Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Skąpe koło m. Brody, Brusy, Kościerzyna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   MaciekH

MaciekH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 lipiec 2020 - 06:13

Witam

Wybieram się na urlop nad jezioro Skąpe koło miejscowości Brody. Szukam jakichkolwiek informacji na temat tego jeziora oraz kontaktu do dzierżawcy wody. Poprzednim dzierżawcą był. Pan Jacek Łukasik z Kościerzyny (zmarł), obecnie jest nim jego syn Pan Leszek Łukasik. Z RZGW Gdańsk otrzymałem do niego nr tel. ale nikt go nie odbiera, nie reaguje również na sms- y. Dzwoniłem do okręgu w PZW Gdańsk, nikt mi nie potrafił pomóc. Najbliższe koło PZW jest w m. Brusy ale nie posiada adresu ani tel. W okręgu Gdańsk odmówiono mi podania nr tel. do kolegów z koła Brusy zasłaniając się RODO. Dziwna wydaje mi się sytuacja, że koło PZW jako jednostka organizacyjna nie ma adresu ani nr tel. czy też adresu e- mail. Próba kontaktu z kołem PZW w Kościerzynie też nie przyniosła żadnego rezultatu.

Czy ktoś z kolegów ma namiary do dzierżawcy albo może mi umożliwić kontakt? Czy macie jakiekolwiek informacje na tamta tego jeziora (zezwolenia, ceny, regulaminy)?

Może ktoś z kolegów jest z m. Brody, Brusy, Kościerzyny i wie cokolwiek na temat tego jeziora? Może ktoś z Was ma jakiś kontakt do kolegów z koła PZW Brusy?

Poniżej wklejam link do mapy Google

https://goo.gl/maps/gzg651GU2KuWLY7S6

Z góry dziękuję za pomoc...

MaciekH



#2 OFFLINE   Pająk 24

Pająk 24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 lipiec 2020 - 07:22

Zezwolenie wykupisz w sklepie spożywczym koło jeziora w miejscowości Dąbrowa jest tam tylko jeden sklep spożywczy otwarty od godziny 7 do 11 i od 16 do 20, zezwoleń ceny nie pamiętam ale z łodzi ok 40 zł za 3 dni, nie wolno wedkować w nocy, brzegi słabo dostępne, oraz spadły do 10 metrów zaraz za trzciną, piękne okonie i trochę sandacza, z wiosny fajny szczupak, idealne jezioro pod troling, i czasami trafi się sum a sa ogromne w tym jeziorze, dużo podwodnych górek i spadów do 23 metrów. Ogólnie mimo odłowów gospodarczych jezioro ma ogromny potencjał. Ja akurat spinninguję ale tubylcy też łowią piękne leszcze i płocie. Połamania. A i zezwolenia również wykupisz w sklepie wedkarskim Pana Narlocha w miejscowości Czersk.

Użytkownik Pająk 24 edytował ten post 18 lipiec 2020 - 07:26

  • MaciekH lubi to

#3 ONLINE   MaciekH

MaciekH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 lipiec 2020 - 08:33

Uratowałeś mi urlop :)

Bardzo dziękuję.



#4 ONLINE   MaciekH

MaciekH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 lipiec 2020 - 09:05

 

Zezwolenie wykupisz w sklepie spożywczym koło jeziora w miejscowości Dąbrowa jest tam tylko jeden sklep spożywczy otwarty od godziny 7 do 11 i od 16 do 20, zezwoleń ceny nie pamiętam ale z łodzi ok 40 zł za 3 dni, nie wolno wedkować w nocy, brzegi słabo dostępne, oraz spadły do 10 metrów zaraz za trzciną, piękne okonie i trochę sandacza, z wiosny fajny szczupak, idealne jezioro pod troling, i czasami trafi się sum a sa ogromne w tym jeziorze, dużo podwodnych górek i spadów do 23 metrów. Ogólnie mimo odłowów gospodarczych jezioro ma ogromny potencjał. Ja akurat spinninguję ale tubylcy też łowią piękne leszcze i płocie. Połamania. A i zezwolenia również wykupisz w sklepie wedkarskim Pana Narlocha w miejscowości Czersk.

 

Kontaktowałem się z p. Marlochem. Na j. Skąpe nie wolno wędkować. Dzierżawca nie jest zainteresowany wędkarzami natomiast strażnicy owszem i są na tym akwenie dość aktywni.

Zna ktoś jakieś jezioro w pobliżu warte zainteresowania (spinning, troling)?



#5 ONLINE   MaciekH

MaciekH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 21 lipiec 2020 - 12:59

Info dla ew. zainteresowanych. Dzierżawca "zdał" wodę w RZGW. Jezioro nie ma dzierżawcy i nie wolno na nim wędkować. Informacja pochodzi od komendanta PSR w Kościerzynie. Do końca roku ma być nowy przetarg na dzierżawę obwodu rybackiego. Gdyby tak PZW....