pozdrawiam


Użytkownik silent edytował ten post 18 luty 2013 - 13:21


#117 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 18 luty 2013 - 17:37

Moim zdaniem jeśli do tego zaworu z butli pasuje Ci trójnik,możesz przykręcic do niego,ale o ile dobrze kojarze w tym zaworku jest chyba troszkę mała dziurka.



#118 OFFLINE   silent

silent

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 19 luty 2013 - 07:50

Dokładnie tak jest jak mówisz Tomas. Dziurka ma średnicę 1-2mm i jestem ciekaw czy przez tak małą średnicę nie będzie długo sie nabijała butla.

a może da się go jakoś powiększyć(rozwiercić)  :)


Użytkownik silent edytował ten post 19 luty 2013 - 08:10


#119 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 19 luty 2013 - 19:55

Spokojnie możesz rozwiercac.Akurat ja nie musiałem,bo udało mi się znalezc bezpośrednie wejście z trójnikem do butli.

W sumie mam trzy różne butle i na razie używam pierwszej od gaśnicy,ale jak zmontuje na stałe,to wstawie chyba inną butlę.



#120 OFFLINE   silent

silent

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 20 luty 2013 - 09:12

sprawa juz wyjaśniona.

zawór został odkręcony ale trzeba było go podgrzewać palnikiem i odkrecać kluczem XXL bo przy próbie odkręcania kluczem "domowym" zawór nie chciał nawet drgnąć.

Teraz już tylko czekam na kuriera i sprężarkę  bo jej zakup w Gorzowie graniczy z cudem, chyba że chce sie wydać w serwisie 280zł za używke :mellow: