Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TP 4000XT rolka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 10 czerwiec 2012 - 12:52

Mam problem z rolką TP 4000XT.Młynek po zakupie (na forum)3lata leżał w szafie.Na rybach okazało się że rolka szumi i słychac kulki łożyska.Zwróciło moją uwagę że rolka jest INNA niż w drugim moim TP3000xt.Szeleszcząca jest równa nie ma wcięcia na linkę.Czy to może byc oryginalnie taka?czy na szumy wystarczy oliwka,czy jakiś smar?

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Endi

Endi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 12:37

oryginalna

#3 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 czerwiec 2012 - 14:32

Przez kilka lat,produkowany XT miał różne rolki.te na japan na usa czy Europę miały czasem różne,tak samo z wielkościami,najszersze miały modele morskie,co do szumu to wyczyść wszystko posmaruj oliwką i jak będzie dalej szumiało to łożysko do wymiany,ewenrualnie sprawdz czy wszystko jest,podkładki itd.

#4 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 11 czerwiec 2012 - 18:19

Dzieki za odpowiedzi.Fajnie że to jednak oryginał,z samodzielnym sprawdzeniem podkładek i smarowaniem będzie gorzej.Próbowałem kiedyś z DAM-em i Ticą i skutki były opłakane,a to moje jedyne skarby :D .4000 od nowości była 2razy na trociach z 1 włascicielem i nigdy nie była rozbierana.

#5 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Arek

Napisano 12 czerwiec 2012 - 05:29

@havy, rozebranie roleczki, czyszczenie i smarowanie to żadna sztuka. Jedynie o kolejności złożenia trzeba pamiętać :mellow:
Bierz śrubstaka i ogień!!! Chyba nie będziesz oddawał młynka tylko po to by ktoś zajął się jedynie rolką... :mellow:
Zapodać nowe łożysko, jakieś mazidełko i będzie dobrze ;)