Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ukleja-tarło


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 29 maj 2012 - 08:07

Witam, mam pytanie - jeÅ›li zaobserwowaÅ‚em juÅź od kilku dni tarÅ‚o uklei... To kiedy bÄ™dzie miaÅ‚a miejsce wyÅźerka tzn. kiedy miliony tych malutkich srebrnych stworzonek wylÄ™gnie siÄ™ i bÄ™dÄ… miaÅ‚y dÅ‚ugość 2-4cm? :D

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 29 maj 2012 - 08:35

Witam, mam pytanie - jeÅ›li zaobserwowaÅ‚em juÅź od kilku dni tarÅ‚o uklei... To kiedy bÄ™dzie miaÅ‚a miejsce wyÅźerka tzn. kiedy miliony tych malutkich srebrnych stworzonek wylÄ™gnie siÄ™ i bÄ™dÄ… miaÅ‚y dÅ‚ugość 2-4cm? :D

Na wakacjach pewnie tak w lipcu. B)

#3 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 29 maj 2012 - 08:37

Powiem Ci ze ostatnio na Odrze trafiÅ‚em na tarlisko uklei, miliony srebrzystych rybek po okoÅ‚o 6-10cm odbywaÅ‚y tarÅ‚o... to co dziaÅ‚o siÄ™ 2-5metrÃÅ‚w za tymi rybkami to czysty miÃÅ‚d na rozdarte serce spinningisty.. Woda dosÅ‚ownie siÄ™ gotowaÅ‚a od bolkÃÅ‚w kleni szczupakÃÅ‚w.( o rybach majÄ…cych okres ochronny nie wspominam dla uspokojenia atmosfery) po paru godzinach mielenia wody i wyjÄ™ciu nastej ryby pojechaÅ‚em do domu w peÅ‚ny zadowolony z dnia. Ale wracajÄ…c do meritum wÄ…tku. Moim zdaniem samo wyjÅ›cie wylÄ™gu nie jest sprzyjajÄ…ce do Å‚owienia , ryby momentalnie siÄ™ przestawiajÄ… po rzecze nie sÄ… pogrupowane tylko rozsypujÄ… siÄ™ wszÄ™dzie tylko gdzie jest sieczka nie zajmujÄ… staÅ‚ych stanowisk , krÄ…Åźą i przez to sÄ… trudne do zÅ‚owienia. Ale to tylko moje zdanie i tyczy siÄ™ rzeki.

Będzie to za jakieś 2-4 tygodnie...

#4 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 29 maj 2012 - 09:40

WÅ‚aÅ›nie tak przypuszczaÅ‚em, Åźe bÄ™dzie to tak pod koniec czerwca... O rzece nie mÃÅ‚wiÄ™ - chodzi mi o jeziora i szansÄ™ na spotkanie z wielkim okoniem :D

#5 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • ImiÄ™:PaweÅ‚
  • Nazwisko:W.

Napisano 29 maj 2012 - 11:18

O tarle uklejek, samych uklejkach i tym co się dzieje potem z narybkiem chętnie poczytałbym więcej. Całe moje boleniowanie oparte jest na uklejkach, a nadal nie zawsze rozumiem czemu dziś tu są a jutro nie. Tarłowiska szukam na lekko kamienistym dnie z patykami i roślinnością, osłoniętego od wiatru. Zresztą często tarło jest po parnym dniu, wieczorem lub nawet w nocy. W ciągu dnia są dalej od brzegu i tu pytanie, gdzie są na rzece nizinnej? Czasem pomagają ptaki, ale nie zawsze. Czy moje obserwacje mają sens?

Wyczytane:
Pierwsze tarło - koniec pełni wiosny i wczesne lato
poczÄ…tek w czasie kÅ‚oszenia siÄ™ Åźyta
koniec w czasie zakwitania Åźyta i bzu czarnego

Drugie tarło - koniec lata i pełnia lata
początek przy zakwitaniu lipy szerokolistnej i w pełni kwitnienia rdestnicy połyskującej
koniec to kwitnienie lipy drobnolistnej, dojrzewanie wiśni

#6 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • ImiÄ™:Arek
  • Nazwisko:WaÅ‚Ä™ga

Napisano 29 maj 2012 - 11:35

kaÅźde zgrupowanie uklei obojÄ™tnie czy przed, czy w trakcie, czy po - tarÅ‚owe, to znak dla boleni i sandaczy do wielkiego Åźarcia, nie ma na co czekać, bolki juÅź, a sandacze za parÄ™ dni :D

#7 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • ImiÄ™:PaweÅ‚
  • Nazwisko:W.

Napisano 29 maj 2012 - 11:50

Sandacz juÅź chodzi na WiÅ›le za uklejÄ… :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych