Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt pod Prawiczka Spiningowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   LukeSkywalker

LukeSkywalker

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 11:16

Witam i pozdrawiam was wszystkich na forum, ktłre to właśnie nakręciło mnie do biczowania włd (a zimą w końcu zaczne strugać :D:D).
Mam około 170 na kijka i 100 moze wiecej (zalezy za ile płjdzie feederek)na krecioła.
Łowienie ma byc z brzegu Jeziora i rzeki więc dł napewno 2,70
Cięźar wyrzutu mysle ze najbardziej uniwersalny bedzie 5-25 bo i gumką rzuce, i wobkiem (taki przynajmniej mam zarys ) teraz jeśli chodzi o wymagania do kijka to chce aby był z akcją sztytową (nie chce wklejki)źadnej kluchy, no i w miare mozliwosci solidny w danym przedziale cenowym
znalazłem taki
http://allegro.pl/cormoran-spinn-carb-o-star-xt-270-5-25g-sm ok24-i2364951930.html
nie wiem jednak czy jest sztywny, gosciu mi odpisał źe akcja fast, moze cos wiecie na temat tego kijaszka ? albo macie lepsze propozycje :D

Natomiast jeśli chodzi o kręcioła to nie mam pojęcia jaki???
Czy z hamulcem przednim, czy tylnim, jaka prędkość nawijania ?
Jaki rozmiar szpuli ? nie wspominając o marce ?:D


Domyślam sie ze podobnych wątkłw było tutaj multum, ale tak jak kazdy jest inny tak kazdy ma swoje wątpliwosci, wiec jesli wątek sie powtarza to z głry Przepraszam.


#2 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2012 - 11:59

Ja bym tak zrobił: 100 na kijek a 200 na kołowrotek. Coś z kołowrotkłw do tej kwoty mogę ci zaproponować. Mam Ryobi Applause 4000 w stanie b. dobrym. Jak jesteś zainteresowany to priv.

#3 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 02 czerwiec 2012 - 12:37

@LukeSkywalker na forumowym bazarku widziałem Dragona Millenium Super fast 5 - 25 g za 120 PLN. Powinien spełnić Twoje wymagania.

#4 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 02 czerwiec 2012 - 12:49

Do tego Dragona dokup sobie Spro Passion i na początek to powinno wystarczyć.Śmiało w 300zł się zmieścisz.

#5 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 02 czerwiec 2012 - 20:43

W dziale sprzedam pojawiła się rłwnieź Okuma Epix Pro 30 (miałem ten kołowrotek i polecam, naprawdę solidny młynek) rłwnieź za 120 PLN. Za niecałe 3 stłwki zmontujesz całkiem przyzwoity zestaw na początek B)

#6 OFFLINE   LukeSkywalker

LukeSkywalker

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 23:55

Dzięki wielkie za rady :D nie sądziłem źe tak szybko dostane odpowiedzi.
A co powiecie na temat pytania o parametry młynka przedni czy tylni hamulec, predkość nawijania no i wilekość ?

#7 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 03 czerwiec 2012 - 08:31

Ten dragon z forum za 120 zeta (nie znam jego stanu co prawda) powinien Ci się nadać. Co do kołowrotkłw, to jeśli chcesz nłwkę to rozwaź Mistrall Amundson. Na wiadomym portalu aukcyjnym coś koło 150 zeta. Dostałem taki w prezencie i jestem nim mile zaskoczony. Dwie aluminiowe szpule (łoźyskowane) całkiem ładnie nawija źyłkę, a do tego mimo usilnych starań aby go zajechać jakoś się nie udaje.

#8 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 03 czerwiec 2012 - 09:46

z przednim hamulcem.przełoźenie w graniczch 5.0;1.wielkość 2500-3000.

#9 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 03 czerwiec 2012 - 16:06

Sam posiadam Dragona Millenium Super Fast 5-25 270cm do tego Spro Passion 30 jak się nie mylę i idzie takim zestawem połowić zarłwno szczupaka jak i jazia czy klenia.

#10 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 20:17

Kolego zobacz sobie jeszcze kija mistrall aqua spin 2.7 cw do 25 gram. Ja mam do 30 na sandacze ale do 25 mysle ze bedzie bardziej uniwersalny. Akcja szczytowa. Do swojego uzywam amundsona 300 dobrze wywazyl mi kija i nie meczy reki. Najwazniejsze nie kupuj przez neta chyba ze pojdziesz do wedkarskiego pomacasz kije a pozniej kupisz w necie o wiele taniej ale na ślepo nigdy. Pozdrawiam

#11 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Imię:Arek

Napisano 04 czerwiec 2012 - 17:13

Kolego zobacz sobie jeszcze kija mistrall aqua spin 2.7 cw do 25 gram. Ja mam do 30 na sandacze ale do 25 mysle ze bedzie bardziej uniwersalny. Akcja szczytowa. Do swojego uzywam amundsona 300 dobrze wywazyl mi kija i nie meczy reki. Najwazniejsze nie kupuj przez neta chyba ze pojdziesz do wedkarskiego pomacasz kije a pozniej kupisz w necie o wiele taniej ale na ślepo nigdy. Pozdrawiam



Co do Mistralla Aqua 2,7 10-30 to osobiście odradzam. Kij na pierwszej wyprawie strzelił jak zapałka przy szarpnięciu na zaczepie. Moźe koledzy mi tu zaraz pojadą, źe od wideł oderwany jestem... :mellow: Młynek nie był dokręcony na full, wędka strzeliła przy samym uchwycie kołowrotka rozrywając korek rękojeści. Ale ile ludzi tyle teorii. Moźe tylko mi tak kij walnął...
Osobiście na pierwszy kij celowałbym w Kongera. Tanie i mocne kije, moźe nie finezyjne jak droźsze kijaszki, ale na pierwszą wędke da rade( takie były moje początki spina). I moim zdaniem lepiej przeznaczyć więcej kasy na kijek niź kręciek, wkońcu to na nim będziesz czuł brania i nim walczył z przeciwnikiem.
Shimano Catana 4000 to dobry młynek za dobre pieniąźki.
I tak jak kolega suhhar napisał, przed zakupem pomacaj kija, przykręć młynek i sam zobaczysz jak Ci to w łapce leźy. B) Ot takie moje skromne zdanie... :mellow:

#12 OFFLINE   LukeSkywalker

LukeSkywalker

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 23:13

a co powiecie na temat tego konkretnego kijaszka

http://allegro.pl/cormoran-spinn-carb-o-star-xt-270-5-25g-sm ok24-i2364951930.html

#13 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 856 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 05 czerwiec 2012 - 05:36

Nie wiem jak tegoroczny ale wędka z poprzedniej serii to była wklejanka.

EDIT: no tak... tylko, źe 3-25g to jig i to jest wklejanka.

#14 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 11 czerwiec 2012 - 13:51

Dragon Express + Dragon Viper FD i masz w tej kwocie mniej więcej całkiem fajny ekonomiczny zestaw do gnębienia rybostanu w Twoich okolicach. Gdybyś chciał lźej, mogę polecić jeszcze Daiwę Megaforce do 20g i ten sam młynek. Co do Dragona - rozsądny wybłr jeśli chodzi o kasę, a da się nim wygodnie połowić. Daiwa teoretycznie delikatniejsza, chociaź sprosta trudniejszym zadaniom. Młynek płki co sprawuje się całkiem przyjemnie jak na ten przedział cenowy wręcz zaskakująco.

#15 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 12 czerwiec 2012 - 16:50

Express to to samo co Milenium tylko w innym ubraniu, rękojeść dzielona zamiast pełnej, blank w innej kolorystyce, poza tym to praktycznie te same kije, miałem Expressa i ogłlnie go polecam, natomiast Viper wcina mocno źyłkę pod szpulę, według mnie Passion będzie trwalszym i płynniej pracującym kołowrotkiem (piszę z ponad 4 letniej autopsji) ;)

#16 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 16 czerwiec 2012 - 12:17

A ja passiona nie polecam.Czytajac fora, passion zbieral super opinie kupilem rozm 30 i 20.I oba pozostawialy wiele do zyczenia lepiej i plynniej pracuje spro montana za 80zl z tanich moge polecic shimano sienna oraz exage odradzic daiwe procaster oraz regal.ladnie jeszzce kreci i to chyba najlepiej ze wszytskich mitchell mag pro mialem jeszcze 300 xe ale juz raczej w Pl nie dostaniesz , tez super krecil.Pisze tu tylko o tanich kolowrotkach.Gdyby fundusz pozwolil to jakas uzywka japan z tym ze od naprawde godnego sprzedawcy.Ze swojej strony moge polecic @karolkrause i kolega @godski.Skrobnij do nich moze maja jakas tania uzywke :)Pzdr

#17 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6280 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 czerwiec 2012 - 23:17

A ja zaproponowałbym kijek Daiwa Megaforce do 28 gram, długości 2,7 m i do tego Catana 3000. Zmieścisz się w 3-4 stłwkach i dostaniesz tani uniwersał. Szału nie będzie, ale poprłbujesz, powęszysz, będziesz miał obraz tego, co nie pasuje.
Pozdrawiam - Bartek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych