Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2000 odpowiedzi w tym temacie

#1881 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 15 kwiecień 2020 - 07:11

To prawda, o duże i regularne wąsy na śląskiej Odrze trudno. Jeżeli ktoś jest cierpliwy i lubi urozmaiconą linię brzegową polecam odcinek w rejonie przeprawy promowej w Grzegorzowicach. Jest tam kilkadziesiąt główek, jedna po drugiej, można trafić każdego drapieżnika, w tym wąsa także, ale swoje trzeba wychodzić.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#1882 OFFLINE   paulo123

paulo123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 18:39

A sam Rybnik. Ktoś z Was spinninguje tam czasem?

#1883 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 19:59

Co do Rybnika to na zawodach spiningowych trafiały się pojedyńcze sztuki. Tylko, że zawody były z łodzi. Z brzegu trudno powiedzieć, ale wydaje mi się, że bardziej jako przyłow.

#1884 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 22 kwiecień 2020 - 07:57

Czy są może czynne jakieś wypożyczalnie łódek w Okręgu Katowickim ??



#1885 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 26 kwiecień 2020 - 20:53

Witam.

Byłem dzisiaj na BP. W dosyć odludnych i mało popularnych miejscach. M.in. na samym ujściu Białej oraz na paru odcinkach powyżej ... ładnych parę (-naście móże nawet) kilometrów zrobiłem korytem rzeki przez cały dzień

Jedna ogólna refleksja - Biała Przemsza nie powinna się już nazywać Przemsza lecz Biała.

Biała niesie w tej chwili, tak lekko biorąc z 80 % wody, którą można poniżej w Przemszy zobaczyć ... jeżeli nie więcej  :mellow:

W górę do Strumienia Błędowskiego jest jeszcze trochę wody, później Przemsza wygląda tak, jak kiedyś wyglądała Tarnówka ... około 10-15 cm wody, dołki i głęboczki przy korzeniach i brzagach do połowy lydki, maksymalnie do kolana.

Bałem się pojechać wyżej - do Kluczy czy Golczowic ...

W dodatku odniosłem wrażenie że Potok Błedowski nie płynie tylko ... stoi.

Przejrzałem zdjęcia i w zeszłym roku w w drugiej połowie maja byłem kilka razy na BP właśnie powyżej Kluczy, bo ... wszędzie woda była bardzo wysoka i to była jedyna rzeka w okolicy na której dało się jeszcze łowić (choć ciężko było bo dużo wody niosła) - reszta rzek na które jeżdżę była tak wezbrana że bezsensem było nawet próbować ...

Brakuje około 20 cm wody w porównaniu do normalnego stanu z zeszłego roku i około 40-50 cm do poziomu, który pokazują drzewa i krzewy rosnące wzdłuż brzegu. Te miejsca, które kiedyś tworzyły podmokłe łąki i lokalne bagienka wzdłuż brzegów rzeki i były nie do przejścia (musiałem je mijać zawsze), dzisiaj pokonalem suchą nogą.

Brodziłem w woderach, ale w zupełności wystarczyły by mi zwykłe kalosze. W miejscach, gdzie do tej pory musiałem mieć gacie dla pewności że mi się wodery nie zmoczą  :(

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 26 kwiecień 2020 - 21:20

  • Tom Rob lubi to

#1886 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 27 kwiecień 2020 - 20:16

Jest koniec kwietnia, a na Odrze mamy letnią niżówkę. Czeka nas bardzo suchy rok.  



#1887 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 27 kwiecień 2020 - 23:05

Zaraza, susza, epidemia owadów, itd.
Apokalipsa

#1888 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 29 kwiecień 2020 - 12:46

Tematowo nie za bardzo, ale geograficznie jak najbardziej. Panowie poszukuję namiaru na sprawdzonego fachowca od silników zaburtowych z terenu śląskiego lub opolskiego. Chciałbym wymienić gaźnik w swoim mercury i dołożyć rozrusznik. Będę wdzięczny za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#1889 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 29 kwiecień 2020 - 16:53

Tematowo nie za bardzo, ale geograficznie jak najbardziej. Panowie poszukuję namiaru na sprawdzonego fachowca od silników zaburtowych z terenu śląskiego lub opolskiego. Chciałbym wymienić gaźnik w swoim mercury i dołożyć rozrusznik. Będę wdzięczny za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

 

Yacht Motor Serwis Artur Rachwał adres: 42-217 Częstochowa, Żwirki i Wigury 18 tel: 343249796 e-mail: yachtmotorserwis@o2.pl

  • Olo1970 lubi to

#1890 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 29 kwiecień 2020 - 20:03

Yacht Motor Serwis Artur Rachwał adres: 42-217 Częstochowa, Żwirki i Wigury 18 tel: 343249796 e-mail: yachtmotorserwis@o2.pl

Dzięki, jutro będę dzwonił.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#1891 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 kwiecień 2020 - 22:51

Hmm , ale karp od jakichś 500 lat jest hodowany w Polsce , przynajmniej tak mi się o uszy obiło . Poza tym nie łódź się , czy karp czy sandacz to dla co poniektórych ten sam rodzaj białka na półmisku.

Jest masa różnych rzeczy które robiło się setki lat a teraz nie robi i masa które się teraz robi a kiedyś nie robiło. PZW w statucie ma wędkarstwo sportowe a nie hodowla karpia na mięso. Wiem że sporo w Polsce karpiarzy, niech będą łowiska karpiowe najlepiej C&R ale niech nie wpuszczają do każdego zbiornika.

#1892 OFFLINE   mario1

mario1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 30 kwiecień 2020 - 21:35

Witam.

 

Dziś wybrałem się na mały rekonesans na Dzierżno Duże wziąłem ponton, echosondę z myślą wytypowania potencjalnych miejsc.

Niestety woda obsadzona w taki sposób że wędkarze siedząc na środku miejscówki wywożą zestawy nie na wprost siebie tylko na boki zestaw jest około 15 m od brzegu a około 80 od wędkarzy . dodam że niektóre markery ledwie widoczne, silnik mam trochę głośny ale i tak słyszałem nie cenzuralne słowa  jak się zbliżyłem pod pseudo marker ;)

W spiningu jest chyba mniej spiny  :)

 

Jak łowić w takiej sytuacji???

 



#1893 OFFLINE   zakrza74

zakrza74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Z

Napisano 30 kwiecień 2020 - 21:53

Podpłyń na wiosłach  ;) 



#1894 OFFLINE   mario1

mario1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 30 kwiecień 2020 - 22:01

Niestety można łowić tylko z brzegu i w tym problem bo linia brzegowa utrzymana przez karpiarzy  :angry:



#1895 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 30 kwiecień 2020 - 22:37

Prosty temat, na gości siedzących po jednym brzegu a wywożącym zestawy pod przeciwległy to zawsze działał SDR i powolny trolling, dość szybko się uczyli że woda jest nie tylko ich.
Wiem, że sposób rodem z jaskini, ale skoro po dobroci nie dawało rady to trzeba było bardziej zdecydowanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1896 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów

Napisano 01 maj 2020 - 09:24

Ktoś się orientuje na którym zbiorniku w regionie polderu buków, roszkowy itp mogę zeslipować łódkę?

#1897 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 01 maj 2020 - 10:11

Ktoś się orientuje na którym zbiorniku w regionie polderu buków, roszkowy itp mogę zeslipować łódkę?

Roszków łowisko nr 627.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#1898 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów

Napisano 01 maj 2020 - 10:23

Roszków łowisko nr 627.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

W którym miejscu jest tam slip?

#1899 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 01 maj 2020 - 10:59

W którym miejscu jest tam slip?

Obok parkingu, widać go na Google maps jak bardziej powiększysz.eb90e14746aef3b963fe9da73e085e77.jpg

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Olo1970 edytował ten post 01 maj 2020 - 11:01

  • Kokot lubi to

#1900 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 01 maj 2020 - 11:13

Jest masa różnych rzeczy które robiło się setki lat a teraz nie robi i masa które się teraz robi a kiedyś nie robiło. PZW w statucie ma wędkarstwo sportowe a nie hodowla karpia na mięso. Wiem że sporo w Polsce karpiarzy, niech będą łowiska karpiowe najlepiej C&R ale niech nie wpuszczają do każdego zbiornika.

No i dalej nie kumasz o co biega ..w moim poście . Nie pochwalam zarybiania karpiem , ale rozumiem że DEMOKRATYCZNIE nie mam szans .