Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dzielenie arykułów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 18 luty 2007 - 20:42

Proponuję, aby podzielić większe artykuły na parę mniejszych fragmentów, podobnie jak ma to miejsce na popularnych portalach internetowych. Przykładowo, TEN artykuł, choć sam w sobie dobry i obszerny, ma na jednej stronie tyle fotek, że w całości ładuje się bardzo długo.

pozdrawiam :D

#2 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 19 luty 2007 - 11:58

Zmien dostawce internetu... u mnie sie laduje szybciutko ... nawet przy laczeniu przez tel. komorkowy ...

#3 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 19 luty 2007 - 18:25

Sam jestem dostawcą. Nie pisz, że na telefonie ładuje Ci się szybko, bo pewnie cała stronę już masz na komputerze (kiedyś ją już oglądałeś).

Tam jest ok. 40 zdjęć, po ok. 50KB każde = 2000KB = 1.95MB (megabajta), a to daje nam ponad 15Mb (megabitów). Przy przepływności łącza 512KB/s (pół megabita na sekundę), strona ładuje się ponad pół minuty. Czysta matematyka.

#4 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 19 luty 2007 - 19:13

Proponuję, aby podzielić większe artykuły na parę mniejszych fragmentów, podobnie jak ma to miejsce na popularnych portalach internetowych. Przykładowo, TEN artykuł, choć sam w sobie dobry i obszerny, ma na jednej stronie tyle fotek, że w całości ładuje się bardzo długo.

pozdrawiam :D

Moim zdaniem nie ma co kombinować,bo przecież po między zdięciami jest jeszcze tekscik do poczytania więc zanim dojdziesz do kolejnych zdięć dalsze spokojnie się załadują :D

Pozdr.Seba

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 luty 2007 - 22:05

Cześć,
Rzeczywiście spróbuję zoptymalizować strony bo transfer i we mnie bije. Dzisiaj zacząłem robić pierwsze usprawnienia by było go mniej. Artykuły te nowsze będę również poprawiał.

Dziękuję za uwagę.

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 19 luty 2007 - 23:07

Wystarczy ten sam artykuł podzielić na parę części i na dole strony wstawić małą nawigację w stylu:

<< 1 2 3 4 >>


#7 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 20 luty 2007 - 00:16

a ja wole miec wszystko na jednej stronie, to w koncu nie jest wap wersja jerkbait.

no chyba ze Remek chce oszczędzić na transferze, ale o tym już gdzieś pisałem