Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Elektryczne sterowanie silnika zaburtowego .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rafaldslbi

rafaldslbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:rafał

Napisano 07 luty 2022 - 13:50

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie usprawnienie napędu łódki (kabinowa 430 Romana).
Zbiornik w strefę ciszy i silnik mam Haswing protruar12v. Do mojego pływania wystarczy a może musi wystarczyć.
Ale do rzeczy .....chciałbym sterociąg do elektryka. Obrót kierunku wymyśliłem sobie https://allegro.pl/o...00n-11216012939 .
Sprzedawca przypadkowy chodźi mi o zobrazowanie tego pomysłu. Bo wybór prędkości obrotowej śruby jest realizowany w oryginale elektrycznie więc nie powinno być problemu z przeniesieniem do fotelu sternika.
Pytanie czy ktoś podejmował próby realizacji takiego napędu i może się podzielić wiedzą.
Wiem. Są orginalne 24v z takim sterowaniem ale cena zaporowa dla mnie w tym sezonie.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   sandacz12

sandacz12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:JURAND

Napisano 07 luty 2022 - 14:17

Witam . słyszałem że kolega zrobił coś takiego prze zastosowaniu silniczka i śruby  wykorzystywanej do regulacji pozycji fotela samochodowego, jest na 12V lewe i prawe obroty i siła wystarczająca . Pozdrawiam



#3 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4826 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 luty 2022 - 15:17

Jest cayman rufowy na pilota. Może zamiast rzeźbić, z wątpliwym ekeftem, to lepiej sprzedać i kupić. Jest i wesja 12v. Rozumiem, że doskwiera konieczność sterowania z rufy w deszczu jak jest kabina?

 

https://www.sonarskl...12v-p-1501.html


  • Biesan lubi to

#4 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2022 - 09:41

Ppdobno ten cayman na pilota (myślałem o nim swego czasu) nie jest zbyt precyzyjne. Tak mi mówił sprzedawca. Można więc dostać szału oczekując precyzji i szybkości reakcji przy manewrach będąc przyzwyczajonym do rumpla.. pływałem cortiną po solinie z elektrykiem 24v podpiętym pod sterocią.. jakoś to działało. Romana to dużo fajniejsza łódka od badziewnej cortiny. Powodzenia.

#5 OFFLINE   rafaldslbi

rafaldslbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:rafał

Napisano 16 luty 2022 - 09:51

Też mi się wydaje że dopływanie do pomostu i precyzują kosztowała by wiele nerwów. Chyba kwestia wprawy i nauki z rumplą na pilota trwała jakiś czas ale jest to kuszące. Przy okazji przesiadka na 24v. Kusi kusi

#6 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4703 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 luty 2022 - 14:20

Ppdobno ten cayman na pilota (myślałem o nim swego czasu) nie jest zbyt precyzyjne. Tak mi mówił sprzedawca. Można więc dostać szału oczekując precyzji i szybkości reakcji przy manewrach będąc przyzwyczajonym do rumpla.. pływałem cortiną po solinie z elektrykiem 24v podpiętym pod sterocią.. jakoś to działało. Romana to dużo fajniejsza łódka od badziewnej cortiny. Powodzenia.

Sterowanie z pilota nie jest wygodne overall precyzja też niewielka, rumpel jak to rumpel- najszybsza reakcja intuicyjność, bo jak hebel to wiadomo, zawinięcie silnikiem- też .