Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

czy warto zakupić yam 380s + yamaha f15 na Odrę ?


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 OFFLINE   Michał W.

Michał W.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 posts

Posted 14 June 2012 - 20:39

czy warto zakupić yam 30s + yamaha f15 na Odrę ?

marzy mi się ponton na Odrę, choć długo się zastanawiałem nad laminatem. Znalazłem taką ofertę:

http://tablica.pl/of...-s...1cfPz.html

Co myślicie o tym zastawie w tej kwocie?

Michał

#2 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaKraków... czasami

Posted 14 June 2012 - 22:58

Cześć

Link nie działa, ale chyba chodziło Ci o ogłoszenie dotyczące Yam380S wraz z silnikiem 15 KM o nr 17697129
Co do ceny to nie wiem czy pontony yamahy są tyle warte. Zaskoczyła mnie masa tego pontonu , mój ma 3m i waży 46kg, a ten jest tylko 10kg cięższy od mojego i 20kg lzejszy od pro-marine.
Ale ja nie o tym chciałem, zastanów się jak będziesz to transportował, kto Ci pomoże w wodowaniu w trudniejszych miejscach itd. Kolka transportowe też mają swoje ograniczenia.
Silnik 15KM 4t waży kolejne kilkadziesiąt kg (afair 40-50).
IMVHO przy tej cenie i upierdliwości składania/rozkładania uważam że taki ponton łączy wady łodzi (przyczepa i wodowanie) z wadami pontonu (mało miejsca w środku, można podziurawić dużo łatwiej niż laminat). Pytanie czy nie lepiej kupić laminat albo riba.
Aha, wszystkie pontony mieszczą się, wg sprzedawców, do kombi. Nie wierz im na słowo, sprawdź osobiście żeby nie było zdziwienia :D
Bo mój się co prawda mieści (w xantii kombi), jednak wtedy część klamorów musi jechać na tylnym siedzeniu.
I żeby nie było że to z zazdrości, sam planowałem zakup pontonu o długości co najmniej 360cm, ale na szczęście się zorientowałem że ponton ważący ~100kg, nie spełni najważniejszego zadania. Mobilności zestawu. A przecież dlatego pozbyłem się łódki (miałem taką 3,6) i kupiłem ponton

#3 OFFLINE   Michał W.

Michał W.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 posts

Posted 15 June 2012 - 08:42

jeszcze raz wstawiam:

http://tablica.pl/oferta/ponton-lodz-z-silnikiem-yamaha-ID1c fPz.html

do zestawu ponton + silnik i tak zamierzam zakupić przyczepkę, ponieważ nie chce mi się za każdym razem składać i rozkładać.

Według danych yamahy waży 68,5 kg .




#4 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,419 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Posted 15 June 2012 - 09:17

Jak sprzedający dorzuca w komplecie te dwie panie z foto nr 1 to nawet się nie zastanawiaj :mellow: :mellow:
A tak poważnie to extra zestawik na Odre dla dwóch wędkarzy. Przyczepa raczej wskazana, bo od tachania przepukliny można dostać :D

#5 OFFLINE   Michał W.

Michał W.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 posts

Posted 15 June 2012 - 09:32

sprzedający określił rysy jako takie delikatne od normalnej eksploatacji, niby na fotkach tego nie widać.

Myślałem o laminacie ale po lekturze forum wszystko przemawia za pontonem. Będę wędkował we 2 także problemu z przeniesieniem do wody nie powinno być. Tym bardzie, że sa 2 pomocniczki

Jest tylko 1 ławeczka czy to będzie w czymś utrudniało ? np w sterowaniu ?






#6 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,017 posts
  • LokalizacjaKraków... czasami

Posted 15 June 2012 - 10:28

Ja siedzę na nadymanym balonie, ma kształt walca i wchodzi idealnie pomiędzy burty. Ławkę też mam, jak pływam sam i na wiosłach to na niej siedzę. Jednak jest to mniej wygodne (d.. boli).
U mnie ławka jest dość oddalona od silnika, dlatego albo muszę stosować przedłużkę rumpla (ale wtedy pozostawał problem obsługi biegów) albo siedzieć z tyłu pontonu.
Napisz proszę dlaczego nie laminat.


#7 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 posts
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Posted 15 June 2012 - 11:27

W zeszłym roku kupiłem podobny zestaw tylko Yam340s + Yamaha 9.9 FMHS za 9 klocków z 2008 roku z papierami (podobnie jak w tym ogłoszeniu - dla mnie miało to duże znaczenie). Więc cena tego zestawu nie jest chyba wygórowana. Jedyną wadą tej piętnatstki jest jej waga - o ile sobie przypominam coś koło 52 kg (9.9 FMHS jest prawie o 12 kg lżejszy) - przy samodzielnym zakładaniu na paweż ma znaczenie - jak będziesz wodował z przyczepy problem bez znaczenia. Przy pływaniu i sterowaniu silnikiem i tak siedział będziesz na burcie, więc 1-dną ławką się nie przejmuj. Poza tym jak się pływa w ślizgu na fali to od ławki d..a boli a i utrzymać się na niej nie tak łatwo :D Pontony Yam z tamtych lat to produkt Zodiac'a, Made in France, więc chyba solidny...
Pozdrawiam

#8 OFFLINE   Michał W.

Michał W.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 posts

Posted 15 June 2012 - 13:42

dzięki za info ten akurat jest już zrobiony przez Plastimo, nie wiem czy to lepiej czy gorzej

#9 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 posts
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Posted 15 June 2012 - 15:25

Dowiedz się jeszcze czy podłoga jest ze sklejki czy aluminiowa, bo podobno aluminium potrafi się nieźle nagrzać. Ma też alu oczywiście zalety...
EDIT: Nie doczytałem ogłoszenia - jest aluminiowa podłoga.

#10 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 16 June 2012 - 12:54

Jak sprzedający dorzuca w komplecie te dwie panie z foto nr 1 to nawet się nie zastanawiaj :mellow: :mellow:
A tak poważnie to extra zestawik na Odre dla dwóch wędkarzy. Przyczepa raczej wskazana, bo od tachania przepukliny można dostać :D

...marudzi kolega tasior...jakoś od kilka lat week w week tarmosi się podobny zestaw, i jakoś bicki rosną a nie przepuklina...
Na Odrę zestaw przedni - posiadam podobny, tylko motor 9.9km...


#11 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,703 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Posted 16 June 2012 - 13:00

Patryk nic dodać nic ująć :lol:

#12 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,419 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Posted 16 June 2012 - 13:30

[quote]
Jak sprzedający dorzuca w komplecie te dwie panie z foto nr 1 to nawet się nie zastanawiaj :mellow: :mellow:
A tak poważnie to extra zestawik na Odre dla dwóch wędkarzy. Przyczepa raczej wskazana, bo od tachania przepukliny można dostać :D
[/quote]
...marudzi kolega tasior...jakoś od kilka lat week w week tarmosi się podobny zestaw, i jakoś bicki rosną a nie przepuklina...
Na Odrę zestaw przedni - posiadam podobny, tylko motor 9.9km...

[/quote]
Patu przy noszeniu 9,9km sapiesz jak stara lokomotywa a co dopiero byłoby przy cięższym 15km :lol: :lol:
A tak poważnie to poprostu z przyczepką byłoby koledze MichałowiW wygodniej i szybciej :unsure:

#13 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 16 June 2012 - 14:03

...sapie, nie sapie - prawie 5 dych drogą nie chodzi...
Tobie zostaje 10kg kotwica, z która idziesz w stylu spaceru farmera unosząc ją na raty w martwym ciągu :lol: <_< :mellow:

#14 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 16 June 2012 - 14:06

... a tak serio, jak kolega szarpnie 9.9 to powinien dać radę 15tce ( kilka kg różnicy). IMHO, jakbym miał kupować przyczepę to tylko pod łódź, ponton ma być mobilny...wyciągasz z bagażnika, pompujesz i wodujesz się niemal w każdym miejscu...

#15 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,419 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Posted 16 June 2012 - 14:22

...sapie, nie sapie - prawie 5 dych drogą nie chodzi...
Tobie zostaje 10kg kotwica, z która idziesz w stylu spaceru farmera unosząc ją na raty w martwym ciągu :lol: <_< :mellow:

10 kilowa kotwica pod pachą w jednej ręce dwie torby i las wędek a w drugiej puszeczka z browarem :mellow: a te jak określiłeś raty to pauzy na łyk piwka :mellow:
Koniec zaśmiecania koledze wątku bo się jeszcze rozmyśli i nie kupi tego zestawu, a warto :D

#16 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 16 June 2012 - 14:43

..dokładnie - dobry zestaw do wygodnego wędkowania w dwie osoby.

#17 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,703 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Posted 16 June 2012 - 18:41

Pany czy 9,9 czy 15 takie samo dźwiganie to ten sam silnik w 2 mocach na elektronice.

#18 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 16 June 2012 - 18:42

Władziu dobrze prawi :mellow: Kolega ma 9,9 a drugi ma 15 i to te same body :D

#19 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,703 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Posted 16 June 2012 - 18:52

A ja mam w ofercie Yamę 5km i nie ma chętnych,a jak nie będę miał nic to mnie zasypują pytaniami :)co za układy.

#20 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 16 June 2012 - 19:02

...wg katalogu, maja inną poj. skokową, dysze, wałek i elektronikę ...wagowo też sie nieco różnią

http://silniki-zabur...odel-f9-9-fmhs/