Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2000 odpowiedzi w tym temacie

#1901 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów

Napisano 01 maj 2020 - 11:36

Obok parkingu, widać go na Google maps jak bardziej powiększysz.eb90e14746aef3b963fe9da73e085e77.jpg

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka


Dziękuję

#1902 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów

Napisano 01 maj 2020 - 13:01

No i dalej nie kumasz o co biega ..w moim poście . Nie pochwalam zarybiania karpiem , ale rozumiem że DEMOKRATYCZNIE nie mam szans .

Bo to dla nich najłatwiesze. Wpuszczą kilka ton karpia do wanny z wodą, karpiarze zaraz wyłowią i wszyscy są zadowoleni. Zauważcie że praktycznie w ogóle nie jest wpuszczany narybek karpia tylko takie które się mieszczą na patelnię.

Nie jestem fanem łowienia karpi, tym bardziej na komercjach, a teraz to prawdziwy karpio-terror mamy. Kiedyś można było kupić fotel wędkarski, a teraz to już się nazywa fotel karpiowy odpowiednio droższy. Były namioty wędkarskie, teraz są namioty karpiowe, nawet stojaki na wędki są... karpiowe;)
  • Woytec lubi to

#1903 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 01 maj 2020 - 15:17

Mimo, że łowię wyłącznie na spinning gorąco popieram wędkarstwo karpiowe, mam na myśli oczywiście sportowe łowienie okazów, które potem wypuszczają. Zbierają się w kluby, organizują fajne zawody, dbają o wody. Niech maja te swoje karpiowe gadżety my przecież mamy swoje, jedyne gdzie się trochę ścieramy to na łowisku, po prostu wchodzimy sobie w paradę czy to łowiąc z brzegu, czy z łodzi. Trzeba do tego podchodzić zdroworozsaadkowo i się na wzajem szanować.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka
  • Wojtek14, Woytec i dudi82 lubią to

#1904 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 maj 2020 - 17:17

Pytanie do osób z Tychów, czy rybaczówka jest czynna i wypożycza łodzie? Na stronie koła brak komunikatów na ten temat. Dzwoniłem na oba numery i brak odzewu. Ktoś coś wie?



#1905 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 10 maj 2020 - 16:41

Dziećkowice, cały zachodni brzeg i łąka zajęte przez grunciarzy, markery setki metrów od brzegu, także w dzień, co jest zabronione. PZW powinno się zastanowić dla kogo jest to łowisko. Obecnie wypożyczanie łodzi ma mały sens.

#1906 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów

Napisano 10 maj 2020 - 16:47

Polecam spiningować, najlepiej kogutem z kotwiczką, szybko się nauczą
  • WojtekCIN i Tom Rob lubią to

#1907 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 11 maj 2020 - 07:38

Jeśli chcesz usłyszeć niemiłe słowa o Twojej matce, groźby ataku pontonem itd., to spróbuj takiej akcji ;).

#1908 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 11 maj 2020 - 10:37

Dziećkowice, cały zachodni brzeg i łąka zajęte przez grunciarzy, markery setki metrów od brzegu, także w dzień, co jest zabronione. PZW powinno się zastanowić dla kogo jest to łowisko. Obecnie wypożyczanie łodzi ma mały sens.

Łatwo się pożalić na forum, ah jak to jest źle.

 

A dlaczego kolega jeśli widział taką sytuację nie zadzwonił na policję? Twierdzenie z góry, że nic nie zrobią nic nam nie da. Jeśli ktoś widzi łamanie prawa, powinien to zgłosić!



#1909 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 11 maj 2020 - 13:11

Skąd wiesz co zrobiłem? Nie żalę tylko informuję, nie musisz dziękować. Na policję? Raczej nie, ale powodzenia.

#1910 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów

Napisano 11 maj 2020 - 13:27

Jeśli chcesz usłyszeć niemiłe słowa o Twojej matce, groźby ataku pontonem itd., to spróbuj takiej akcji ;).



#1911 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów

Napisano 11 maj 2020 - 13:31

Jeśli chcesz usłyszeć niemiłe słowa o Twojej matce, groźby ataku pontonem itd., to spróbuj takiej akcji ;).

Ale w czy problem. Nie mogą mnie tknąć. A ja spiningiem mogę się bawić

#1912 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 11 maj 2020 - 23:01

Odwiedziliśmy znane, dawno nie odwiedzane miejscówki na naszej dużej rzece, było trochę kłopotu z przejazdem przez nowe wały polderu ale  końcu się udało. Stan wody niski, brak widocznej aktywności ryb ale udało nam się co nieco połowić i dzień zaliczyliśmy do udanych. 

 

FZ95YeT.jpg

 

Niestety tuż za zakrętem zobaczyliśmy najnowsze "dzieło" naszych meliorantów i uwierzcie na słowo aktywność ryb skończyła się razem z dzikim brzegiem. 

 

PBK15lH.jpg

5V00Rfe.jpg

CmzSBKQ.jpg


  • MichałAspiusFishing lubi to

#1913 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 12 maj 2020 - 08:24

A to na pewno Śląsk jest?;) tak czy siak gratuluję udanego wypadu.

#1914 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 12 maj 2020 - 10:14

A to na pewno Śląsk jest? ;) tak czy siak gratuluję udanego wypadu.

 

Na pewno  :)



#1915 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2020 - 10:51

@Woytec zostało coś po sluzie przy rafako? 😕

#1916 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 maj 2020 - 18:49

Ile jeszcze wody musi upłynąć...?
Może gdyby Unia zamiast dawać idiotom na to kasę zaczęła by dawać kary🙂

#1917 OFFLINE   JędrzejFishHunter1

JędrzejFishHunter1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Katowice
  • Imię:Jędrzej
  • Nazwisko:FishHunter

Napisano 23 maj 2020 - 00:06

Cześć, spinninguje tu ktoś może na Pogoriach? Majówkę i ostatni weekend spędziłem na wodzie, jednak wyniki mocno przeciętne. Na p3 udało się połowić trochę około wymiarowych, na p4 na zero na miejscówkach z zeszłego sezonu. Mieliście wyniki na tych zbiornikach w tym roku? Pogorie 4 staram sie rozpracować od dłuższego czasu, więc chętnie wymienię się spostrzeżeniami jak nie tutaj to na priv, pozdrawiam JC ;) 



#1918 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 maj 2020 - 19:44

Obawiam się że P4 to tak jak Dziećkowice , duża woda i do sensownego łowienia tylko z łódki . Okolice wysp ?



#1919 OFFLINE   JędrzejFishHunter1

JędrzejFishHunter1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Katowice
  • Imię:Jędrzej
  • Nazwisko:FishHunter

Napisano 26 maj 2020 - 20:01

Obawiam się że P4 to tak jak Dziećkowice , duża woda i do sensownego łowienia tylko z łódki . Okolice wysp ?

 

Nie orientuje się jak wygląda dno na Dziećkowicach, ale tutaj na P4 z mielizny (gdzie trzeba uważać na silnik, żeby nie zaryć) są spadki na kilkanaście metrów - zbiornik powyrobiskowy. Pływają już tutaj okazowe sztuki, ale ryba jest bardzo rozproszona i ciężka do zlokalizowania. Czasami mam wrażenie, że wszystko tu dzieje się trochę na przekór książkowym definicjom, jeśli chodzi o migracje ryb, tarło, pory brań etc.. dlatego szukam kogoś kto również tu wędkuje, żeby wspólnymi siłami, na bazie doświadczeń znad wody zdiagnozować to łowisko : > 



#1920 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 26 maj 2020 - 22:22

Łatwo się pożalić na forum, ah jak to jest źle.

A dlaczego kolega jeśli widział taką sytuację nie zadzwonił na policję? Twierdzenie z góry, że nic nie zrobią nic nam nie da. Jeśli ktoś widzi łamanie prawa, powinien to zgłosić!

Z pewnością policja porzuca sprawdzanie objętych kwarantanną i wszystko inne i zasuwa nad jezioro sprawdzić, czy markery są wystawione na odpowiednią odległość. Przyjeżdżając ma odpowiednią łódź i też policjantów mających RAPR w jednym palcu. Ludzie ogarnijcie się. Jeżeli sami wędkarze nie będą przestrzegali przepisów to i kompania ZOMO nie pomoże.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka