Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1708 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 marzec 2018 - 20:57

W takiej cenie można już kupić łódkę w podobnych lub niewiele mniejszch wymiarach z płaskim dnem w środku i w coś takiego bym na Twoim miejscu celował.

Co masz na mysli kolego może jakis konkret model??



#502 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 25 marzec 2018 - 21:12

Co masz na mysli kolego może jakis konkret model??

 

Np. Semper 380W, Mirella 390, Iwa 390, ABC 385 lub 410.



#503 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 marzec 2018 - 21:21

ABC zostało skreślone na samym początku ta jakość jak to ktoś na forum napisał trzeba przypilnować producenta i to już jak dla mnie skreśla,a reszta to ok tylko ta odległość odemnie jest dość spora.



#504 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 25 marzec 2018 - 21:49

Może jeszcze z tych dwóch łódek opisanych na tym forum  .http://jerkbait.pl/t...cena-ok-4000zł/



#505 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 25 marzec 2018 - 22:24

Może jeszcze z tych dwóch łódek opisanych na tym forum  .http://jerkbait.pl/t...cena-ok-4000zł/

 

Wigry 355 i Solar 360 jak piszesz też spoko, przy czym podobnie jak w ABC (ten sam kadłub) dla wielu za niska burta.

 

ABC zostało skreślone na samym początku ta jakość jak to ktoś na forum napisał trzeba przypilnować producenta i to już jak dla mnie skreśla,a reszta to ok tylko ta odległość odemnie jest dość spora.

 

Ja wolałbym dołożyć 2-3 stówki za transport i kupić wygodniejszą łódź. Szczególnie, że nikt raczej nie kupuje na jeden sezon. Twoja decyzja.



#506 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 marzec 2018 - 22:59

Poza tym trzeba wziąć pod uwagę kwestię ewentualnej odsprzedaży. Jakiś czas temu stwierdziłem, że nie jest ważne za ile kupuję, tylko za ile i jak szybko to spieniężę za sezon, dwa, trzy. Naprawdę takie podejście ułatwia wybory i długofalowo jest opłacalne.


  • sol321 lubi to

#507 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 26 marzec 2018 - 06:45

Witam może jest ktoś na forum kto posiada albo posiadał i conieco może opowiedzieć o tym sprzęcie bo mam możliwość kupna dokładnie takiej.http://allegro.pl/no...7223161239.html

Nazywa się inaczej, ale skorupa bardzo podobna do Wile380. Zapytaj producenta o dokładną wysokość pawęży. Na Wile380 zrobili "pośrednią", powiedzieli, że to jest tak, aby pasowała i na krótką i na długą kolumnę silnika ... Bez komentarza. Na krótkiej łapie kawitację, długiej nie próbowałem, od tego roku będę miał Semper 380. 

PS

Przyjrzałem się fotkom z ogłoszenia - paweż chyba będzie ok. Ale radzę zapytać o dokładny wymiar. 


Użytkownik tryt edytował ten post 26 marzec 2018 - 06:47


#508 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1972 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 26 marzec 2018 - 07:07

Za 5 koła kupisz Sempera 380 z kilkoma bajerami ...



#509 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 26 marzec 2018 - 14:03

Za 5 koła kupisz Sempera 380 z kilkoma bajerami ...

Za 5 "bajerów" będzie raczej niewiele ;) 



#510 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 26 marzec 2018 - 16:25

Ja  pierwszą  łódkę kupił bym   używkę  380- 400 cm popływał pomyślał i wtedy kupiłbym nówkę jaką  już  będziesz wiedział sam co chcesz . Na używce  tyle nie stracisz .

Kupiłem swój pierwszy silnik spalinowy kopiłem nowy Mercury 9,9 KM . Zamiast podziwia przyrodę  cały czas myślę żeby go nie uszkodzić to nie wypoczynek to mordęga . 



#511 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 26 marzec 2018 - 17:14

Ja  pierwszą  łódkę kupił bym   używkę  380- 400 cm popływał pomyślał i wtedy kupiłbym nówkę jaką  już  będziesz wiedział sam co chcesz . Na używce  tyle nie stracisz .

Kupiłem swój pierwszy silnik spalinowy kopiłem nowy Mercury 9,9 KM . Zamiast podziwia przyrodę  cały czas myślę żeby go nie uszkodzić to nie wypoczynek to mordęga . 

Podnieś go i dawaj na wisłach ;) . A tak na poważnie - masz nowy, to masz luksus. Nie musisz się martwić, że zostaniesz gdzieś na miejscówce i nie będziesz mógł odpalić. Wyluzuj - to tylko rzecz, która ma Ci służyć. A poza tym to tylko nowe można uszkodzić? I jak chciałbyś to spowodować? Normalną eksploatacją?



#512 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 26 marzec 2018 - 21:00

Tryt pływanie po Bugu to ruletka , szczególnie na wiosnę  nawet jeśli dobrze znałeś wodę  na jesieni to wiosną już jest inna  . Wracając do łódki to przy obecnym Nowym Prawie Wodnym kopił bym ponton .i silnik do 13 KM . :D



#513 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 26 marzec 2018 - 21:07

Ano tutaj masz rację - rzeka to inny kaliber. Przepływam nieraz rzeką między jeziorami i przy niskim stanie wody każdorazowo jestem przeszczęśliwy, że niczego nie narobiłem...



#514 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 kwiecień 2018 - 16:57

Daj znać jak to wyszło ,tak z ciekawości ;)

 

I ja jestem ciekaw czy będzie pływać w ślizgu. Pomyliłem się z tym przelicznikiem jeden KM to nie 15kg a 10kg masy łodzi z wyposażeniem i załogą 

 

Cameo plus Suzuki df 15 rumpel, śruba solas amita 4 ( 9.25x10R ). Waga łódki nieokreślona.Przyjmijmy, że około 200 kg+silnik 50kg+paliwo 10kg+małżonka 52kg+moja skromna osoba 85kg=mniej więcej 390kg. Prz jakiś 60% odkręcenia rumpla wchodzi w ślizg.Na maksymalnie odkręconych obrotach silnika w dwie osoby prędkość wynosiła prawie 33km/h. Samemu wykręciłem trochę ponad 35km/h.

Załączone pliki


  • Paweł J lubi to

#515 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 08 kwiecień 2018 - 18:27

Cameo plus Suzuki df 15 rumpel, śruba solas amita 4 ( 9.25x10R ). Waga łódki nieokreślona.Przyjmijmy, że około 200 kg+silnik 50kg+paliwo 10kg+małżonka 52kg+moja skromna osoba 85kg=mniej więcej 390kg. Prz jakiś 60% odkręcenia rumpla wchodzi w ślizg.Na maksymalnie odkręconych obrotach silnika w dwie osoby prędkość wynosiła prawie 33km/h. Samemu wykręciłem trochę ponad 35km/h.

Silnik przykręciłeś na stałe ,czy tylko na motylki? Jak masz możliwość to kręć na stałe do skorupy,a co najmniej linka asekuracyjna. Ale widzę wynik prędkości pozytywny.

#516 OFFLINE   ramzesso

ramzesso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Marcin

Napisano 08 kwiecień 2018 - 20:14

Witam. Pogoda piękna, więc testy się odbyły :) . Sytuacja wygląda tak: Mario 425 (waga około 160-170 kg), silnik suzuki DT 15KM + paliwo (52 kg), silnik elektryczny + aku (około 30kg), reszta wyposażenia + sprzęt wędkarski (około 20kg), no i na końcu załoga  :)  (cztery sztuki, łączna waga 270 kg). Razem to około 540 kg :( . Zdjęć z czujnikiem prędkości nie mam ale osiągi wyglądały tak:

- 540 kg prędkość maksymalna osiągnięta 22 km/h brak ślizgu

- dwoje załogantów mniej waga 455 kg prędkość maksymalna 34 km/h ślizg elegancki :)

- 540 kg na elektryku 55 lbs 4-5 km/h brak ślizgu :D

Wrażenia super, pierwsze kroki wędkarskie syna zaliczone, ogólnie pełna satysfakcja.

Oto kilka fotek.

Załączone pliki



#517 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 kwiecień 2018 - 05:10

Silnik przykręciłeś na stałe ,czy tylko na motylki? Jak masz możliwość to kręć na stałe do skorupy,a co najmniej linka asekuracyjna. Ale widzę wynik prędkości pozytywny.

 

Silnik do testów przykręcony był tylko śrubami motylkowymi.Oczywiście zdaje sobie sprawę, że stalowa linka w otulinie to niezbędne minimum.

Co do prędkości to wynik zadowalający. Nie myślałem, że tyle wycisnę z tych 15 koni. Chyba podjadę rzucić okiem na silver,a 405 do Chojnic :rolleyes:  



#518 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 09 kwiecień 2018 - 13:18

A może 4,65x1.75 ?

 

Załączony plik  Jon460.png   359,62 KB   34 Ilość pobrań

 

48kph w jedną osobę @30hp.


Użytkownik psulek edytował ten post 09 kwiecień 2018 - 13:37


#519 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 09 kwiecień 2018 - 17:31

Fajna lajba, co to?

#520 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 09 kwiecień 2018 - 17:42

Fajna, wygląda jak Grizzly od Tracker'a.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych