Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Muskie Expo and....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 04 marzec 2007 - 22:34

Polnocna Ameryka trapiona jest mrozem , sniegiem , wiatrem . Byly dni ze wydawalo sie ze juz koniec zimy a tu ona jeszcze zajadlej atakuje . Trzy tygodnie temu wybralem sie na Busse Lake i zastalem calkowicie jeziorko pokryte lodem . Swierzy snieg przykryl wszystkie dziury wedkarskie [jezeli takowe byly ?]. Tydzien temu pojechalem obejrzec Michigen od Zat. Montrose . Pelno duzej kry nieomal calkowicie blokujacej zatoke . Dwoch wedkarzy podlodowych twardo lowi przy molo , trzyma tam mocny lod . W ten weekend aby nie siedziec w domu postanowilem pojechac do St Charles . Na obrzerzach tego starego miasteczka odbywa sie juz jedna z ostatnich wystaw wedkarskich jakie niosa zimowe programy . Ta wystawa ma w nazwie muskie i jemu jest poswiecona . Wsiadajac rano do samochodu , czekajac az sie zagrzeje , slysze komunikat ze Adas Malysz zdobyl zloty medal . Pieknie sie zaczyna dzien ...bedzie dobrze i bylo... . Na te wystawe nie jechalem bez powodu . Tym powodem byla chec obejrzenia nowo zaprojektowanych pieciu wedek firmy St Croix na muskie , w serii Legend . Od kiedy sie o nich dowiedzialem posiadanie przynajmniej jednej zdominowalo moje mysli . Moj wybor padl na najdelikatniejszy model dlugosci 7,3 stopy , przeznaczonej na wirowy i mniejsze wabiki[ :lol:]. Wystawa zgromadzila liczac na moje oko o polowe mniej wystawcow niz wystawa ktora co rocznie odwiedzam w styczniu w Rosell. Byla bardziej kameralna , mniej tloczna i sprzyjala ogladaniu i rozmowom . Najwieksze stanowisko mial sklep Rollie&Helen,s . Wlasnie u nich spodziewalem sie tych wedek , wiedzialem ze maja je w ofercie . Niebieski kolor zobaczylem z daleka . Po ogladnieciu wszystkich wybralem model na ktory juz wczesniej sie zdecydowalem [na zdieciu sa jego parametry]. Dopiero paradujac z moja Legenda spokojnie zaczalem sobie ogladac reszte wystawcow . W ofercie wyzej wymienionego sklepu jest Salmo w duzym wyborze . Poniewaz na wedke wydalem lekko ponad 300$ wiec dalem sobie spokoj z zakupami . Na stanowisku Musky Hunter Magazine przywitalem sie z Jimem Saric , ktory juz mnie pamieta z wypiekow na twarzy i klatwy angielskiego :lol: . Niebieska Legenda w moim reku mowila wszystko . Jim wlasnie te nowa serie reklamuje w sobotnich programach o muskie . Reklamuje tez nasze Salmo . W te sobote lecial 6 odcinek wlasnie w tym momencie jak smyczylem sie po wystawie . W kazdym z tych odcinkow Jim lowi z roznymi Mistrzami i prawde mowiac az sie prosilo by w jednym takim gosciem byl nasz Pepe . Moze bedzie w ktoryms nastepnym ? . Generalnie wsrod przynet widac jak rozwijaja sie gumy . Nie dosc ze sie rozwijaja to sa laczone z wirowkami , blachami , spinnerbaitami i woblerami . Wiekszosc firm idzie w kierunku tych mezaliansow . Salmo do dzis konserwatywnie trzyma sie swojej drogi . A moze maja cos w planach ?. Oprocz lodgy , guidow , lodzi i calej masy przynet moja uwage zwrocily dwie rzeczy . Pierwsza to blacha wahadlowa na stanowisku Colby Simmsa . Piekna , duza , wytloczona w raby imitujace luske z mala komora a w srodku kulki . Wybralem jedna srebrna ...chetnie ja wyprobuje . Druga rzecz to specjalne rozwiazanie antyzaczepowe . Kazdego z nas dopadaja takie mysli antyzaczepowe jak rosliny czy galezie zpowoduja utrate ulubionej przynety . Patent ten ma dwa dobre rozwiazania ; w chwili transportu sprezynki sa na ostrzach hakow i sie nie tepia , nie kluja , nie placza . Natomiast w momencie lowow sprezynki uwalniamy aby wystawaly ponad haki i to pozwala nam bezzaczepowo je poprowadzic . Wlasciciel tego patentu Ted Rydel zademonstrowal mi to przeciagajac wabika po rece . Wygladalo to wiarygodnie . Kupilem kilka duzych kotwic bo Yoko mi robi duza zabe i trzeba by ja jakos uzbroic co by bezztresowo smyczyla :lol: . To by chyba bylo wszystko z takiego mojego luznego ogladania .

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2007 - 22:42

Oj Jerry, przyniosłeś powiew innego świata... jak zwykle zresztą :mellow: czy można liczyć na jakieś zdjęcia ?

pozdrawiam

#3 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 04 marzec 2007 - 22:56

Remek ma podeslane 20 sztuk hy,hy,hy. Mialem wczoraj TO opisac ale sie nie wyrobilem ...a chcialem na niedziele wniesc ten powiew B)

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2007 - 22:58

Dobrze żeś nie czekał Jurku :mellow: mam nadzieje ze Remek da rade wrzucić fotki od Ciebie w miare szybko. A Ty w miedzyczasie zdradź co do tej nowej Muskie-Elite zamierzasz przykrecic? przy okazji, fotki kija tez podesleslales ???

Pozdrawiam

#5 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 04 marzec 2007 - 23:13

Dlugo juz mysle co by tu do Legendy przykrecic i jaka zlota linke nawinac :unsure: . Caly czas powraca Curado Shimano 201 z malym przelozeniem ....no naprawde nie wiem .
Zdiecie przedtawia tyko opis techniczny Legendy .

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 marzec 2007 - 12:35

Załączone pliki

  • Załączony plik  20.JPG   157,32 KB   83 Ilość pobrań
  • Załączony plik  19.JPG   150,14 KB   68 Ilość pobrań
  • Załączony plik  18.JPG   121,27 KB   68 Ilość pobrań
  • Załączony plik  17.JPG   150,43 KB   60 Ilość pobrań
  • Załączony plik  16.JPG   145,84 KB   58 Ilość pobrań
  • Załączony plik  15.JPG   151,59 KB   56 Ilość pobrań
  • Załączony plik  14.JPG   174,02 KB   58 Ilość pobrań
  • Załączony plik  13.JPG   87,67 KB   65 Ilość pobrań
  • Załączony plik  12.JPG   113,28 KB   60 Ilość pobrań
  • Załączony plik  11.JPG   72,93 KB   57 Ilość pobrań
  • Załączony plik  10.JPG   78,5 KB   58 Ilość pobrań
  • Załączony plik  09.JPG   108,23 KB   64 Ilość pobrań
  • Załączony plik  08.JPG   148,92 KB   62 Ilość pobrań
  • Załączony plik  07.JPG   80,54 KB   57 Ilość pobrań
  • Załączony plik  06.JPG   50,1 KB   61 Ilość pobrań
  • Załączony plik  05.JPG   58,96 KB   59 Ilość pobrań
  • Załączony plik  04.JPG   85,21 KB   62 Ilość pobrań
  • Załączony plik  03.JPG   92,66 KB   64 Ilość pobrań
  • Załączony plik  02.JPG   84,51 KB   534 Ilość pobrań
  • Załączony plik  01.JPG   101,65 KB   547 Ilość pobrań


#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 13:42

yo cool! :mellow:
jak bym tam byl, dzieki jurek :D

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2007 - 14:49

:mellow: Jurku, bardzo sympatyczne zdjęcia. Ja oczywiście żałuję że nie ma więcej fotek wędkeczki ale to już taka moja choroba :lol:

50lb - powiadasz ze najlżejsza z serii, no no... mam nadziję że złowisz na nią duże ryby, z całego serca życzę :D

Pozdrawiam

#9 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 05 marzec 2007 - 16:05

Ten ostatni woblerek jest dostępny na BassPro. @Jerry zwróciłeś może uwagę na jaką głębokość nurkuje wg opisu i tak mniej więcej jakiego rozmiaru ma korpus (bez steru)?? Ster prezentuje się naprawdę okazale.

Pozdrawiam

#10 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 marzec 2007 - 06:44

Sea Tiger firmy Wordens to piekny wobler do glebokiego trola . Niestety dopiero dzis zaskoczylem ze mialem tego wobka zakupic . Zdiecie pstryknalem instynktownie bo widocznie cos tam mi zajarzylo i teraz zaluje ze go po prostu nie kupilem . Instrukcja podaje ze mniejszy powinien nurkowac na 10m. a wiekszy 16m. Ster jest bardzo solidny , przykroj pogrubiony ...zwykly plaski morskie rybcie by w moment zgruchotaly . Bass Pro Shop ma te woblery ale w sklepach przy oceanie , w Chicago ich nie znalazlem . To ze byly na wystawie o muskie znaczylo by ze proponuja glebokiego trola na muskie , trocie jeziorowe . Gleboki trol bezposredno i tylko na zylce to trudna dyscyplina . Wiekszosc po prostu stosuje downrigery .

#11 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 06 marzec 2007 - 07:13

Zastanawiają mnie gabaryty tego modelu oznaczonego 50'. Stąd moje pytane o wielkość korpusu. W BassPro jest opisany jako 11,5 i nie wiem, czy jest to długość ze sterem, czy tylko samego korpusu. Obstawiam, że 11,5 to długość ze sterem w przeciwnym wypadku niezły z niego potworek :D

Pozdrawiam

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2007 - 09:52

Witaj Jurku, przyjacielu zza Wielkiej Wody.

Troche szkoda, ze nie zdecydowales sie tej relacji ujac w formie artykoliku, pomysl o tym przeszlosciowo..
Ten ostatni wobler, gdyby nie nazwa to bym przysiagl, ze to Manns. Podejrzewam, ze to potwor, ktorym troling jest juz dosc ciezka zabawa.
Dlaczego gleboki troling ma byc taka trudnoscia?Tyle ze wzialbym plecionke (nie za gruba bo na tyle nie zejda przynety!)
Do tych 12m przy odpowiednim doborze przynet z powodzeniem mozna. W razie czego popracowac z dociazeniem w postaci olowianej kulki doczepianej do uszka przedniej kotwicy...

Woblery na zdjeciu 18 tez ciekawe sa, mialem nawet kiedys wejsc w posiadanie ale zmrozila mnie ich cena, chyba ze to nie te same.
A propos, jak to dokladnie sie nazywa (fot. 18)?

Gumo

#13 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 07 marzec 2007 - 06:12

@ Gumo ...napisanie relacji dorownujacej Remkowej wymaga czasu , trzeba sie naprawde przylozyc ...chcialem tylko powiew...musze przyznac ze tyle sie tego naogladam ze robie sie juz obojetny ..takie zmeczenie materialu ...ale czasami mna jeszcze wstrzasnie i rzuci mnie sie na oczy :lol:
Gleboki troling okreslilem jako trudny bo powierzchniowy porownujac do niego uwazam za latwy :D
Mam takie wrazenie ze ten Sea Tiger Wordensa jest jakby smuklejszy od tych glebinowcow Mannsa i byc moze latwiejszy w obsludze , no ale to by trzeba bylo sprawdzic .
Woblery na zdieciu 18 to trolowce firmy Legend . Sa tu dwa rodzaje rozwiazan sterow . Rzeczywiscie cena najdluzszego okolo 42cm wynosi 49,99$.
@ Radegs ...dlugosc Sea Tiger jest oczywiscie podana ze sterem . Nie jestem pewny czy ster i korpus to jedna calosc odlana w jednaj formie . W przypadku takiego special woblera najslabszym punktem jest laczenie steru z korpusem . Po co to robic skoro mozna odlac go w calosci ....moge sie akurat mylic to sa tylko moje domysly . Zaluje ze tego woblera nie kupilem Embarassed moglbym go dokladnie obejrzec .

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2007 - 23:27

musze przyznac ze tyle sie tego naogladam ze robie sie juz obojetny ..takie zmeczenie materialu ...ale czasami mna jeszcze wstrzasnie i rzuci mnie sie na oczy

Pozazdroscic..ja juz nawet do sklepow nie chodze bo i po co?, jak jest cos ciekawego to sciagniete zywcem od Ciebie, dobrze jak za cene x2... :D

W tym sek, zeby z tej gestwy wybrac to co najbardziej przydatne i najlepsze.
Tak duzo czasu? Eee, popatrz, jakby skleic te zdjecia do tekstu, ktory napisales to juz by bylo co zamiescic....
Jakby doszly podpisy pod zdjeciami bylaby komoletna relacja...

Te po 50$ na razie odpuszzcam, Wordensa chyba zadnego na razie nie mam ale widzialem kilka ciekawych, z pewnoscia w cos kiedys wejde...
Gumo





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych