Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uniwersalny travel pod stałoszpulowca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 28 luty 2007 - 21:19

Witam,
z racji, że planuje wyjazd turystyczny do Irlandii i Anglii (w maju) chciałem się wyposażyć w jakiś w miarę uniwersalny i nie drogi travelek do samolotu (składany albo teleskopowy). Możecie coś polecić?



#2 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 28 luty 2007 - 22:32

Hmm, trudno wszystkie warunki spelnic.
Shimano Exage STC. O ile nie musisz miec czegos XFast... :mellow:

#3 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 28 luty 2007 - 23:48

Do samolotu wcale nie musi być trawelek.Moj brat lecąc do Irlandii zabrał dwuczęściowy,trzymetrowy badyl jako bagaż podręczny.Ważne by nie był w rurze.

#4 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 marzec 2007 - 00:45

Kuba ten Exage nadaje się co najwyżej do łowienia karpi z gruntu...Męczyłem się nim rok w Irlandii...Tragedia.

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 marzec 2007 - 02:41

Fakt exage to kiła, dzięki bogu nie kupiłem.
Temat stary i potarzany 10 razy - st croix tidemaster spinning czyli TS70MH3 lub H3. Jakbyś chciał cos powojować w IE to można coś pożyczyc na miejscu :D
Niestety ostanio zaostrzyły sie mocno przepisy i buli sie za wędki, nie chca wpuszczać z nimi na pokład, najlepiej mieć travela w bagażu głównym.

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2007 - 08:00

@yeah

skorzystaj koniecznie z wyszukiwarki - o zasadach przewozu wędek transportem lotniczym była mowa co najmniej kilka razy, lepiej wiedziec zeby nie miec nieprzyjemnej niespodzianki na lotnisku...

#7 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2007 - 09:33

Shimano Alivo teleskopowe 10-30g.
W miarę tani i mocny :D.

#8 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 09:38


Witam,

Ja mialem problemy z Talonem w trzech czesciach, ktory mial troche ponad metr dlugosci. Do podrecznego nie pozwolili wziac.

Mozesz pokusic sie o Batsona 2.13 3 czesciowego np. do 21 gramow lub jesli chcesz cos mocniejszego to do 35gr- tym drugim spokojnie mozesz lapac malymi i srednimi jerkami jako ze ma potezny zapas mocy.

Bujo

#9 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 10:46

Kuba ten Exage nadaje się co najwyżej do łowienia karpi z gruntu...Męczyłem się nim rok w Irlandii...Tragedia.

Fakt, wybitny nie jest, ale uniwersalny zapewne :mellow: I do podrecznego mozna wziac.
Nalowilem na Ebro multum sandaczy wlasnie tym kijem. Co nie znaczy ze bym innym nie nalowil, ale ten mi akurat sie trafil. Twórca postu postawil trudne warunki. Poza tym zrwacam uwage, ze to na wyjazd turystyczny, a nie emigracyjny, wiec zalowal raczej nie bedzie.
Chetnie bym dal do zbudowania travelka, ale...moze niech Guzu opowie jak to z travelkiem hand made bywalo na Ebro B) Exage na pewno to nie grozi.


#10 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 01 marzec 2007 - 13:41

Guzu wywołany do odpowiedzi :lol: chetnie poznam opinie o travelkach najlepiej o 4cz ,czaje sie na taki od paru lat ale nic jeszcze nie znalazłem :unsure: tez na turystyczne wyjazdy.


#11 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2007 - 14:36

A może by tak spróbować Greysa??
http://www.kogutoman...ath=1_5_364_281
Dożywotnia gwarancja kusi
P.

#12 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 01 marzec 2007 - 15:22

Na delegacyjne wypady zabieram shimano exage mini telespin 2,1m do 20g. Sprawdza się B)

#13 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 16:19

A może by tak spróbować Greysa??

Ciekawy...ale czy niedrogi??


#14 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2007 - 16:34

Biorąc pod uwagę warunki gwarancji możnaby rzec, że nawet tani
P.

#15 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 01 marzec 2007 - 16:43

co do Greysa widziałemto jak toto jest uzbrojone tragedia,chciałem sam blank kupic i uzbroic w np FC ale nie da sie ,i tu ciekawostka,jesli juz masz jakis produkt grejsa i go zarejestrujesz(chocby najtasza wedke) to juz morzesz kupić np ,sam blank na zamowienie,ale zakreceni te Greysiaki :lol:
to niby podejscie ze dla stałego klijenta da rade wszystko a dla pierwszego tylko to co seryjnie montowane :(

#16 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 01 marzec 2007 - 19:37

Fakt exage to kiła, dzięki bogu nie kupiłem.
Temat stary i potarzany 10 razy - st croix tidemaster spinning czyli TS70MH3 lub H3. Jakbyś chciał cos powojować w IE to można coś pożyczyc na miejscu :D
Niestety ostanio zaostrzyły sie mocno przepisy i buli sie za wędki, nie chca wpuszczać z nimi na pokład, najlepiej mieć travela w bagażu głównym.



myslalem o czyms NIEDROGIM :D st. croix raczej nie jest na moją kieszeń.
jako że czesto publicznymi samolotami nie latam, także szukam czegoś taniego. gdybym latał częściej, na pewno bym zainwestował więcej.
z reguły jak podróżuje to albo jakimiś mniejszymi samolotami, albo samochodem i wtedy nie potrzebuje travelka, na własny sprzęcik zawsze znajdzie się miejsce.
dzięki za wypowiedzi,
może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?

#17 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 marzec 2007 - 20:19

Wywolany, przedstawie pare moich przemyslen w tym aspekcie.

Wiec po pierwsze co to jest travel? To, ze wedka ma 3 czesci to jeszcze nic nie znaczy. Bo 300 cm w 3 czesciach to i tak wychodzi ponad metr po zlozeniu. Winszuje jak ktos ma torbe podrozna ktora to polknie. Ja mam kijek 210 w 3 kawalkach. Po zlozeniu i umieszczeniu w tubie ma 83 cm.WALIZKA, ktora to wozi robi wrazenie - 130 litrow. I tuba jest w niej na styk.

4 czesciowki - to jest taki missionary spining z Greysa - mozna przymierzac, chyba kosztuje ok 200 Euro. Ale jak szukalem czegos dla siebie, to handlowiec Greysa z UK obiecal mi katalog do Hiszpanii, wciaz na niego czekam - na katalog. Inni byli szybsi :mellow:

A co do Ebro i travelkow, to powiem ze po remoncie znalazl nowy dom. Mam nadzieje ze z dobrym skutkiem. ;)

Wiec w skrocie: masz ograniczone srodki - kup teleskop. Zrobienie dobrego blanku o wielu zlaczach (przesztywnienia) wymaga nakladow, a to daje cene.

Guzu






#18 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 01 marzec 2007 - 20:40

Wiec w skrocie: masz ograniczone srodki - kup teleskop. Zrobienie dobrego blanku o wielu zlaczach (przesztywnienia) wymaga nakladow, a to daje cene.

Guzu




no i chyba bede szukal jakiegos tele, tak jak pisalem, nie czesto latam, takze raczej sporadycznie bede go uzywal.

myslalem o wersji max ekonomicznej Shimano Catana tele, uzywal ktos tego?

#19 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 01 marzec 2007 - 23:40

Bierz cokolwiek - pisalem ponizej ze wedka nie do podstawowego lowienia, a na pare dni, to w zasadzie duzego bledu nie popelnisz, a jak bedziesz niezadowolony, to odlozysz do nastepnego lotu albo uplynnisz.

#20 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 marzec 2007 - 13:47

[quote]
Fakt exage to kiła, dzięki bogu nie kupiłem.
Temat stary i potarzany 10 razy - st croix tidemaster spinning czyli TS70MH3 lub H3. Jakbyś chciał cos powojować w IE to można coś pożyczyc na miejscu :D
Niestety ostanio zaostrzyły sie mocno przepisy i buli sie za wędki, nie chca wpuszczać z nimi na pokład, najlepiej mieć travela w bagażu głównym.
[/quote]


myslalem o czyms NIEDROGIM :D st. croix raczej nie jest na moją kieszeń.
jako że czesto publicznymi samolotami nie latam, także szukam czegoś taniego. gdybym latał częściej, na pewno bym zainwestował więcej.
z reguły jak podróżuje to albo jakimiś mniejszymi samolotami, albo samochodem i wtedy nie potrzebuje travelka, na własny sprzęcik zawsze znajdzie się miejsce.
dzięki za wypowiedzi,
może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?
[/quote]

Na ebayu kosztuje ok 70-120$. spinery są dużo tańsze niż castingowe i bardzo popularne, 7stóp w 3 częściach jest do przeżycia, tym bardziej że masz tubę - ja takie tuby przytroczam z boku do plecaka i jest ok.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych