Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silnik elektryczny HASWING Ultima 3.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 lipiec 2021 - 08:11

Bezszczotkowy silnik o mocy 1030 W i uciągu 49,9 kg. Akumulator LiPo zintegrowany w silniku. Wydajność akumulatora przy pełnym obciążeniu wynosi ok. 45 min. Silnik z akumulatorem waży jedynie 14,9 kg. Akumulator ładuje się w zaledwie 5-6 godzin za pomocą dostarczonej w zestawie ładowarki 29,6 V / 20,3 Ah (600 Wh). Rumpel można wsuwać i składać. Całkowita długość silnika 110 cm, długość wału 65 cm. Ze zrywką magnetyczną i płynną regulacją prędkości. Zastosowany silnik bezszczotkowy odznacza się wyższą wydajnością, a tym samym większą mocą przy mniejszym zużyciu energii i dłuższej żywotności silnika. Silniki te są znacznie cichsze i wydajniejsze niż poprzednie modele. Obudowę zoptymalizowano pod kątem przepływu, aluminiowa płetwa i śruba są osadzone bezpośrednio na wale silnika. Zalecana długość łodzi do 7 m.

 

Czy ktoś miał z nim do czynienia ?

 


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 05 lipiec 2021 - 08:27


#2 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1472 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 05 lipiec 2021 - 08:30

Bezszczotkowy silnik o mocy 1030 W i uciągu 49,9 kg. Akumulator LiPo zintegrowany w silniku. Wydajność akumulatora przy pełnym obciążeniu wynosi ok. 45 min. Silnik z akumulatorem waży jedynie 14,9 kg. Akumulator ładuje się w zaledwie 5-6 godzin za pomocą dostarczonej w zestawie ładowarki 29,6 V / 20,3 Ah (600 Wh). Rumpel można wsuwać i składać. Całkowita długość silnika 110 cm, długość wału 65 cm. Ze zrywką magnetyczną i płynną regulacją prędkości. Zastosowany silnik bezszczotkowy odznacza się wyższą wydajnością, a tym samym większą mocą przy mniejszym zużyciu energii i dłuższej żywotności silnika. Silniki te są znacznie cichsze i wydajniejsze niż poprzednie modele. Obudowę zoptymalizowano pod kątem przepływu, aluminiowa płetwa i śruba są osadzone bezpośrednio na wale silnika. Zalecana długość łodzi do 7 m.

 

Czy ktoś miał z nim do czynienia ?

 

<...>

Ja nie miałem ale popatrz na pojemność baterii .

Wydajność akumulatora przy pełnym obciążeniu wynosi ok. 45 min

 

Raczej nie poszalejesz ....



#3 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 lipiec 2021 - 08:35

To miałoby być typowo turystyczno - trollingowe rozwiązanie bez konieczności ucieczki przed burzą ;)



#4 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1472 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 05 lipiec 2021 - 08:58

To miałoby być typowo turystyczno - trollingowe rozwiązanie bez konieczności ucieczki przed burzą ;)

Robert to nie będzie bo za słaba bateria . Ja jak się dobrze przyłożę to przy protuarze 65lbs potrafię za dzień zużyć prawie całą baterię 100AH ;)  Ale może niech się jeszcze eksperci wypowiedzą . Z tego co wiem dość mocno w silnikach elektrycznych orientuje się @Siaq


Użytkownik sero1975 edytował ten post 05 lipiec 2021 - 09:00

  • Robert Crocker lubi to

#5 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 lipiec 2021 - 09:00

Pokaż tą swoją baterię ... z ciekawości zerknę.



#6 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1472 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 05 lipiec 2021 - 09:06

Ja mam protuara 1.0 plus baterię 100ah wlasnie od @siaq od nas z giełdy :

 

http://jerkbait.pl/t...latory-lifepo4/



#7 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 05 lipiec 2021 - 09:07

protuar 65lbs jest 12 V, a ut mamy 29v,przyjmując iż bateria 100Ah daje 1200W to bateria tego haswinga jest o połowę mniejsza (600w)

torqueedo o podobnej mocy ma juz baterię 915W, cenowo Haswing tańszy ale brak dużej baterii to jego minus

epropulsion 1.0 o mocy 1000W ma baterię 1200W i jest trochę droższy od haswinga

 

haswing Ultima3.0            moc 1300W        bateria 600W,     cena 7500

Epropulsion 1.0                moc 1000W         bateria 1200W,  cena 9100

Torqueedo 1103               moc 1100W,         bateria 915W,    cena 8600

 

dane z pierwszych lepszych stron z netu, pewnie mozna cos taniej ale wg mnie to juz pokazuje że haswing nie jest dwa razy tańszy od reszty. Przy podanych mocach nie wiem jak bateria 600W da radę pracować 45 minut na poborze godzinowym 1300W, wg mnie tu jest coś nie tak, bo powinno być mniej niż pół godziny


Użytkownik wuran edytował ten post 05 lipiec 2021 - 09:16


#8 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4708 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 lipiec 2021 - 09:08

Tam znowu przekładnia wyje. NIe sądzę, by to był dobry pomysł, zwłaszcza na wielogodzinne rajdy choćby trollingowe. Poza tym maksymizer nie startuje od 0, a od 2.4 km/h, co jest typowe dla tego brandu. 



#9 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1472 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 05 lipiec 2021 - 09:10

protuar 65lbs jest 12 V, a ut mamy 29v,przyjmując iż bateria 100Ah daje 1200W to bateria tego haswinga jest o połowę mniejsza (600w)

torqueedo o podobnej mocy ma juz baterię 915W, cenowo Haswing tańszy ale brak duzej baterii to jego minus

Wszystko gra .Tylko że producent przewiduje dla ultimy 3,0 45 min pracy przy pełnym obciążeniu . Ja tylko chciałem przedstawić proporcje .

 

#10 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 lipiec 2021 - 09:20

Co byście w takim razie dołożyli do tego silnika, jaki akumulator, https://wodomania.pl...-24v-p-570.html możliwie najlżejszy, najbardziej ekonomiczny pod względem poboru ...



#11 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 05 lipiec 2021 - 09:53

najlżej to Li-ion ale nie mam do nich zaufania, bo to te co nie lubią byc nagrzewane

potem idzie Lifepo4, ale jedne i drugie bedą cię kosztowaly choć pewnie wystaczyłoby 50Ah  24V (co w Li-ion jest 7S czyli 25.9V a w Lifepo4 8S czyli 25.6V nominalnej, bo po naładowaniu będziesz miał 27-28V)

 

inna tania opcja to kupić dwa lekkie kwasy do połączenia, o pojemności po 60-70Ah ktore bede wazyć kazdy po 12 kg i zmieniać co dwa trzy lata, wyjdzie najtaniej

Wiele zalezy od tego czy za każdym razem musisz nosić wszystko  na łodkę, jak daleko etc, bo rozwiązanie można dopasować do warunków. No i czy zamierzasz pływać na dużym obciążeniu silnika, bo wtedy lepiej iść w litowe rozwiązania, Musisz sam policzyć co potrzebujesz i jak z transportem tego,

Dlaczego wybierasz 24V? szybciej niż 7 no może 8 km/h nie popłyniesz chyba że to kajak lub inna pychówka


Użytkownik wuran edytował ten post 05 lipiec 2021 - 09:54


#12 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 lipiec 2021 - 10:06

Nie jestem nawet pół amatorem w kwestiach silników. Chodziło mi głównie o ten zwiększony uciąg 110.

 

Silnik ma być mocno uniwersalny. Tak. Chodzi o to żeby w zasadzie zanieść go 50 m a jak będzie trzeba to i kilometr.

Mam na nim przepłynąć sporą wodę. Nigdy nie wypływam przy nie sprawdzonej pogodzie. Liczy się miejsce na jednostce pływającej bo tych gratów zawsze jest dużo.



#13 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1472 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 05 lipiec 2021 - 10:23

Nie jestem nawet pół amatorem w kwestiach silników. Chodziło mi głównie o ten zwiększony uciąg 110.

 

Silnik ma być mocno uniwersalny. Tak. Chodzi o to żeby w zasadzie zanieść go 50 m a jak będzie trzeba to i kilometr.

Mam na nim przepłynąć sporą wodę. Nigdy nie wypływam przy nie sprawdzonej pogodzie. Liczy się miejsce na jednostce pływającej bo tych gratów zawsze jest dużo.

ile to sporo wody ?



#14 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 lipiec 2021 - 10:25

700ha



#15 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 lipiec 2021 - 11:26

jest jeszcze takie cudo http://jerkbait.pl/t...i-opinie/page-8



#16 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 05 lipiec 2021 - 14:58

W niedzielę pływałem z kolegą po Czorsztynie. Myślę, że zrobiliśmy przelotów więcej niż długość całego Czorsztyna tam i z powrotem. Na LiFePo4 90Ah, zachowując minimum zdrowego rozsądku, prądu wystarczy na cały dzień z bezpiecznym marginesem bezpieczeństwa. Zużyliśmy łącznie 48Ah. Pływane było głównie w okolicach 6,3 km/h - co na pontonie generowało obciążenie na poziomie ~18A przy 24V LiFePO4. Był też krótki odcinek w trolu (~3 km/h) oraz wygłupy w trybie sport (maksymalne zużycie). Kolega, który ze mną pływał podsumował to krótko: "jestem w szoku". Silnik to Haibo M200 (zdaje się bliźniak w/w Rhino). Mam BMS z bluetoothem oraz 8 ogniw 90Ah z Liitokali. Jeśli pływasz na 1/2:2/3 manetki łódź/ponton osiąga ponad 6 km/h przy zużyciu prądu w okolicach 20A. Moim zdaniem nie da się wypływać całego akumulatora, bo na łowienie nie starczy czasu. O koszcie akumulatora pisał nie będę, bo były takie, że dzięki m.in kuponom Aliexpress niektórzy mogliby nie uwierzyć. Trochę trzeba zainwestować w wiedzę, osprzęt (m.in zasilacz laboratoryjny z Allegro do wstępnego zbalansowania ogniw, Loctite do połączeń śrubowych, grube kable miedziane, złącza laboratoryjne, walizka "ala wojskowa" i bezpiecznik topikowy, który umieściłem dla bezpieczeństwa wewnątrz obudowy). Po ogranięciu tematu mega satysfakcja. Cała wiedza jest na forum i w linkach, które zostały umieszczone na forum.

Żeby nie być gołosłownym od zajazdu Cicha Woda zawędrowaliśmy prawie aż pod zamek w Czorsztynie, łowiąc po drodze w dryfie i robiąc nawrotki.


Użytkownik radeqs edytował ten post 05 lipiec 2021 - 15:08


#17 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 lipiec 2021 - 17:30

@Robert , daj sobie spokoj z wynalazkami typu haswing ultima... Jesli chcesz jakosci - polecam epropulsion spiryt,swietny silnik wydajnosciowo i jakosciowo, moze slabo jego cena wyglada , jednak jak dla mnie i wielu uzytkowniko porpostu bije konkurencje... chcesz tanio , kup chinczyka rhino , haswinga itp- wszytsko to jeden pies...Slizgu na tym nie osiagniesz, pobory i osiagi zblizone... Jak chcesz lekki i wydajny akumulator - tylko lit, i nie daj sie w konia zrobic na li-ion 3s dla 12V. Dla 24V owszem 7s zda egzamin, niska waga , 500cykli pewnych w razie awarii praktycznie sie zlomuje , bo to zgrzewane pakiety ... Oczywiscie zaraz sie znajda "janusze" co to "rozgrzeja" poczym "zagrzeja" na nowo i bedziesz Pan zadowolony... nie ma zmiluj, albo tanio i tak sobie , albo drogo i dobrze


Użytkownik siarq edytował ten post 05 lipiec 2021 - 17:30


#18 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 06 lipiec 2021 - 07:57

wspomniany epropulsion ma baterię lit-poly ... Co o tych bateriach powiesz i jak one wypadają w porównaniu do Lifepo4 ?

 

https://wodomania.pl...wosc-p-911.html



#19 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 lipiec 2021 - 10:07

Lipo są lekkie , wydajne , super mobilność przy dedykowanych bateriach montowanych na silniku. Z wad to do 500cykli, nienaprawialne- tam są saszetki e środku. Ale spiryt 1.0plus może pracować na bateriach zewnętrznych 48 nie dedykowanych. Potrzebny kabel - 160€ , ja mam tsk u siebie i w ten czas zakładasz kwasy badz lifepo4 czy liiony

#20 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 15 lipiec 2021 - 07:24

Jaka jest cenowa alternatywa dla tego silnika (epropulsion spiryt) w dowolnej konfiguracji silnik/dowolny aku ?