Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie echo do 2 tys. zł?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 13:21

Witam! Stoję przed trudnym wyborem tj. zmiana echa na coś lepszego :D Zależy mi na wbudowanym gpsie no i stożku 60 stopni, bo nie pływałem po głębinach :D Do tej pory używałem prostego echa (lowrance x4 pro) i nie wiem na co zwracać uwagę w lepszych modelach? Czy slot kart pamięci jest bardzo przydatny, czy nie? Kolor, dsi itp, itd? Pozdrawiam :D

#2 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1335 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 03 czerwiec 2012 - 13:42

Może to :D?GPS tez możesz tu mieć to już lepszy model. http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=30493&am p;am p;start=0&

#3 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 14:25

Idąc w tą stronę to mogę też mieć zewnętrzny gps garmina np. etrex i dalej używać lowrance x4 :D Ja szukam modelu z wbudowanym gps-em a nie z możliwością podpięcia gps :D

#4 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 03 czerwiec 2012 - 17:36

z gpsem nic nowego ciekawego nie znajdziesz. proponuję Mark 5 pro i dokupić ręczniaka za resztę co Ci zostanie. chyba że masz zamiar ciągnąć zza wielkiej wody to wtedy polecam Elite 5

#5 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 04 czerwiec 2012 - 07:42

Ciągnięcie echa z gps zza wielkiej wody jest całkowicie bez sensu, u nas pojawia się blokada i d...
Podobno hds hakują, ale detali nie znam.


#6 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 czerwiec 2012 - 08:49

Tzn że amerykański wędkarz u nas nie popływa z gpsem?

#7 OFFLINE   cziekn

cziekn

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 08:57

Polecałbym (jeżeli mamy do dyspozycji takie finanse) echosonde Lowrance Elite 4. Jest to kolorowa echosonda z Gps-em, kolorowy wyświetlacz, wystarczająca rozdzielczość, kąty stożka 60 stopni i 120 stopni. Cena ok. 1650zł
Jedeyny minus to mały 3,5 calowy ekran, jeżeli to nie stanowi problemu, to nic lepszego w tym przedziale nie ma.



#8 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 04 czerwiec 2012 - 08:59

Popływa, o ile oczywiście kupi sobie wersje international.
Gdyby nie ta blokada miałbym już hds-5 z USraju, ale w związku z blokadą ciągle pływam ze starym humminbirdem 717.
No ale widać korporacja woli nic nie zarobić, niż zarobić mniej :D

#9 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 20:09

z gpsem nic nowego ciekawego nie znajdziesz. proponuję Mark 5 pro i dokupić ręczniaka za resztę co Ci zostanie. chyba że masz zamiar ciągnąć zza wielkiej wody to wtedy polecam Elite 5

Nie mam zamiaru wędkować w stawie za domem, tylko na jeziorze które ma ponad 200 km linii brzegowej, więc myślę, że gps jest jak najbardziej na miejscu, na dodatek gdy wędkuje się w nocy, czy we mgle... Nie mam zamiaru ściągać nic zza wielej wody pozdrawiam :D

#10 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 20:13

Polecałbym (jeżeli mamy do dyspozycji takie finanse) echosonde Lowrance Elite 4. Jest to kolorowa echosonda z Gps-em, kolorowy wyświetlacz, wystarczająca rozdzielczość, kąty stożka 60 stopni i 120 stopni. Cena ok. 1650zł
Jedeyny minus to mały 3,5 calowy ekran, jeżeli to nie stanowi problemu, to nic lepszego w tym przedziale nie ma.


Właśnie na te echo zwróciłem największą uwagę :D Używasz tego echa, czy polecasz je tak na sucho, po przeczytaniu obiecującego opisu?
Może ktoś coś napisze o echosondach z DSI warto do tego dokładać kasy? No i czy slot kart jest zbędny, czy bardzo użyteczny? Pozdrawiam :D

#11 OFFLINE   cziekn

cziekn

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 czerwiec 2012 - 08:49

[quote]
Polecałbym (jeżeli mamy do dyspozycji takie finanse) echosonde Lowrance Elite 4. Jest to kolorowa echosonda z Gps-em, kolorowy wyświetlacz, wystarczająca rozdzielczość, kąty stożka 60 stopni i 120 stopni. Cena ok. 1650zł
Jedeyny minus to mały 3,5 calowy ekran, jeżeli to nie stanowi problemu, to nic lepszego w tym przedziale nie ma.


[/quote]
Właśnie na te echo zwróciłem największą uwagę :D Używasz tego echa, czy polecasz je tak na sucho, po przeczytaniu obiecującego opisu?
Może ktoś coś napisze o echosondach z DSI warto do tego dokładać kasy? No i czy slot kart jest zbędny, czy bardzo użyteczny? Pozdrawiam :D
[/quote]

Znajomi mają takie echo, jest jak najbardziej w porządku jak na tę cenę, a dobra rozdziałka i funkcjonalność plus jakość gwarantują udany zakup. Znajomi są zadowoleni.
Jeżeli chodzi o echa z funcją DSI, nie masz co liczyć na rybki, ponieważ konstrukcja tych przetworników, niemal uniemożliwia wykrywanie ryb. Jedyne co to fajnie możesz sobie pooglądać dno.
I pamiętaj nigdy nie kupuj czarnobiałych echosond z funkcją DSI, najgorszy syf, mówie z doświadczenia

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2012 - 14:12

...pamiętaj nigdy nie kupuj czarnobiałych echosond z funkcją DSI, najgorszy syf, mówie z doświadczenia...

