Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kompresor do aero.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 14 październik 2013 - 21:03

Z tego co ja wiem to takie sposób zasilania aero jest niedobry.Ciśnienie jest za małe i bardzo szybko schodzi 

Do puki ciśnienie nie zejdzie do stanu jakim malujemy to raczej nie ma różnicy czy mamy właczającą sie sprezarke czy nie. Mnie generalnie chodzi o własnie ten przedział z napompowanej do 8 bar butli, na ile to starczy, najlepiej jakby wypowiedział sie ktos kto maluje takim kompresorkiem 24l i jaki jest czas/ilośc wobkow pomalowanych do nastepnego właczenia sie sprężarki.

 

Jakis czas temu wyprowadziłem sie z rodzinnego domu,gdzie nie było by problemu, a tak w mieszkaniu 100l/24l/czy 50l nie przejdzie za zadne skarby.



#162 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 14 październik 2013 - 21:22

ja maluje kompresorem 25l,ostatnio przy partii  ok 30 jerków 6-8cm z 10 razy się włączył, tak mi się wydaje nie liczyłem ,w każdym bądź razie załącza się rzadko . 



#163 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 14 październik 2013 - 22:27

tylko.... często zmieniałem farbe i za każdym razem myłem pistolet, przy tej czynności idzie bardzo dużo powietrza.



#164 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 październik 2013 - 17:19

Koledzy , mam pytanko.Koleś napisał mi , że ma starą lodówkę działającą i agregacik może oddać.Musze dać mu tylko instrukcje jak go wymontować z lodówki i co zrobić żeby dojechał w całości i działający.

 

Dobrze będzie ja powiem mu żeby uciął wszytskie ( 3 ) rurki zotawiając po 15-20 cm i je zaślepił ? Tylko co z elektryką , jak ma to wymontować ? 



#165 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 26 październik 2013 - 20:46

Najlepiej wszystkie możliwe przewody niech zostawi. Jeden to czujnik, który idzie zazwyczaj do góry lodówki, można uciąć bo i tak się go zwiera. Reszt jest potrzebna. Przewozić trzeba w miarę ostrożnie i koniecznie poziomo bo ci się olej poleje. Warto sprawdzić poziom oleju zanim zaczniesz nim malować bo na pewno swoje już popracował  i mogą być małe braki. Olej potrzebny jest do chłodzenia i smarowania. Resztę informacji znajdziesz w necie.



#166 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 październik 2013 - 21:06

Dzięki :) Przekażę mu 



#167 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 październik 2013 - 17:43

Przeczytałem cały temat ale nie znalazłem żadnego schematu jak ma wyglądać taki agregat więc... czy taki coś będzie działać prawidłowo ? Co może należy dodać , odjąć lub ułożyć w innej kolejności ?

 

Załączony plik  Bez tytułu.png   125,4 KB   7 Ilość pobrań

 

 



#168 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 28 październik 2013 - 18:50

maniek wal do mnie na fb to Ci wytłumaczę jak najprostszym sposobem to zrobić :)

#169 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 październik 2013 - 19:16

Witam

 

Ja też posiadam sprzęt zrobiony z lodówki. Konstrukcja prosta jak nie wiem jak ktoś ma pytania chętnie pomogę.

 

http://www.swietokrz...rek-zrob-to-sam

 

Pozdr.

 

PS. Na rurce wychodzącej z agregatu warto dać odolejacz bo strasznie pluje olejem.


Użytkownik Wookash edytował ten post 28 październik 2013 - 19:18


#170 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 październik 2013 - 19:20

https://www.google.p...iw=1024&bih=625



#171 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 październik 2013 - 19:22

Przeczytałem cały temat ale nie znalazłem żadnego schematu jak ma wyglądać taki agregat więc... czy taki coś będzie działać prawidłowo ? Co może należy dodać , odjąć lub ułożyć w innej kolejności ?

 

attachicon.gifBez tytułu.png

 

Wszystko ok. Dodaj tylko zawór zwrotny zaraz za kompresorem aby sprężone powietrze ze zbiornika do niego nie wracało. Za zbiornikiem wyrównawczym możesz dać zawór aby w razie czego spuścić powietrze ze zbiornika.



#172 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 październik 2013 - 19:55

I filtr pow. na wejściu do agregatu.

Dobrze też dać za na zbiorniku zawór bezpieczeństwa, w razie gdyby się elektryka zrąbała.



#173 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 październik 2013 - 22:13

Poprawki naniesione - myślę , że teraz będzie dobrze.Musze tylko skołować pustą gaśnice :) Zawór zwrotny jest wmontowany w presoscat więc nie ma sensu montować go drugi raz :)

 

Załączony plik  Bez tytułu.png   133,83 KB   2 Ilość pobrań

 

 

 

Dzięki za pomoc !


Użytkownik Manniek66 edytował ten post 28 październik 2013 - 22:15


#174 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 29 październik 2013 - 00:44

Mój zrobiłem z tego schematu:

http://pwm.org.pl/pw...m-krok-po-kroku

 

Wygląda tak

 

59vf.jpg
 
Takie rozwiązanie wyglądało na porządniejsze od innych składaków.Jak na razie sprawdza się nieźle.Przerobiłem tylko po swojemu element łączący aero z presostatem.
 
 
Żeby było konkretniejsze :-)
 
 

bf2k.jpg
o5y4.jpg
 

 



#175 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 październik 2013 - 07:04

Poprawki naniesione - myślę , że teraz będzie dobrze.Musze tylko skołować pustą gaśnice :) Zawór zwrotny jest wmontowany w presoscat więc nie ma sensu montować go drugi raz :)

 

attachicon.gifBez tytułu.png

 

 

 

Dzięki za pomoc !

 

Nie rozumiesz jednej rzeczy. Nabijesz butlę do 7 atmosfer i jak wyłączy się pompa to powietrze z butli zostanie wepchane do agregatu. Po to ten zawór.



#176 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 31 październik 2013 - 07:06

Nie rozumiesz jednej rzeczy. Nabijesz butlę do 7 atmosfer i jak wyłączy się pompa to powietrze z butli zostanie wepchane do agregatu. Po to ten zawór.

A no chyba , że tak ! W takim razie go też zamontuję :)



#177 OFFLINE   Eskulap

Eskulap

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaMICRO-FISHING

Napisano 02 grudzień 2013 - 21:26

Witam,

potrzebuje pomocy. Aktualnie maluje jakimś mini kompresorkiem. Chciałbym kupic dwie sztuki czegoś porządniejszego ze sporą wydajnością, będą narażone na ciągłą pracę przez kilka godzin, nie chciałbym, żeby coś się posypało strasznie szybko... Mam na zakup obu sztuk 1000zł. Nie wiem, czy wybrac coś z dużą butlą tego typu:

http://allegro.pl/dw...3752555378.html

czy mniejsza butla, ale markowe tego typu:

http://allegro.pl/sp...3703702394.html

Doradzicie? ;)



#178 OFFLINE   pablo1988

pablo1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 13:56

Kolego w sprawie kompresora szczerze polecam kupno takiego z zbiornikiem wyrównawczym. Plusem takiego rozwiązania jest, że silnik nie musi się ciągle włączać co wpływa na żywotność silnika jak i mniejszy hałas. Ogólnie mówiąc im większy zbiornik wyrównawczy tym dłużej malujemy bez konieczności dopompowania przez silnik wymaganego przez nas ciśnienia. Ja nie muszę się przejmować hałasem kompresora więc zakupiłem ze zbiornikiem jeśli dobrze pamiętam 24 litrów. Minusem kompresorów z silnikami tłokowymi jest ich głośność podczas pracy. Jeśli szukasz czegoś cichego polecam kompresor membranowy, ale to już z tego co pamiętam trochę droższa zabawka. Z przedstawionych przez Ciebie w linkach ten ze zbiornikiem 3,5l to trochę mało chyba, że malujesz po parę sztuk. A ten drugi "adler" to świetnie się sprawdzi do pompowania opon. W cenie do 1000zł jest w czym wybierać, na twoim miejscu kupiłbym 1 dobry kompresor. Myślę, że trochę pomogłem. Pozdrawiam



#179 OFFLINE   Eskulap

Eskulap

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaMICRO-FISHING

Napisano 03 grudzień 2013 - 15:24

Co w takim razie daje butla 40 litrów skoro powietrze czerpiemy ze zbiornika wyrównawcszego?

#180 OFFLINE   pablo1988

pablo1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 16:12

Tak jak pisałem przy większej pojemności zbiornika wyrównawczego rzadziej będzie się włączał silnik kompresora. Co wpływa na jego trwałość oraz ciszę w pomieszczeniu gdzie malujemy. Nie ma też co przesadzać z pojemnością zbiornika nie wiem czy 40 l, aż będzie potrzebne (zależy do czego chcemy go wykorzystać)? Jeśli zależy nam na ciszy możemy użyć kompresora nie tłokowego a membranowego. Wszystko zależy od potrzeb. No chyba, że chcesz napędzić jednym kompresorem kilka aerografów i jakieś narzędzia pneumatyczne?