Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Co na lekko jerk贸wko-trolling贸wke?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 06 marzec 2007 - 20:13

Chc臋 dokona膰 zakupu na nowy,szczupakowy sezon i nie wiem co wybra膰 z bogatej oferty producent贸w.Kij b臋dzie sparowany z Abu C3 4601.
Poszukuj臋 kija spe艂niaj膮cego warunki:
CENA-okolice 600z艂.
PRODUCENT-oczywi艣cie z USA.
ZAKRES STOSOWANYCH PRZYN臉T-g艂贸wnie jerki 17 do 60g.trolling woblerami max 80g.
MOC-plecionka 30lbs.
D艁UGO艢膯-jeden kawa艂ek 180-200cm.
UGI臉CIE-semiparaboliczne(nie lubi臋 kij贸w tej mocy do plecionki o ugi臋ciu szczytowym).Blank powinien pracowa膰 na ca艂ej d艂ugo艣ci a偶 po uchwyt multika i dobrze 艂adowa膰 podane wcze艣niej przyn臋ty podczas wyrzutu.Ma sobie tak偶e dobrze radzi膰 podczas wyrywania wobler贸w z podwodnej ro艣linno艣ci(rdesty).
Takie s膮 moje wymagania sprz臋towe i prosz臋 o wasze sugestie,kt贸ry model kupi膰?


#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2007 - 20:19

@Fish

moim zdaniem parametry wedki trollingowej i parametry wedki jerkowej w duzej mierze sie wykluczaja, mysle ze trudno bedzie znalezc/zrobic taki kij ktory rownie dobrze wywiaze sie z obu r贸l.

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 marzec 2007 - 20:32

St. Croix


AC66HF



nie mam nic wiecej do powiedzenia :mellow:



ale z tymi 80 gramami w trollu to troche przesadzile艣... ;)

#4 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 06 marzec 2007 - 20:37

We偶my pod uwag臋 g艂贸wnie jerk贸wke.80g wa偶y m贸j najci臋偶szy wobler,stosuj臋 g艂贸wnie samodzie艂ki w okolicach 150-180mm.

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 post贸w

Napisano 06 marzec 2007 - 20:47

FISH
Postawi艂e艣 bardzo du偶o wymaga艅 jednemu kijowi. Je艣li trolingowanie zaw臋zisz do 'ci膮gni臋cia woblera za l贸dk膮 w mom臋cie zmiany jednej miejscowki na drug膮 to od biedy mo偶esz to robi膰 kijem do jerk贸w. Ale to wg. niekt贸rych nie jest trolingiem i maja racj臋. Je艣li to ma by膰 kij o g艂ebszym ugi臋ciu i mocy 30 lbs to chyba nie pozostaje nic innego jak monta偶 na zamowienie. Mo偶e cos na blanku IMB846 z oferty Batsona? pogadaj z @Friko, mo偶 eda rade na tym blanku zrobi膰 mocniejszy kij o g艂ebszym nieco ugi臋ciu. kij tylko pod jerkowanie zrobi膰 b臋dzie znacznie pro艣ciej jak r贸wniez mozesz skorzystac z gotowych wyrobow St Croix.
pozd JW :D

#6 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 06 marzec 2007 - 20:57

@Friko
Je偶eli zrezygnuj臋 z trollingu to co mi zaproponujesz na moj膮 jerk贸wk臋?

#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2007 - 21:08

Tak jak przedmowcy sugerowali...jezeli bedziesz liczyl na to, ze szczupak bedzie chcial popelnic samobojstwo to rzeczywiscie jeden kij o wspomnianych parametrach jest mozliwy.
Jezeli jednak ma to byc wybor nieprzypadkowy to potrzebne Ci co najmniej dwa wedziska. Jedno takie, ktore sie ugnie pod woblerem w trolingu i bedzie w stanie ugiac sie przy braniu.
Drugie to, przy podanym kalibrze przynet, typowy kolek, ktorym da rade rajcowac woblerem i poteznie zaciac, tak zeby ruszyc w paszczy taki gabaryt i wbic kotwice rzedu 6/0..

O ile oczywiscie taki tonaz przynet to nie jest zart... :D

Z kijow na troling przychodzi mi do glowy tylko Szekspir 2,1m, ktory jest sugerowany do 6oz.
Jerkowke niech radza inni...
Gumo

#8 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 06 marzec 2007 - 21:19

Tak jak przedmowcy sugerowali...jezeli bedziesz liczyl na to, ze szczupak bedzie chcial popelnic samobojstwo to rzeczywiscie jeden kij o wspomnianych parametrach jest mozliwy.
Jezeli jednak ma to byc wybor nieprzypadkowy to potrzebne Ci co najmniej dwa wedziska. Jedno takie, ktore sie ugnie pod woblerem w trolingu i bedzie w stanie ugiac sie przy braniu.
Drugie to, przy podanym kalibrze przynet, typowy kolek, ktorym da rade rajcowac woblerem i poteznie zaciac, tak zeby ruszyc w paszczy taki gabaryt i wbic kotwice rzedu 6/0..

O ile oczywiscie taki tonaz przynet to nie jest zart... :D

Z kijow na troling przychodzi mi do glowy tylko Szekspir 2,1m, ktory jest sugerowany do 6oz.
Jerkowke niech radza inni...
Gumo

Woblery trolinngowe 150-180mm i masie do 80g.s膮 a偶 tak wielkie i robi膮 takie zdziwienie w艣r贸d braci w臋dkarskiej?To m贸j typowy zakres stosowanych przyn臋t.Nie schodz臋 nigdy poni偶ej 12cm.

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2007 - 21:31

@Fish

wydaje mi si臋 偶e jerki to specyficzne przyn臋ty do ci臋zkiego castingu - zw艂aszcza w tej gramaturze kt贸ra opisa艂e艣. Wiele z nich to du偶e, szerokie przyn臋ty, 偶eby dobrze je prowadzi膰 a zw艂aszcza zaci膮膰 szczupaka kij do jerkowania musi jednak wykazywa膰 si臋 pewn膮 sztywno艣ci膮.

Zakres 17 - 60 gram jak dla mnie jest dosy膰 szeroki, mam watpliwosci czy znajdzie sie kij ktory rownie dobrze pozwoli poigrac Sliderem 7F i Sliderem 12S - bo tak zakres ktory poda艂e艣 przek艂ada si臋 na przyn臋ty.

W przedziale cenowym 600 z艂 na fajerwerki nie ma co liczyc, ale tez za te pieniadze dostaniesz juz bardzo porzadny kij.

Jeden z nich wymieni艂 mifek. To jest kij ulokowany bli偶ej tych 60 gram z tego co sie orientuje z doniesien kolegow (sam nie jestem uzytkownikiem tej wedki).
Z oferty krajowych rodbuilder贸w - Batson MB (IMB) 785, taki jak robilismy w Przygodzie z w臋dk膮 - chocia偶 te 60 gram to b臋dzie zdecydowanie g贸rna geanica dla tego kija. D艂u偶sze MB (IMB), tak jak sugerowa艂 @jerzy, moze troszke poprzycinane, powinny dac rade nawet ciezszym jerkom.



#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2007 - 21:35

Nie budza...omylkowo w 1nym m-cu wzialem mm za gramy...

Gumo

#11 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 post贸w
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 marzec 2007 - 21:46

Przepraszam, b臋d臋 nieorginalny. 呕eby kij spe艂ni艂 podane przez pytaj膮cego warunki to trzeba wyda膰 du偶o wi臋cej pieni臋dzy. Za wspomnian膮 sum臋 mo偶na go co najwy偶ej potrzyma膰..... .
A tak na powa偶nie to uwa偶am podobnie jak przedm贸wcy. Te dwie role trzeba podzieli膰 na dw贸ch aktor贸w to znaczy chcia艂em napisa膰 dwa kije. B臋dzie w sumie o wiele taniej.

#12 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 06 marzec 2007 - 21:51

@Friko
W takim razie obni偶臋 cw. do 17-46g(Slider 7F i 10S)
Kij polecony przez @Mifka AC66HF ma cw.10-35g i cen臋 810z艂 (sporo wi臋cej ponad 600z艂) czy kto艣 藕le sprawdzi艂?


#13 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 06 marzec 2007 - 21:53

Przepraszam, b臋d臋 nieorginalny. 呕eby kij spe艂ni艂 podane przez pytaj膮cego warunki to trzeba wyda膰 du偶o wi臋cej pieni臋dzy. Za wspomnian膮 sum臋 mo偶na go co najwy偶ej potrzyma膰..... .
A tak na powa偶nie to uwa偶am podobnie jak przedm贸wcy. Te dwie role trzeba podzieli膰 na dw贸ch aktor贸w to znaczy chcia艂em napisa膰 dwa kije. B臋dzie w sumie o wiele taniej.



Napisa艂em wcze艣niej 偶e bierzemy pod uwag臋 tylko jerk贸wk臋.

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 post贸w

Napisano 06 marzec 2007 - 22:31

@Friko
W takim razie obni偶臋 cw. do 17-46g(Slider 7F i 10S)
Kij polecony przez @Mifka AC66HF ma cw.10-35g i cen臋 810z艂 (sporo wi臋cej ponad 600z艂) czy kto艣 藕le sprawdzi艂?


Jak tak to spokojnie mozesz kupic 20 funtowego Triumpha 1 oz, Ten kij 艣wietnie spe艂nia wym贸g lekkiej jerkowki. Wspomniany przez Ciebie c3 4601 b臋dzie idealnym multikiem do tego kija, bo jest to w zasadzie sprzet tej samej klasy.
Sam chcialbym taki mie膰.... :unsure: :unsure:
pozd JW


#15 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 06 marzec 2007 - 22:40

[quote]
@Friko
W takim razie obni偶臋 cw. do 17-46g(Slider 7F i 10S)
Kij polecony przez @Mifka AC66HF ma cw.10-35g i cen臋 810z艂 (sporo wi臋cej ponad 600z艂) czy kto艣 藕le sprawdzi艂?

[/quote]

Jak tak to spokojnie mozesz kupic 20 funtowego Triumpha 1 oz, Ten kij 艣wietnie spe艂nia wym贸g lekkiej jerkowki. Wspomniany przez Ciebie c3 4601 b臋dzie idealnym multikiem do tego kija, bo jest to w zasadzie sprzet tej samej klasy.
Sam chcialbym taki mie膰.... :unsure: :unsure:
pozd JW

[/quote]
Dajcie jeszcze jeden g艂os 偶e ten kij obs艂u偶y te przyn臋ty to go zam贸wi臋.

#16 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 post贸w

Napisano 06 marzec 2007 - 22:48

Fish czyzby艣 mi nie wierzy艂??? :unsure: :unsure: :unsure:

#17 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2007 - 23:15

Zawsze mozna nikomu nie wierzyc i zdac sie na swoj osad... :D
To jedna z moich metod...
Przeciez recenzje nie biora sie z nikad, ktos musial najpierw zaryzykowac...

Jest i pozytywny aspekt takiego podejscia...kupic cos i podzielic sie odczuciami tu,na forum...
Gumo

#18 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 06 marzec 2007 - 23:43

Fish czyzby艣 mi nie wierzy艂??? :unsure: :unsure: :unsure:


Wierz臋, ale kij 1oz do slidera 10s to mog臋 si臋 wacha膰.Nie chc臋 dublowa膰 cabelasa do 1,1/2oz.Czy ten Triumph ma a偶 tak zani偶ony opis?
@Gumofilc
Nie zawsze trzeba uczy膰 si臋 na swoich b艂臋dach.Zakup kija bez zrobienia pr贸bnego wymachu ,tylko z tabelki na ekranie to loteria.Dlatego szukam na forum opini jego u偶ytkownika.

#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 post贸w

Napisano 07 marzec 2007 - 00:00

[quote]
Fish czyzby艣 mi nie wierzy艂??? :unsure: :unsure: :unsure:
[/quote]

Wierz臋, ale kij 1oz do slidera 10s to mog臋 si臋 wacha膰.Nie chc臋 dublowa膰 cabelasa do 1,1/2oz.Czy ten Triumph ma a偶 tak zani偶ony opis?
@Gumofilc
Nie zawsze trzeba uczy膰 si臋 na swoich b艂臋dach.Zakup kija bez zrobienia pr贸bnego wymachu ,tylko z tabelki na ekranie to loteria.Dlatego szukam na forum opini jego u偶ytkownika.
[/quote]

Fish, tak ma znacznie zani偶ony opis w stosunku do cabelasa 1 1/2 oz. Ten Cabelas pozwala rzuci膰 s10s ale bardzo agresywnie go nie poprowadzisz. Ponadto czu膰, ze rzucajac Sliderem 10S Kij jest na g贸rnej granicy swojej mocy i przy ci臋偶szej przynecie powoli zaczyna gasn膮膰. Ja rzuca艂em z takiego kija jeszcze Fatso 10, ale bylo to podkoniec listoopada, wi臋c wabik prowadzi艂em anemicznie. Z cabelasa 1 1/2 oz mo偶na spokojnie rzuca膰 8g mepssa i kij zaczyna si臋 艂adowa膰 w przypadku Triumpha TRC66MHF jest to niemo偶liwe. Ponadto cabelas jest w dw贸ch kawa艂kach wi臋c jest s艂abszy ni偶 podobnej klasy kij jednocze艣ciowy. Ja wspomnianego Triumpha 1 oz kupi艂em w艂a艣nie do okazjonalnych po艂ow贸w sliderami 10S czy fatso 10, ewentualnie do ciezszej gumy. Je艣li chcesz kij kt贸ry w bardzo komfortowy spos贸b pozwala rzucac najpopularniejszymi jerkami a zarazem ma w sobie krztyn臋 finezji to zastan贸w si臋 nad proponowanym przez Mifka AC66HF 25 lb. wentualnie monta偶em czego艣 podobnego. powiniene艣 w sumie 600 z艂 si臋 zmie艣ci膰.
dobranoc Panowie!! :D



#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2007 - 07:57

@Fish

Triumph TRC66MH nie jest moim zdaniem klasyczna jerk贸wka - ma dolnik d艂ugosci 22,5cm co dla mnie by艂oby troche za krotko - ale do 艣redeniointensywnego 艂owienia jerkami 17-46gram nada si臋 z pewno艣ci膮. Stosowa艂em go w takim charakterze przez okr膮g艂y sezon i z czystym sumieniem sprzeda艂em Jurkowi do podobnych zastosowan :D





U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych