Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ILE WYDAJEMY NA WĘDKARSTWO W CIĄGU 1 ROKU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 08 luty 2007 - 21:46

Miło się czyta ten wątek - podobne problemy, podobne rozwiązania, drobne ściemy, długie wywody o potrzebie nowego spina, o łożyskach w kołowrotku, o barwach nowych wobków, i ogólnie o palącej potrzebie itd.:mellow:
Kiedyś kierowałem się prostą (racjonalną!) zasadą w doborze sprzętu - gumy białe, żółte, zielone fluo i dosłownie klika innych, by nie było nudno (wszystko w jednym pudle Plano), do tego setka przyponów,garść woblerów, pięć wahadeł, kilometr żyłki, jakiś Cormoran z kręciołem DAM-a i...ponad 200 dni w roku nad rzeką. Z gumami dalej mam taką samą zasadę (jedno pudło i w sumie trzy kolory)a reszta? Reszta jest milczeniem :mellow:
Najlepszego
Marcin.

#62 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 luty 2007 - 21:51

Ja wystarczy że policzę zeszłoroczną wyprawę na Lofoty, na sprzęt w ubiegłym roku wydałem chyba jak do tej pory najmniej. Z tego wniosek że okres kolekcjonerstwa mam już na szczęście za sobą.
pozdrawiam Wujek :D

#63 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 09 luty 2007 - 04:14

:lol: Wujek, ja się na tą chorobę zaszczepiłem za komuny :lol:

#64 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 09 luty 2007 - 09:53

Hmmm
Dwie pełne wypłaty powyżej średniej krajowej, nie licząc służbowego paliwa.

#65 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 10 luty 2007 - 08:10

[quote]
Friko! Dzięki za tę ankietę. Pokażę wyniki żonie i powiem: Patrz, kobieto! To, co ja uprawiam, to jest wędkarska asceza!
[/quote]

:lol: Wiesz co, rozmawialem z kilkoma kolesiami w realu, myśle ze gdybym dal jeszcze jeden prog finansowy, 5 albo nawet 10 tys. to tez by zostal przekroczony B) nastepnym razem bardziej zaszaleje z opcjami ankiety

[/quote]

Ja znam takiego co łowił na Loomisy i inne takie, ale na każdej wyprawie był na gazie i łamał sprzęt to zaczoł łapać na Jaxny- na każdej wyprawie nowy kij :huh: bo poprzedni się złamaał albo utopił.


Mi do zeszłego roku wydawało się że wydaje kilkasetek :huh: , ale jak zaczołem sobie z ciekawości notować WSZYSTKO, haczyki, żyłki, agrafki, paliwo, noclegi, zezwolenia itd to w sierpniu byłem w MAŁYM szoku :lol: .
Proponuje zapisywać wszystko-dopiero początek sezonu.


#66 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 10 luty 2007 - 11:26

Popper napisał:

ANKIETA jest coś nie tego.
(...)
Ja myślę, że chyba niektórzy przesadzają skromnością
A może ja źle liczę?


Wnisek racjonalizatorski: może należałoby wstawić do ankiety malutki formulażyk, który pomógłby użytkownikom w rzetelnej ocenie wydatków (bo może rzeczywiście niektórzy pomijają część wydatków -podświadomie lub świadomie?). Nawet przy rachunku sumienia mamy do dyspozycji ściągę... -czemu więc nie przy liczeniu wydatków? Niechaj spowiedź będzie szczera i zupełna!

#67 OFFLINE   Oldzander

Oldzander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaSławacinek Stary/Biała Podlaska

Napisano 11 luty 2007 - 01:23

Za dużo .
Nie wystarczyło na narty.

#68 OFFLINE   cole

cole

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjaokolice Krosna

Napisano 11 luty 2007 - 14:40

heh Panowie musze sie przyznać...skłamałem...zaznaczyłem opcje do 2000 zł...ale gdy tylko zastanowiłem sie chwileczke doszedłem do wniosku, że 2000 to ledwo wystarczą na silnik, akumulator, wędke i kołowrotek które kupiłem w tamtym sezonie dodając do tego koszty paliwa, woblery , główki, żyłki, plecionke, gumy...licencje...i Bóg wie co jeszcze to wychodzi jak dla mnie...osoby uczącej się...astronomiczna kwota...
Pozdrawiam;)

#69 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 luty 2007 - 20:48

Proponuje zapisywać wszystko-dopiero początek sezonu.



obawiam się, że gdyby moja lepsza połowa trafiłaby - pewnie zupelnie niechcacy - na takowe notatki to...

wole o tym nie myśleć :mellow:

#70 OFFLINE   blacharz

blacharz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Piotr

Napisano 11 luty 2007 - 23:23

Proponuje zapisywać wszystko-dopiero początek sezonu.


kilka lat temu wpadłem na taki pomysł, zacząłem zapisywać wszystkie wydatki (poza kosztami transportu)
rezultat jest taki, że co roku jak podliczam wszystko nie mogę uwierzyć, że aż tyle wydałem
oraz co roku jest to znacznie większa kwota :wacko:

#71 OFFLINE   orzech

orzech

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 13 luty 2007 - 20:39

Zdecydowanie powyżej 2tys zł :wacko:
Ja sobie myślę tak. Pracuję więc zarabiam. Zarabiam to wydaję. Kiedyś nie zarabiałem więc tylko marzyłem o tym czy owym. Teraz staram się nie kupować rzeczy zbędnych, nie dublować tego co mam. Niestety wizyta w wędkarskim sklepie to zawsze walka :(
Aspekt pozytywny? Dzięki temu chyba trochę zacząłem rozumieć kobiety a zwłaszcza ich przemożną chęć kupowania ;) Jak widać wędkarstwo uczy :lol: Teraz inaczej patrzę na słabostki i błahe zakupy małżonki. Cóż znaczą jakieś korale, nowa bluzka czy pierścionek? Ja winowajca, pod wpływem chwili kilka sliderów na raz czy Batsona w FC potrafię nabyć :huh: :unsure:

#72 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 13 luty 2007 - 21:25

Dopiero sie sezon zaczyna a ja już wydałem ponad tysiaka :unsure:
Jeden wypad na Słupie raz na Wisełke i kasiorka leci w czasie martwego sezonu :D.Aż się boje co będzie pełni sezonu. :D

#73 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2007 - 12:11

Jest setka! 100 głosów oddanych w ankiecie. Ładna frekwencja - dziękuję :o

#74 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2007 - 13:20

A ja zwroce uwage, ze jak dotad 63% ankietowanych przyznalo sie do wydatkow na wedkarstwo powyzej 2000zl rocznie. Wydaje sie, ze cos tu nie do konca tak z tym ubostwem... ;)
A pewnie jakby podwyzszyl gorny limit ze 3 razy to wynik nadal bylby imponujacy (przeciez dochodza koszty paliwa, zakwaterowania, ubrania,...,...)
Co Friko?Zaryzykujesz taka nowa ankiete?
Gumo

#75 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 luty 2007 - 15:00

do Gumofilca@
Witaj Pawle
Tak sobie przeglądam tą ankietę, czytam wątki i wyczuwam pewny dyskonfort. Zdecydowana większość dyskutantów wydaje grubo ponad 2000 zł na wędkarstwo. To imponujące. Z drugej strony wielu z dyskutantów uczestniczy aktywnie i bardzo aktywnie w życiu forum i dzieli się swoimi odczuciami na temat sprzętu wędkarskiego, jego klasy, cen dostępności. I teraz jak porównać te dyskusję z poziomem deklarowanych wydatków lub wartością sprzętu na rybach, zlotach i.t.p. to gołym okiem widać dysproporcje.
W podobnych badaniach na temat konsumpcji innych usług czy dóbr widać wyraźną grupę podstawową, która zadawala się minimalną ofertą i mniejszą ale wyraźną, zasobną finansowo grupę. W tych zestawieniach bardzo często brakuje obszaru środkowego. Natomiast w badaniach marketingowych Friko to właśnie ta grupa stanowi trzon ankietowanych (łącząc wykres i wypowiedzi). więc albo ankieta jest mało precyzyjnie zdefiniowana lub wypowiedzi uczestników nie do końca szczere.
Osbiście łowią już kilka lat więc wydatki mam jakby rozłożone w czasie i zaznaczyłem pozycję do 2000 zł.
A co Ty o tym sądzisz?

pozdrawiam

#76 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 14 luty 2007 - 15:57

Uważam , ze ankieta nie oddaje wydatków przeciętnego wędkarza , a tylko przeciętnego użytkownika forum i to tego aktywnego... Jako uczestnicy tego forum nie jesteśmy grupą reprezentatywną , chyba , że w skali forum . Bo jeśli postrzegać nas jako przeciętnego Wędkarza Kowalskiego , to oprócz tego ,że wyjdzie na to , że w naszym kraju jest nawet lepiej niż informują nas politycy , wyjdzie też , że na jakies - tu strzelam- 600 000 wędkarzy w naszym kraju przynajmniej 300 000 było w Szwecji w zeszłym roku lub na innym wyjeździe zagranicznym , czy tak było? wątpie .. Więc ankieta nie dowodzi tego , że nie jest tak źle z naszym ubóstwem , a jedynie tego , że nie jest tak źle z ubóstwem członków AKTYWNYCH tego forum ... Może teraz ankieta ze średnią pensją ? Jestem przekonany , że wynik lekko przebije średnią krajową i to znacznie ... więc może to znaczyć tylko , że wędkrze są bardziej majętni od reszty społeczeństwa i nie chodzi mi tu o bogactwo doznań... czy to prawda ? nie sądze... Wdłg mnie ankiete interpretować da się tylko na jeden sposób ... AKTYWNY użytkownik forum , zarabia znacznie ponad przeciętną i reprezentuje minimum średnią klasę w społeczeństwie .... ale się rozpisałem ... znowu mnie wyzwiecie od komunistów :D...

#77 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2007 - 15:58

@Gumo

nie chcę ryzykować zamieszek społecznych <_< zostanie jak jest

#78 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2007 - 16:02

a nie mówiłem :lol: :lol:

Tomku, myślę że teza o tym że poziom zarobków = poziom wędkarskich wydatków jest abrdzo naciągana. Mam wręcz przekonanie że fałszywa. Znam majętnych ludzi którzy łowią szajsem, i wyciągają chrust z bagażników chryslerów i beemek, i ludzi dużo skromniej zarabiających, którzy odkładają latami na dobry sprzęt.



#79 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 14 luty 2007 - 16:10

Friko zgadzam sie , za uczniowskich czasów dokładnie tak robiłem i lowilem shimaniakami i daiwami , ale tu pytasz o roczne wydatki , to ze mialem sprzet za kilka tysiecy nie znaczylo ze wydaje tyle na niego rocznie :D....

Friko a może ankieta na ile szacujesz wartosc swojego sprzetu? wedziski ubran , lodzi ... dzialek nad wodą , samochodów tylko na ryby itp... troszke mnie ponioslo <_<

#80 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2007 - 16:19

ze niby sami mamy sie zakapowac Skarbówce? :lol: no way <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych