Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

pytanie o echosonde z usa:)


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   krystian

krystian

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 posts

Posted 18 August 2012 - 04:06

Witam wszystkich....
Watek, ktory poruszam dotyczy obslugi echosondy ( ktora mam zamiar kupic w usa)
Chcialbym uzytkowac ja na polskich wodach i nie tylko
Dotarlem do informacji , ze w sprzecie zza oceanu uzytkowanym w europie moga wystapic problemy z tzw geofencingiem i przeliczaniem miar - czy to jest prawda?
Interesuja mnie 2 serie echosond - elite dsi oraz hds Gen 2 ( obie z GPS)

Prosze o fachowa opinie uzytkownikow, ktorzy spotkali sie z tym problemem
pozdrawiam


#2 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 18 August 2012 - 10:17

Nie ma problemów z GPS, system miar będziesz miał imperialny i ograniczoną strefę czasową (np. w Humminbird).
Jak chcesz wersję International z systemem metrycznym i polskim menu to poszukaj w Kanadzie.

#3 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 18 August 2012 - 10:21

a, i odpuść sobie DSI, będziesz mocno rozczarowany, albo SideScan/SideImaging albo zwykły stożek. Kilka osób na tym forum już szybko się ich pozbywało - temat trochę szerszy w zakresie obrazowania.

#4 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,615 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 18 August 2012 - 17:30

HDS 5 GEN 2 można kupić w Polsce za niewiele ponad 3000,00 zł z gwarancją i polskimi papierami. Jak coś to priv.

#5 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,967 posts
  • LokalizacjaChoszczno

Posted 19 August 2012 - 14:46

czemu się tak czepiacie tego dsi to nie kumam.używam elit i nie ma problemu.

#6 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,421 posts
  • Imię:Kamil

Posted 19 August 2012 - 18:02

Osobom mocno zaawansowanym to nie odradzam, ale nie polecam, tym mniej jak najbardziej odradzam

Porównaj ten sam obraz (ale rzeczywisty) z dobrej jakości (i właściwie skonfigurowanego) stożka 83/200 i DSI to zobaczysz ile mniej wprawne i nie tak szybkie oko straci

Dodatkowo wkurza mnie to, że jeśli nawet zobaczysz coś ciekawego, czego na 2D nie uwidzisz (albo trudno to zinterpretować) to na szybko nie sposób stwierdzić po której jest stronie, odległość tego czegoś przeskalować sobie tak w locie też nie jest łatwo

Twardość też porażka

Sam na starcie DSI byłem podjarany, ale jak poczytałem i pooglądałem zrzuty na forach w USA, a potem szczerze pogadałem z Karpińskim to wyrobiłem sobie negatywne zdanie, którego jeszcze nie było mi dane zmienić

Po tym jak kupiłem echo z SI to już raczej go nie zmienię :D tu mogę zrobić split 2D/DI i SI/DI i widzę, że DI/DSI to Shit

Czysto marketingowy pomysł na wyciągnięcie paru dolców, i w praktyce wcale nie powinien zaistnieć jako przestrzeń pomiędzy SI/SS i 2D. Nikt nie wymyślił Si/SS i potem DSI/DI, wyciągnęli algorytm z SI/SS wyłącznie jako lep na dodatkowe dolce.