Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bobrowniki Wielkie k/Tarnowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Ektom

Ektom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tom
  • Nazwisko:Ek

Napisano 10 luty 2021 - 11:49

Witam.

Łowi ktoś na tych stawach? Szukam jakiegoś stawu w okolicach Tarnowa i nie wiem czy warto tam zaglądnąć za okoniem?

Pozdrawiam



#2 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 11 luty 2021 - 20:45

Pewnie że znajdziesz okonia



#3 OFFLINE   Ektom

Ektom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tom
  • Nazwisko:Ek

Napisano 12 luty 2021 - 15:15

Nigdy tam nie łowiłem, słyszałem jednak opinie, że obecnie stawy te są puste. Związek ich ponoć nie zarybia i dlatego są udostępnione bez dopłat. Byłem jesienią w okolicy niestety bez wędki ale podjechałem żeby się trochę rozglądnąć i pierwsze wrażenie raczej pozytywne choć woda faktycznie wyglądała na martwą, no i żadnych wędkarzy ani nawet śladów, że ktoś tam łowi a stawy dość duże, chyba głębokie. Pewnie poświęcę im część tego sezonu skoro piszesz, że są tam chociaż okonie.



#4 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 15 luty 2021 - 16:00

Te stawy przy drodze dojazdowej do starego promu (na północ od tej drogi) okonie i szczupaki, łatwiej o okonia.

Te dwa stawy na zachód od cmentarza powiedział bym że są bardziej szczupakowe, szczególnie ta wąska kiszka po lewej stronie przed żwirownią, dostęp do tego stawu masz od strony wschodniej i południowo wschodniej bo dalej to ochrona żwirowni Cię pogoni.



#5 OFFLINE   Ektom

Ektom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tom
  • Nazwisko:Ek

Napisano 16 luty 2021 - 14:58

Dzięki. Próbowałeś łowić tam z pontonu?



#6 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 16 luty 2021 - 15:56

Te stawy przy drodze dojazdowej do starego promu (na północ od tej drogi) okonie i szczupaki, łatwiej o okonia.

Te dwa stawy na zachód od cmentarza powiedział bym że są bardziej szczupakowe, szczególnie ta wąska kiszka po lewej stronie przed żwirownią, dostęp do tego stawu masz od strony wschodniej i południowo wschodniej bo dalej to ochrona żwirowni Cię pogoni.

Cześć czy na te wspomniane stawy nie trzeba mieć karty wędkarskiej???



#7 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 17 luty 2021 - 21:13

Nie łowiłem z żadnego środka pływającego na tych stawach.

 

Na w/w stawy trzeba mieć kartę wędkarską oraz wykupione zezwolenie na rzeki, ponieważ stawy leżą w międzywalu Dunajca i bywają zalewane (nie licząc ostatnich dwóch lat). Przypuszczam że w tym roku woda pośniegowa zaleje właśnie te stawy z cała żwirownią. Tym bardziej że prognostycy mówią że w tym roku wiosny nie będzie, tylko przyjdzie od razu lato.


  • BraWo lubi to

#8 OFFLINE   Ektom

Ektom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tom
  • Nazwisko:Ek

Napisano 20 luty 2021 - 16:57

A "stawy" przy drodze dojazdowej do starego promu (te na południe), to obecnie odnoga Dunajca, jak sądzę po analizie Google. Też wyglądają ciekawie. Na co można tam liczyć?



#9 OFFLINE   Ektom

Ektom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tom
  • Nazwisko:Ek

Napisano 15 kwiecień 2021 - 17:52

Odświeżam wątek.

Byłem dzisiaj na tych stawach i 14 okonków max +-20cm i szczupak +- 30 cm spadł przy brzegu. A inni?