Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pytanie o wędkę Jaxon XT-Pro Spin Caster 2,10m 50-100g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 21 luty 2007 - 04:25

Witam. Czy ktoś zna kij wymieniony w tytule mojego postu, a zatem potrafi powiedzieć o nim coś dobrego lub złego? Mam wędkę castingową do 70g wyrzutu (jeszcze nie łowiłem ani na nią, ani w ogóle przy pomocy kija castingowego i multiplikatora) i coś mi się zdaje, że przydałaby się jeszcze druga, np. do Fatso 14, które waży ponad 90g. Dlatego pytam akurat o tę wędkę, że jest niedroga, a ostatnio wydałem na sprzęt tyle, że niebardzo mogę rozważać coś z innej półki cenowej. Pozdrawiam

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 luty 2007 - 11:09

Masz wątek o jaxonie co sie ciągnie 9 czy 10 stron :lol: :lol:
Chyba nie ma co pisać - leżącego sie nie kopie :lol:
A na serio to jestem prawie pewien że to jest węda którą ma mój kumpel z galway, po kilku wyjazdach na ryby cała rękojeść z uchwytem kołowrotka zaczeła mu obracac sie wokół blanku. Na początek do takich krówek jak naprawdę chcesz lub musisz ciąć wydatki to polecałbym raczej astral jerka - kij od mniej więcej półtora roku w akcji i dobrze robi, wiadomo, nie jest to st.Croix :mellow: ale nie powinieneś mieć z nim problemó, choć pewnie lepiej napisac że ja nie miałem, w jaxonie różnie bywa nawet z tymi samymi modelami (ponoć, ja kupiłem chyba 4 ich wędki, i 3 z nich były naprawdę ok jak na moje oczekiwania i możliwości, nie miałem wtedy kasy i nawet marzyć nie mogłem o shimano czy amerykańskich wędach. te co działały to spin prestige - jest naprawdę ok, właśnie ten astral i dwuręczna muchówka 14ft do #9/10, która jest wg znajomch muszkarzy udaną konstrukcją)

#3 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 21 luty 2007 - 13:07

Jak sam widzisz to na tym forum są zwolennicy i przeciwnicy firmy Jaxon. Trudno bedzie o obiektywną ocenę bo bardziej graja tu rolę emocje i historyczne doświadczenia, niż aktualne wnioski z używania danego kija. Pewnie o tym czy dobrze zrobiłeś dowiesz sie dopiero wtedy jak dokonasz zakupu.
Cudze błędy i rady uczą jednego;
że nigdy nikogo i niczego nie nauczyły.
Tak więc jak sam nie doświadczysz to się nie dowiesz.
Posiadam kij CRYSTALIS Jerk spin 210/60.
Jestem z niego bardzo zadowolony.
Owszem jak to bywa z tymi tańszymi wyrobami ma także wadę.
Take koluszko powyżej rękojeści służące do zaczepiania kotwiczki z wabika jest bardzo nietrwałe i po paru wyjazdach na ryby odleci (tak mnie to sie stało).
Trzeba wtedy z drutu dentystycznego zrobic nowe i przymocować nicią nawojową i pokryć epoxydem. Wtedy będzie trzymać.
Reszta wydaje sie być ok. Mnie przynajmniej zadowala.



#4 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 21 luty 2007 - 13:45

Też posiadam wędke Crystalis Jerk Spin w wersji 1,95m i powiem, że bardzo mi dobrze leży, pięknie się ładuje przy większych jerkach, dobre uzbrojenie... Jedna wada: pazur.

Pozdr.

Salmo

PS. Zamiast Crystalis wchodzi seria Digital z poprawioną usterką.

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 luty 2007 - 20:28

Bardzo mnie to dziwi, bo crystalis był właśnie czwartą wędką tej firmy po której powiedziałem nigdy więcej, po przeciągnieciu żyłki przez przelotki i dalikatny naprążeniu kija żeby zobaczyc jaka ma akcję kij strzelił w połowie górnej części - nie udało sie mi nawet raz z niej rzucić. Sami więc macie przykład jaka jest powtarzalność ich produktów- trafisz dobry jest ok, trafisz normalny rozpada sie w rękach.

#6 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 21 luty 2007 - 20:35

I jeszcze raz powtórze starą prawdę wędkarską:
Każdy ma takiego Jaxona na jakiego sobie zasłużył :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#7 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 21 luty 2007 - 20:58

Witam Panowie i bardzo dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi, choć niebardzo rozumiem. Moje pytanie dotyczyło Jaxona XT-Pro, a nie Crystalis i innych. Miałem kiedyś Jaxona Crystalis - mam dziś Jaxona XT-Pro 2.6m c.w. 10-32g. To zupełnie inna półka. Mam 5 wędek Team Dragon i tego XT-Pro stawiam niemal tak wysoko jak owe kijki (z akcentem na prawie). W danej serii jeden model może być świetny, a inny taki sobie; dlatego ta wędka castingowa, o którą pytam nie musi być dak dobra, jak ta, którą mam, toteż ponawiam pytanie: czy zna ktoś wędkę Jaxon XT-Pro Spin Caster 2,10m 50-100g? :D Pozdrawiam serdecznie.

#8 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 21 luty 2007 - 21:13

Witam Panowie i bardzo dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi, choć niebardzo rozumiem. Moje pytanie dotyczyło Jaxona XT-Pro, a nie Crystalis i innych.


Myślałem, ze z mojej wypowiedzi dośc jasno wynikało, że elitarni wędkjarze nie łowia na Jaxony.
W związku z tym nie masz co liczyć by ktoś Cie w tej dziedzinie oświecił.
Takich partaczy i Jaxonistów jak ja jest mało (a może sie wstydzą przyznać) i jeszcze nie nabyli takowej wędki (pewnie z powodu ceny)i wątpię byś otrzymał satysfakcjonującą Cię odpowiedź.


#9 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 21 luty 2007 - 21:13

Nie wiem czy Tobie to cos pomoze ale ja uzywam od dobrego roku Jaxon XT-PRO do 35gram pod multiplikator i macham nim Jerkami po 40-50gram, kij ma dobrą akcje pare osiemdziesiatek wyciagnalem na niego i raczej specjlanych klopotow z nim nie mam, no moze jeden ;) niedawno odpadla tylnia cześc korka ale przykleilem :lol:



#10 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 21 luty 2007 - 21:23

Dzięki Cezorator, dzięki Matas. Matas: oczywiście, że mi pomogło - zachodzi zjawisko powtarzalności, więc zwiększa się szansa, że to dobry kij; ja też jestem z mojego Jaxona zadowolony (w zależności od warunków, przynęt, łowię najchętniej na niego, na jednego Team Dragon i jednego HM-62).
Cezorator - ja nie pytałem na co łowią elity, tylko czy to dobry kij :lol: Pozdrawiam

#11 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 22 luty 2007 - 15:48

To może zapytam jeszcze inaczej: kto łowił na Team Dragon (castingową) do 70g przynętami cięższymi. Mam ten kij i może do 100g w ogóle nie jest mi potrzebny? Będę wdzięczny za sugestie i opinie dotyczące obu wędek. Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych