Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Od RodMaker Magazine do RodExpo - wywiad z Tomem Kirkmanem - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2007 - 16:19

@Krzysztof

nie ma sprawy, myślalem że może pomyliły Ci się wątki bo jest taki zatytułowany pierwsza wędka, zresztą bardzo ciekawy, gdzie wielu ludzi wspomina właśnie takie historie :D

#42 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 marzec 2007 - 16:44

@ Cezorator .

Niepotrzebnie zupełnie podnosisz temperaturę wątku , i zmieniasz jego kierunek . Przypominam że jest to wątek tyczący rb , rozmowa zainteresowanych i obeznanych tą dyscypliną . Nie dostrzegam prób narzucania albo wmawiania czegokolwiek , albokomukolwiek . Jeśli ta tematyka , poglądy uczestników , lub ich estetyka Ci nie odpowiada , nie musisz brać w tym udziału .. To wolne forum .
Swietnym uzupełnieniem , taką przeciwwagą , mógłby być nowy wątek na temat np . sprzętu dobrego i taniego , gusta oczywiście pozostawiając na boku . I naturalnie bez wmawiania czegokolwiek..
W duchu pryncypialnej koncyliacyjności , osiągnęlibyśmy luby kompromis ..

Sławku nie jest moim celem podnoszenie temperatury. Jakbyś wczoraj wieczorem przeczytał wypowiedź naszego forumowego kolegi (Remek ja usunął na moja prośbę) to byś się nie dziwił, że mam do dzisiaj gorącą głowę.
W temacie usuniętego tekstu i kilku wypowiedzi skontaktuj się z Remkiem.
To co zostało usunięte na pewno by Ci wyjaśniło sens to co napisałem.

Wieczorem na osłodę wyciągnę zza szafy moją ukochaną wędeczke, którą w dużej części sam zbudowałem i zrobię jej fotki.
Część fotek wystawię w wątku Czy pamiętasz swoja pierwsza wędkę a cześć tutaj.

Jako reprezentant średniej krajowej pozdrawiam wszystkich i proszę o wyrozumiałość dla mojego czasami dziwnego podejścia do pewnych spraw.

Cezary Pacocha





#43 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 marzec 2007 - 17:51

@ Cezorator

Czyli pierwszy krok jest już za Tobą . Może ta umiejętność w Tobie rozkwitnie , może zostanie w blokach na starcie..
Tak sobie nieodpowiedzialnie dywagując , zdumiewa mnie neurotyczna niechęć postronnych obserwatorów . Myślę że wiele osób zwyczajnie myli pojęcia , utożsamiając rb z prostackim snobizmem sprzętowym . Tak nie jest ..
Być może drażniąco działa poziom cenowy rb asortymentu . Ale na ceny niestety wpływu nie mamy . Zresztą wiadomo że dobre i trwałe rzeczy kosztują więcej , kontestacja rzeczywistości nic tutaj nie zmieni .
Bez wątpienia rb trochę świeżości w drętwy , krajowy rynek wniesie ..W ten dyktat taniochy i hasełek pod publiczkę . Przywróci niektórym jej wychowankom poczucie miary , proporcji ,otworzy oczy..
Bo nie wierzę że może być odwrotnie .



#44 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 marzec 2007 - 19:47

Sławku niestety dzisiaj nie uda mi się tych fotek zrobić ale na pewno to zrobię w tym tygodniu. :D :D :D :D
W związku z tym, że jesteś jednym z niewielu sympatycznych dla mnie userów to właśnie z tego powodu zdradzę pewną swoja tajemnicę związana ze sprzętem i kijkami robionymi na zamówienie.
Nie tak dawno (2-3 lata) temu miałem okoliczność spędzić kilka tygodni na łódce z człowiekiem, który posiadał wędki robione na zamówienie, o ile dobrze pamiętam: Talona, Batsona czy też Loomisa. (nie znam się na tym i może coś przekręciłem) Przez te wszystkie tygodnie gadał o topowym sprzęcie. Czas z nim spędzony uważam za koszmar. On był pierwszym spotkanym przeze mnie człowiekiem, który tak bardzo się lubił tym swoim sprzętem chwalić. Po prostu tego typu tematy z nim mi się kojarzą i w każdym userze, który tak właśnie pisze o topowym sprzęcie widzę jego cień. Dlatego podświadomie wybieram sprzęt popularny, aby choć trochę nie stać się podobnym do niego. Kilka osób (Witek, Krzysztof, Kuba) wiedzą o kim piszę.
Może teraz choć trochę zrozumiesz mój sceptycyzm w tym temacie.


#45 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 marzec 2007 - 20:03

Kilka osób (Witek, Krzysztof, Kuba) wiedzą o kim piszę.


Cezorator, czyżby to ta sama osoba, którą musiałem na tym forum ustrzelić z dwa razy?

Tak sobie myślę, ze troszkę Cezorator generalizujesz. Bo widzisz ja piszę o topowym sprzęcie nie po to by się tym chwalić tylko po to by wprowadzać jakiś zapach odległego świata. Myślę, że ten japan style, który wchodzi do Polski to również po części nasza zasługa, że piszemy o egzotycznych konstrukcjach na tym forum. To, że ludzie się śmieją z zielonych przelotek, tytanowych nitek w blanku mnie osobiście nie zraża - wręcz odwrotnie, mobilizuje do dalszych poszukiwań, ale nie wynika to z pychy, czy chęci wywyższania się tylko z tego, by uświadamiać co ... można ... a co mamy. Najgorsze byłoby wlewanie ludziom ciemnoty do głowy, że coć co mogłoby być 100 razy lepsze jest super.

Pozdrawiam
Remek

#46 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 marzec 2007 - 20:27

Cezorator, czyżby to ta sama osoba, którą musiałem na tym forum ustrzelić z dwa razy?


Remku nie chcę Ci wyliczać, ale to już 3 razy było. :D :D :D

Mam jednak nadzieję, że troszkę miejsca na taki malutki kącik wędkarstwa retro się znajdzie ?
Poza tym liczę, na to, że do wielbicieli Jaxona strzelać (N)Wam nie kazano. :D :D :D

ps. Ale mnie dziś bierze na cytaty i przysłowia :D
:lol: :lol:


#47 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 marzec 2007 - 20:43

Poza tym liczę, na to, że do wielbicieli Jaxona strzelać (N)Wam nie kazano. :D :D :D


Kazać nie kazano - ale w głowie mam pewne ugruntowane opinie na ten temat. Ostatnio jednak staram się nie używać na forum nazw żadnej firmy, czy dystrybutora w Polsce. Niezależność kosztuje ale ... wolę tak. Z drugiej strony jeśli będę przekonany o właściwościach czegoś, będzie to dobre na pewno o tym napiszę.

Pozdrawiam
Remek


#48 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2007 - 23:09

Niezależność kosztuje ale ... wolę tak

No i wlasnie to jest clue calego zagadnienia. Gdyby portal nie byl niezalezny nie mozna by bylo myslec o sprawach, ktore opisal Remek. Dzialalnosc portalu plynelaby z pradem, nie wnoszac nic albo niewiele do zagadnienia, ktoremu na imie przyszlosc wedkarstwa w Polsce.
Moze by tak uszanowac to, ze komus chce sie angazowac swoj prywatny czas i pieniadze, na czym wszyscy (albo prawie wszyscy) korzystamy i nie probowac szukania dziury w calym?

Zarzut o rzekomym wywyzszaniu sie posiadaczy drozszego sprzetu jest chybiony. Chodzi o propagowanie wsrod uzytkownikow dobrych wzorcow, ktore zaprocentuja w przyszlosci. Nie ma to nic wspolnego z prymitywnym pokazywaniem co to nie ja.

Ja, na ten przyklad, w sezonie zapomne o sprzecie. Bede to mogl uczynic, bo wybrany zostal w ten sposob, ze wpadki moga byc tylko z mojej winy...

Gumo
p.s.Nawiasem mowiac nalezy podziwiac cierpliwosc....najpierw wylecial lowca ponad 130cm szczupakow i ponad 200cm sumow...potem ktos, kto szukal pretekstu do zadymy...dzisiaj punkty zbiera ten, kogo w kazdym watku pelno, przesiaduje na Jerkbaitcie po kilka godzin dziennie mimo, ze jak sam pisze nie lubi tych wszystkich Talonow, Loomisow,.... i tych..no tych..., co to sie na tym nie zna ale...komentuje.

#49 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 marzec 2007 - 06:59

Gumo
p.s.Nawiasem mowiac nalezy podziwiac cierpliwosc....najpierw wylecial lowca ponad 130cm szczupakow i ponad 200cm sumow...potem ktos, kto szukal pretekstu do zadymy...dzisiaj punkty zbiera ten, kogo w kazdym watku pelno, przesiaduje na Jerkbaitcie po kilka godzin dziennie mimo, ze jak sam pisze nie lubi tych wszystkich Talonow, Loomisow,.... i tych..no tych..., co to sie na tym nie zna ale...komentuje.

Gumo mam nadzieję, że to nie było nic osobistego :D :D :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Brakowało by mi Ciebie :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#50 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2007 - 10:32

jesteś jednym z niewielu sympatycznych dla mnie userów


@cezorator
może potrzeba autorefleksji troche w takim razie... jakiejś zmiany w sposobie zachowania... odpadna przyczyny to odpadna i skutki :D wierze ze tak bedzie i trzymam kciuki za to, bo nie jest miło patrzeć jak Użytkownicy walczą między sobą

Pozdrawiam


#51 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 marzec 2007 - 15:58

@standerus
myśle że wywiad z Mattem Davisem i cykl artykułów Przygoda z wędką obrazował w dosyć przystępny sposób podstawowowe zagadnienia związane z konstrukcją wędek.

Mogę też polecić dostępną w sprzedaży wysyłkowej książkę Toma Kirkmana:
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/links/link.jsp?i d=0036467616323a&type=product&cmCat=search&retur nPage=search-results1.jsp&QueryText=Tom+Kirkman&N=48 87&Ntk=Products&Ntx=mode+matchall&Nty=1&Ntt= Tom+Kirkman&noImage=0

która jest również bardzo dobrze napisana i, co ważne, sfotografowana. Cieszę się też że Irek odpowiada na pytania związane ze szczegółami, tak było w wątku dotyczącym wyplatanki. Co prawda w koncy wyplatanak nie powstala (chyba?) ale zlozyly sie na to inne przyczyny z tego co kojarzę.

Czy trzeba wypracować feeling? Ja nie jestem rodbuilderem, wyłącznie entuzajstą tej idei, więc pytanie niewłaściwie zaadresowane :D Myślę że tak. Przez pryzmat swojego obcowania z blankami, co zawdzięczam uprzejmości Irka tolerowania mnie w pracowni, widzę jak bardzo zmieniło się, i zmienia, moje podejście do niektórych zagadnień konstrukcyjnych. Pierwszy spacing jakie robiłem na kiju, oceniam go wciaz jako dobry - ale wyszedł w duzej mierze przypadkiem. Takze wydaje mi sie, iz podobnie jak w przypadku wiekszosci zajec manualnych, w rodbuildingu bardzo, ale to bardzo procentuje doswiadcznie, ktorego nabiera sie niestety dopiero z czasem :unsure:

Pozdrawiam


Muszę przeszukać jeszcze raz forum bo jakos przeoczyłem.

A własnie o to doświadczenie mi chodziło gdy pisałem o domowym handmade, wydaje sie mi że zrobienie wędki z doskoku bez bardzo dużego wgryzienia się w teorię jest trudne. Ale tak naprawdę to co ja o tym wiem?? ;)

#52 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 marzec 2007 - 19:10

I jeszcze coś..
Trochę też łatwo zawężamy świat rb do prywatnej produkcji kijów . A kontekst jest o wiele szerszy ..
I równie ważny . Może nawet ważniejszy.
Te fantastyczne , piękne i funkcjonalne wędki po cóż są tworzone ? Dla jakiejś abstrakcyjnej sztuki , kaprysu , zachcianki , dla fanaberii zblazowanego fishermena ?
Choć dopuszczam te motywy , myślę że z rzadka ..
To jest naturalne uzupełnienie wiedzy , pasji , umiejętności i takiej mocno abstrakcyjnej zabawy łowczego . Umiejętności kreacji , nie tylko prostego odtwarzania albo powielania mód i trendów .
Chyba odkryłem Amerykę !!

#53 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 marzec 2007 - 19:45

Aby oczyścić napiętą atmosferę wygrzebałem w piwnicy pewne narzędzia, które używałem do produkcji wędzisk ponad 20 lat temu. (przełom lat 70/80).
Kupiłem je w Centrali Technicznej ( nie mylić ze składnica Harcerska)
Ciekawe jestem czy wiecie do czego te narzędzia były używane przy produkcji wędzisk ?
Proszę podać polskie nazwy tych narzędzi

narzędzie nr 1







Załączone pliki



#54 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 marzec 2007 - 19:47

narzędzie nr 3

Załączone pliki



#55 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 marzec 2007 - 21:22

Chyba nas w ogródek wpuszczasz ..

#56 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 marzec 2007 - 21:49

Absolutnie nie jest to żart:)
Te narzędzia nie miały oryginalnie służyć temu celowi, ale idealnie sie nadaja do robienia wędek, nawet tych bardzo nowoczesnych.
Sam wielokrotnie ich używałem.
Odpowiedź jest bardzo prosta. :D :D
Te narzędzia zawsze występuja w komplecie. :D :D


#57 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 kwiecień 2007 - 07:11

Z okazji Świąt przyszła pora na rozwiązanie zagadki.
Trochę mnie dziwi, że nikt z kijorobów (nie lubię angielszczyzny i dlatego nie napiszę rodbuilderów) nie wie do czego mogą być użyte te narzędzia.

Narzędzie nr 1 to komplet korkoborów. Służą one do wycinania dziur w korku używanym do produkcji rękojeści.

Narzędzie nr 2 to ostrzałka do tych korkoborów.

Narzędzie nr 3 to wypychacz do korkoborów.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych