Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2000 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 październik 2013 - 19:01

Staszek,nie za ,,króciutka'' twoja anuśka na p4  ;) -bez urazy.



#202 OFFLINE   SilesianPerch

SilesianPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 26 październik 2013 - 19:04

Przygotowana , uzbrojona . Czeka na wyjazd

Do zobaczenia o 2 .

no to do zobaczyska o 2 i działamy  :D



#203 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 27 październik 2013 - 12:15

Ale porażka....
Od 6'00 do 12'00 usiłowałem złowić cokolwiek na Kozłowej Górze. Najpierw popłynąłem na znane mi miejscówki sandaczowe , potem opłynąłem cały zalew dookoła w trolingu , zatrzymując się to tu to tam żeby obrzucić co ciekawsze miejsca.
...i nic , ani jednego kontaktu z rybą.
Albo ja jestem wędkarzem do d..y , albo w Kozłowej Górze nie ma już ryb.... Albo jedno i drugie.

#204 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 27 październik 2013 - 12:54

Na PIV także porażka . W 4 osoby machające wędką były tylko z 4 uderzenia nie do zacięcia , ja miałem co prawda coś małego na wędce ale próbowałem się nacieszyć akcją wędki i nie wyciągałem tego czegoś małego ( bo było chyba małe....) a to wiadomo jak się kończy



#205 OFFLINE   dkowal

dkowal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów

Napisano 27 październik 2013 - 13:48

Witam,

Panie Jacku - jestem przekonany, że na KG można „jeszcze” liczyć na jakieś efekty. Zwykle trafiają się rybki w przedziale okołowymiarowym ( rozmiar iście konsumpcyjny :angry: ), jednak kilkakrotnie widywałem piękne sztuki zwożone do brzegu. Jedno jest pewne – zbiornik swoje lata świetności ma już za sobą, a jeżeli w dalszym ciągu większość będzie praktykowała zasadę catch & reklamówka, wówczas będzie jeszcze gorzej. Osobiście bardzo rzadko, jeżeli w ogóle – mam okazję obserwować inne zjawisko. :wacko: 

Pozdrawiam.



#206 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 27 październik 2013 - 14:01

Staszek,nie za ,,króciutka'' twoja anuśka na p4  ;) -bez urazy.

Dzisiaj była testowana przez 6 godzin - dała spokojnie radę ;)



#207 OFFLINE   loktok - cardiamu

loktok - cardiamu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 październik 2013 - 17:02

Wczoraj na paprocanach tez porazka, 8h, troling i trzcinowiska i zero bran, dopiero kolo poludnia w ciagu 15 min 5 bran, wszystko maluchy 40 cm i jeden 50 cm, nedza straszna

#208 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 27 październik 2013 - 18:59

Podobno na dzisiejszych zawodach, rozgrywanych na Pławniowicach pierwsze miejsce dało 6 okonków, obraz nędzy i rozpaczy. Polski Związek Wałkarski, ma pewnie powód do dumy, że "więcej ryb zostanie w zbiorniku"

#209 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 27 październik 2013 - 19:51

Byłem na Pławkach w zeszłym tygodniu, potwierdzając słowa @smerdy jajecznego z całą szczerością mogę napisać - Niestety kompletnie nic nie bierze, więc serdecznie wszystkich zapraszam na bezowocne młócenie kijem wody.

 

@francisco, jaki jest sens organizowania zawodów na tym "lodowisku" ?

Czasy świetności to łowisko ma już za sobą , wygłupianie się z jakimiś zawodami dla złapania kilku okoni to żenujące widowisko serwowane przez pzw.

Przy takich wynikach to raczej wałkarze z pzw powinni się wstydzić, bo w umiejętności zawodników raczej nie śmiem wątpić.



#210 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 27 październik 2013 - 19:52

ja przed weekendem bylem parę razy na paperkach z brzegu, tak spacerowo bardziej, po nie udanym początku października, rzuciłem chwilowo w kąt ciężki sprzęt, teraz dla odmiany na lekko okoniowo, 3 wypady, 2 szczupaki 50+, parę mniejszych i zaledwie dwa mikro okonki.



#211 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 27 październik 2013 - 21:04


Przy takich wynikach to raczej wałkarze z pzw powinni się wstydzić, bo w umiejętności zawodników raczej nie śmiem wątpić.

 

Ależ oczywiście, że wałkarze z PZWałkarskiego.

 

Tu potrzebny jest taki Boniek, który utnie łeb przy du.... , pupci.

 

;)



#212 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 27 październik 2013 - 21:27

Ale Nie ma Bońka . Jest jakiś nowy prezio ze starej nomenklatury.
Myślę że Katowickie PZW , działając w taki sposób zje własny ogon i samo się wykończy.
Jeżeli z roku na rok jest coraz gorzej to nadejdzie w końcu taki moment że wędkarze pójdą po rozum do głowy i przestaną opłacać składki , bo i po co skoro nie ma co łowić.
Ja bym już chętnie przestał płacić na tą złodziejską organizacje ; muszę tylko znaleźć jakieś sensowne komercyjne miejsca gdzie można pojechać na ryby.

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 27 październik 2013 - 21:27


#213 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 27 październik 2013 - 21:31

Ale Nie ma Bońka . Jest jakiś nowy prezio ze starej nomenklatury.
Myślę że Katowickie PZW , działając w taki sposób zje własny ogon i samo się wykończy.
Jeżeli z roku na rok jest coraz gorzej to nadejdzie w końcu taki moment że wędkarze pójdą po rozum do głowy i przestaną opłacać składki , bo i po co skoro nie ma co łowić.
Ja bym już chętnie przestał płacić na tą złodziejską organizacje ; muszę tylko znaleźć jakieś sensowne komercyjne miejsca gdzie można pojechać na ryby.

Podpisuje się pod tym obiema rękoma.



#214 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 październik 2013 - 21:35

Wędkarze nie pójdą po rozum do głowy bo nie mają alternatywy,nie każdego stać na wyjazdy na zagraniczne łowiska,więc jesteśmy skazani póki co na takie status quo / o rymło mi się przy okazji /



#215 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 28 październik 2013 - 08:47

Wędkarze nie pójdą po rozum do głowy bo nie mają alternatywy,nie każdego stać na wyjazdy na zagraniczne łowiska,więc jesteśmy skazani póki co na takie status quo / o rymło mi się przy okazji /

Masz rację. Nawet jeżeli byłoby stać to co ? Łowienie przez powiedzmy 10 dni w roku ? A reszta roku ?

jestem bardziej za jednym: weźmy się wszyscy Panowie w garść i zacznijmy w końcu wpływać na związek . Nie odgórnie ale oddolnie . Idźmy na spotkania w kołach, pyskujmy i brońmy swoich racji. Generalnie każde koło ma jakąś tam swoją wodę pod opieką , na rybostan tej wody będziemy mieć realny wpływ . W każdym kole jest kilkanaście choćby rozsądnych osób z którymi można pogadać i na przykład stworzyć z nich poważne gremium przy głosowaniach . Jak wiem na różnego rodzaju wybory, głosowania w kole przychodzi max 30 osób . Więc nasze powiedzmy 15 osób to  cholernie duży procent w głosowaniu - tego nie da się już zlekceważyć .

Koło na swojej wodzie może wprowadzić liczne ograniczenia a o to nam chodzi.

Ja  od tego tygodnia przenoszę się do nowego koła a tam zaczynam działać oddolnie na rzecz wody którą to koło się opiekuje .

Koniec gadki Panowie . Robimy coś bo za nas tego nie zrobią a wprost przeciwnie .

 

 

 

 

Możemy stworzyć także (chyba ....) nowe koło w swoich okręgach . Jako koło PZW możemy zaopiekować się wodą o którą można powalczyć z właściwym okręgiem PZW .

 

 

 

 

Tylko nie piszcie że się nie da. Bo nawet parasol w d...ie się da otworzyć ( gorzej z wyjęciem....) . 99,50% narzeka a w sumie nic dla siebie , czyli wody nie zrobiło (także ja) . A tą składką może sobie coś podetrzeć , by ryba była to przy obecnej technice łowienia powinniśmy zarybiać ( wspomagać naturalne tarło) kilka-kilkanaście dni w roku. Krzyczmy i domagajmy się na zebraniach opinii ichtiologa (dotyczącej naszej wody ) ,minimalizujmy "dokarpianie" na rzecz np."zalinowania" czy "zaszczupakowania" ( ale nowe słowotwórstwo, niczym Wańkowicz ;) ) Pewno - całego świata nie naprawimy , ale możemy zacząć naprawianie pomalutku , po małej części co roku .

 

 

Nieobecni racji nie mają


  • Miro 85 lubi to

#216 OFFLINE   smerda jajeczny

smerda jajeczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 28 październik 2013 - 14:16

@Zwierzu nie zgadzam się co do Pławniowic. Jest tam mnóstwo okonia i mogę to udowodnić w przyszłym sezonie. Przerzucenie 100 sztuk nie jest problemem. Tam zawsze jesienią robi się kicha. Termin zawodów został po prostu źle zaplanowany bez udziału zawodników z GP. Fakt, że takiej męczarni dawno nie przeżyłem, no może na kozłowej, ale nie skreślałbym akwenu bo wiosną, latem i wczesną jesienią można tam połowić. 



#217 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 28 październik 2013 - 15:04

@smerda jeszcze kilka lat temu złowienie kilkunastu przyzwoitych rozmiarowo okoni z betonów nie było problemem (na jesieni też dało się wydłubać), a teraz ?

Ile i w jakim rozmiarze można złapać okoni z brzegu po dniu łowienia ?

Owszem z łódki da się przerzucić te100 szt, ale ja wolałbym przerzucić 15-20 o określonym wymiarze, bo łowienie "frytek" dawno już mnie nie bawi.

Duże rozmiarowo sztuki wyciągano akurat nie tam gdzie wszyscy się pchają.

Ja dalej będę stał na stanowisku że to łowisko czasy świetności (zasobności w okazałe sztuki okonia) ma już za sobą.



#218 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 28 październik 2013 - 15:34

Przyznam że Zwierzu ma rację. W tym roku kilka razy tam pływałem.

Niestety z marnym efektem. Na osiem wypadów w tym roku złowiłem cztery szczupaczki poniżej 40 cm i jednego okonka powyżej 20cm.

Jeszcze kilka lat temu taki wynik można było zrobić w ciągu zaledwie dwóch godzin.

Sandacza też nie brakowało.

Z roku na rok jest coraz gorzej i to na większości śląskich łowisk.



#219 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 28 październik 2013 - 16:29

Przesrane tu mamy na tym naszym Śląsku.
Wszystkie te słynne " Śląskie zaporówki " są o kant dupy roztrzaść. Nic nie połowisz . Wszędzie kicha.
Nie można nawet ponarzekać na gospodarstwa rybackie bo tu chyba nawet takich nie ma.
Trzeba sobie jasno powiedzieć - ryby wyłowili wędkarze .
Oczywiste jest stwierdzenie że jest zbyt duża presja wędkarska , że za mało wód , że nieskuteczna ochrona , brak adekwatnych przepisów , za małe środki finansowe itd itp.
No ale skoro tak jest to przepisy powinno się zmienić , wzmóc ochronę , zwiększyć zarybienia a składki podnieść tak żeby na wszystko starczyło kasy.
Jak się komuś nie będzie to podobało to najwyżej zmieni hobby albo okręg w którym płaci składki.
Ja bym nie miał nic przeciwko temu , pod warunkiem że przynajmniej na kilku głównych zbiornikach byłyby ryby.
Nawiasem mówiąc ciekaw jestem jak potoczą się losy zbiornika Chechło w Tarnowskich Górach.
Nie byłem tam w tym roku ale słyszałem że wprowadzono tam specjalne opłaty za łowienie i za te pieniądze mają zamiar zrobić z tego zbiornika spinningowe eldorado.
Czy ktoś może przybliżyć ten temat ?

#220 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 28 październik 2013 - 17:02

Panowie ( i Panie jeżeli takowe tutaj są )

Jutro kolega pepso założy temat w którym wpiszą się i ujawnią osoby ze Śląska .

Mamy pomysł na rozwiązanie problemu , ale to tylko w gronie osób zainteresowanych .

Na razie robimy listę...........