Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kompresor do aero.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1598 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 20 luty 2013 - 09:25

Orientujecie sie czy na wejściu powietrza do butli mozna zastosować filtr paliwa np od malucha ?? Nie rozsadzi go cisnienie ok 4-6 barów ?



#122 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 20 luty 2013 - 09:29

Nie wiem panowie czy rozkminicie z tych fotek, ale ja zrobiłem to tak ;)

Załączony plik  DSC03553.JPG   31,07 KB   153 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC03554.JPG   27,55 KB   152 Ilość pobrań

Jeden wąż idzie od sprężarki i drugi od butli, wszystko łączy sie na reduktorze na trójniku ;)


Użytkownik kubaS 1 edytował ten post 20 luty 2013 - 09:30


#123 OFFLINE   silent

silent

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 20 luty 2013 - 12:02

sprężarka doszła ale znów powstał problem gdyz nie wiem jak podłącz to ustrojstwo przewodami od zasilania:)

bardzo prosze o pomoc bo to jedyny egzemplarz jaki posiadam :D

 

Załączony plik  IMAG0026.jpg   50,34 KB   43 Ilość pobrań

Załączony plik  IMAG0025.jpg   37,25 KB   59 Ilość pobrań

 

no i jak już zawracam gitare to mam jeszcze jedno pytanie :P

 

gdzie zasysa powietrze a gdzie wylatuje i czy ten zaślepiony przewód po lewej ma pozostać zaślepiony?

Załączony plik  IMAG0028.jpg   53,72 KB   56 Ilość pobrań

 


Użytkownik silent edytował ten post 20 luty 2013 - 12:10


#124 OFFLINE   silent

silent

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 20 luty 2013 - 16:02

Orientujecie sie czy na wejściu powietrza do butli mozna zastosować filtr paliwa np od malucha ?? Nie rozsadzi go cisnienie ok 4-6 barów ?

wydaje mi się, że taki filtr przy tym ciśnieniu może ulec uszkodzeniu. Lepszym rozwiązaniem byłoby zamontować go tuż za agregatem a za nim zastosować zawór zwrotny, wtedy nie będzie musiał znosić takiego "przeciążenia"



#125 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 20 luty 2013 - 17:28

sprężarka doszła ale znów powstał problem gdyz nie wiem jak podłącz to ustrojstwo przewodami od zasilania:)

bardzo prosze o pomoc bo to jedyny egzemplarz jaki posiadam :D

 

 

 

no i jak już zawracam gitare to mam jeszcze jedno pytanie :P

 

gdzie zasysa powietrze a gdzie wylatuje i czy ten zaślepiony przewód po lewej ma pozostać zaślepiony?

Akurat z elektryką Ci nie pomogę,ale ta zaślepiona rurka ma byc  zaślepiona.A jak agregat uruchomisz,to będziesz widział,który zasysa,a który dmucha powietrzem.



#126 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 23 luty 2013 - 17:58

Panowie.Mam pytanko aero stacja,kompresor.Tylko profi najlepsze na rynku i gdzie kupić.



#127 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 luty 2013 - 20:34

Panowie.Mam pytanko aero stacja,kompresor.Tylko profi najlepsze na rynku i gdzie kupić.

Poszukaj na znanym  portalu wpisz cichy - ale kasa już konkretna idzie. Większość z tych profi oparta jest na takim lodówkowym (bynajmniej tak wyglądają) zorientujesz się po cenie ;) jest czterocyfrowa.

Oczywiście to żart. Co rozumiemy przez profi?  Cena, wydajność, niezawodność ....?



#128 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 luty 2013 - 20:37

Tomku jak już musi być z górnej półki i firmowy to Iwata IS-925 Power Jet Lite ;) znajomy ma pod to podpięte 7 aerografów i mały pistolet lakierniczy oczywiście nie śmiga wszystkim na raz ale mocy ma aż nadto :D . Tylko on troszkę większe zabawki maluje :D .

Jak już tak na poważnie chcesz się w aerografie bawić to przydało by się na jakieś warsztaty zapisać , ja swojego czasu też chciałem ale brakło zapału :lol: .

Poniżej kilka linków sponsorowanych :lol: :


http://www.airbrushlab.pl/shop/

http://www.aerograf....ep-on-line.html

http://www.fine-art.com.pl/

Fine art .Polecam szczególnie :D



#129 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 24 luty 2013 - 17:53

Fiu fiu, przyznam że ceny tych profi kompresorów położyły mnie na łopatki, podobnie jak górna półka aerografów.

IMHO jeśli ktoś zarabia malowaniem na życie, typu akcesoria motocyklowe, malunki na samochodach itp to inwestycja w taki sprzęt ma rację bytu, dla pomalowania kilkunastu woblerów w roku to przerost formy nad treścią.

@wedkarzyk1, takie warsztaty aerografu fajna sprawa, pytanie tylko czy laik bez zdolności artystycznych jest w stanie za te pieniądze wyciągnąć coś więcej dla siebie ? Bo malowanie woblerów aerografem można podpatrzeć na filmikach, później próbnie spierniczyć 50szt wobków a dalej już samo idzie.



#130 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 24 luty 2013 - 18:09

Zwierzu ale ja nie robię paru woblerków na rok.Teraz wejście w pianki i żywice.Nad tzw.wydmuszkami też się zastanawiam tylko najtańsza logiczna maszynka to 16tysięcy pln.W sumie nie jest to kwota kosmiczna ale trzeba już pomyśleć nad tym.Aero musi być profi.Nie uznaję półśrodków w niczym.Ten sklepik najbardziej mi wpadł w oko http://www.fine-art.com.pl/


Użytkownik Tomy edytował ten post 24 luty 2013 - 18:11


#131 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 24 luty 2013 - 18:22

@wedkarzyk1, takie warsztaty aerografu fajna sprawa, pytanie tylko czy laik bez zdolności artystycznych jest w stanie za te pieniądze wyciągnąć coś więcej dla siebie ?

 

Nie jest :D .
Jak już tak brniemy w temat to w Polsce takich warsztacików jest multum przyzwoity dochód przynosi tylko kilka  ;)  .

Zetknąłem się branżą przez znajomych rewelacji nie ma z samego malowania nie pożyjesz  nawet z mega talentem :( , alternatywą jest sprzedaż artykułów do aerografii ale nie każdego stać zainwestować kilkadziesiąt tysi ^_^ .



#132 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 24 luty 2013 - 22:21

@Tomy, małe nieporozumienie powstało, @wedkarzyk1 pisał w odpowiedzi do Ciebie, ja natomiast miałem na myśli przeciętnego zjadacza chleba, który na skalę masową nie robi (ile Ty, tego narybku produkujesz to widzę bo zaglądam :))

 

@wedkarzyk1, "rynkiem" malowania aero zainteresowałem się bodajże z  ~12-15 lat temu - pod wpływem twórczości H.R.Gigera :).

Niestety Polska to nie ju-es-ej, z ogromnym rynkiem samochodowych customów i motocykli typu show bike a i przeciętna zawartość portfela obywatela, mówi sama za siebie, no cóż jest jak jest.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 24 luty 2013 - 22:27


#133 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 17 czerwiec 2013 - 14:06

Witam czy taki kompresorek na początek zabawy z aero byłby oki?

 

250_13490915314fd8331b2c9fd.jpg

 

Czy może lepiej dołożyć grosza i kupić stanley'a, zaznaczam, że nie mieszkam w bloku i DB aż strasznie mi nie przeszkadzają ;) Musi też być bezpieczny żebym w powietrze nie wyleciał ;)

 

 

http://www.propman.p...6bb,3,3725,2869



#134 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 czerwiec 2013 - 17:01

Jak Cię stać na Stanleya to się nie zastanawiaj tylko go bierz.



#135 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 19:29

Mam ten typ ze zdjęcia - do kilku - kilku nastu woblerów się nadaje. Bardzo szybko się nagrzewa, butla tylko symboliczna. Praktycznie co po chwilę się włącza.



#136 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 17 czerwiec 2013 - 20:36

Jak Cię stać na Stanleya to się nie zastanawiaj tylko go bierz.

 

Ten stanley wyszedłby mnie jedynie stówę drożej a, że sąsiedzi na hałas nie będą narzekać to się chyba na niego skuszę a i w domu wszyscy będą zadowoleni przy okazji bo można koło w samochodzie napompować i inne tam ;)

 

@bigrafi ja bym psikał serie załóżmy 10-15 woblerów raczej nie więcej ale jak się grzeje to chyba podziękuję :rolleyes:



#137 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 21:35

Ja teraz bym tez dołożył 100 aby mieć coś dobrego. Ja właśnie takie serie psikam, ale daje radę max 10. później trzeba chwilę odczekać. A to denerwuje.



#138 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 17 czerwiec 2013 - 21:56

Obczaj ten:

 

http://pwm.org.pl/pw...m-krok-po-kroku



#139 OFFLINE   Kathir

Kathir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Adam

Napisano 18 czerwiec 2013 - 15:17

Witam

 

Sądzę że na początek , bo właśnie tez na takim etapie jestem, kompresor jak na zdjęciu wystarczy.

Sam kupiłem używany kompresor MA - 3000, aerograf mam inny (HP-200)

1494_rd.jpg

Aby się tak często nie włączał, zamontowałem akumulator powietrza zrobiony z aluminiowej gaśnicy samochodowej.

Dużo lepsze dozowanie i stałe ciśnienie. Dla mnie bomba. Gabaryty, głośność by swobodnie w piwnicy pracować.

kosztował mnie 150 zł.

 

Na pewno te z lodówki są bardziej wydajne, ale sądzę że na początek oraz przy produkcji na własny użytek, zdecydowanie wystarczy.

Moim zdaniem, lepiej więcej czasu poświęcić obyciu z aerografem. Gdzie go odłożyć , jak układać rękę jak i czym czyścić.

Inwestycja czasu, w element wykonawczy daje większe zadowolenie i radość.



#140 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 15 wrzesień 2013 - 11:00

Chcę kupić wężyk do  aero ale nie wiem z jakim gwintem 1/4 czy 1/8 chodzi o gwint do kompresora, jeszcze mi go nie dowieźli więc nie znam rozmiaru. Będzie podłączony do niego TG 180 a ja ni cholery nie wiem jaki wąż kupić.

 

Taki kompresor:

 

1030993221516db78c13023.jpg