To znaczy co im jest?

Gumo
p.s. Aha, i jeszzce mam pytanie-jak to uniemozliwia wykrywanie ryb?

#13 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:21

A może ktoś napisać jak wygląda zapis waypointa w echosondach lowrance? Można dać jakąś notke dla tekiego puntku, jeśli tak to ilę znaków? Czy tylko jakąś ikonkę? Czy poprostu można go tylko wklepać i później tylko go pokazuje na mapie, ale już nie pamiętamy co to było? :D

#14 OFFLINE   gfg8

gfg8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:31

[quote]
Polecałbym (jeżeli mamy do dyspozycji takie finanse) echosonde Lowrance Elite 4. Jest to kolorowa echosonda z Gps-em, kolorowy wyświetlacz, wystarczająca rozdzielczość, kąty stożka 60 stopni i 120 stopni. Cena ok. 1650zł
Jedeyny minus to mały 3,5 calowy ekran, jeżeli to nie stanowi problemu, to nic lepszego w tym przedziale nie ma.


[/quote]
Właśnie na te echo zwróciłem największą uwagę :D Używasz tego echa, czy polecasz je tak na sucho, po przeczytaniu obiecującego opisu?
Może ktoś coś napisze o echosondach z DSI warto do tego dokładać kasy? No i czy slot kart jest zbędny, czy bardzo użyteczny? Pozdrawiam :D
[/quote]

Znajomi mają takie echo, jest jak najbardziej w porządku jak na tę cenę, a dobra rozdziałka i funkcjonalność plus jakość gwarantują udany zakup. Znajomi są zadowoleni.
Jeżeli chodzi o echa z funcją DSI, nie masz co liczyć na rybki, ponieważ konstrukcja tych przetworników, niemal uniemożliwia wykrywanie ryb. Jedyne co to fajnie możesz sobie pooglądać dno.
I pamiętaj nigdy nie kupuj czarnobiałych echosond z funkcją DSI, najgorszy syf, mówie z doświadczenia
[/quote]

To masz jakieś traumatyczne doświadzczenia...
Na przykładzie Eltie 5 DSI Widać ryby,widać dno-kwestia doświadczenia.
Waypointy sa zapisywane na karcie pamieci mozna przypisac nazwe i kilkanaście ikonek jest tez do wyboru :D

#15 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 05 czerwiec 2012 - 21:22

panowie jeśli nie widzicie odczytów ryb na dsi to proponuję udać się do okulisty a nie wprowadzać innych w błąd.

#16 OFFLINE   gfg8

gfg8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów

Napisano 05 czerwiec 2012 - 21:33

Na bezrybiu i okulista nie pomoże :mellow:

#17 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1424 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 czerwiec 2012 - 05:15

Witam,

Jestem użytkownikiem echa Mark 5x-DSI czyli cz-b. Potwierdzam że ryby widać i to całkiem nieźle. Podczas napłynięcia na ławicę przypomina to chmurę pojedynczych kropek. Gdy stoję a ryby stoją pode mną to odczyt przypomina cienkie niteczki ale zaznaczam nie jest to krecha przez cały ekran. Ryby w ławicy można prawie dokładnie przeliczyć :D



#18 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 06 czerwiec 2012 - 08:25

Mój HDS-5 Gen2 z zaprzyjaźnionego kraju zza wielkiej wody po kosmetyce działa na naszym niebie. Fakt gwarancji pomijam.

I jak to przeczytałem na kilu forach, lepiej odłożyć i kupić coś lepszego niż potem zobaczysz jak działa np. taki HDS i pluć sobie w brodę że mogłem jednak poczekać i odłożyć na coś lepszego.
Więc zastosowałem metodę uczenia się na błędach innych, poczekałem, odłożyłem i mam.


#19 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 20:36

Mój HDS-5 Gen2 z zaprzyjaźnionego kraju zza wielkiej wody po kosmetyce działa na naszym niebie. Fakt gwarancji pomijam.

I jak to przeczytałem na kilu forach, lepiej odłożyć i kupić coś lepszego niż potem zobaczysz jak działa np. taki HDS i pluć sobie w brodę że mogłem jednak poczekać i odłożyć na coś lepszego.
Więc zastosowałem metodę uczenia się na błędach innych, poczekałem, odłożyłem i mam.

Ile Cie w sumie kosztowało to echo? Dzięki którym opcom, polecał byś tą echosondę? Na allego koszt zestawu to prawie 4 tys... 2 razy tyle co elite 4, do czego warto dołożyć tyle kasy?

#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2012 - 23:14

No i pytanie czy jak juz ktos odzaluje/ stac go na to, czy aby nie pojsc dalej w strone HDS 8 albo i 10?

Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych