Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Simrad NSX - nowa echosonda od Navico.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4703 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 luty 2022 - 07:18

Wczoraj wieczorem promo-materiały pokazano. Brand dość niszowy z racji ceny, natomiast ciekawostki są dwie- jako znaki zapytania: czy to prekursor nowego HDS Live? Bo zazwyczaj Simrad wcześniej od Lowrance wypuszczał nowości, druga sprawa- czy to już lata na Androidzie, bo tak wygląda. Natomiast równe dobrze może być to nowe wcielenie serii profi od nich, czyli NSO


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 luty 2022 - 07:19

  • kruz i Biesan lubią to

#2 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 10 luty 2022 - 07:43

to wszystko super wygląda.. no extra po prostu i pewnie kosztuje  góre szmalu

 

tylko połowa tych funkcji to bajery nie działajace w Polsce bo Map zbiorników nie ma i tyle

jak jakas firma zrobi mapy całej Europy nawet  wyłacznie w swoim formacie - takie google dla echosond i dorzuci je do echo za rozsądna kase  to jej sondy zawojują rynek

do tego czasu : echo super nie  przecze , lata przed moim starym urządzeniem ale włacze u siebie na sulejowie i co zobacze moze brzegi zbiornika będa ,

 

Pojade do Szeecji na jakiś zbiornik niszowy to nawet brzegów nie bedzie tylko biała plama

 

poza tym po co iśc w echo, skomplikowane i zawodne pokrętła i przyciski

 

wystarczy

przetwornik z super downscan , sidescan, 4d scan  i innymi bajerami z BT czy  wifi z zasilaniem i dowolny tablet

- koszt połowa mniej a producent sprzeda sam soft i przetwornik troche drożej

 

kupimy soft za 1000 przetwornik za 1000 ,

zaktualizuje sie soft z netu w tablecie , sparuje z przetwornikiem  i bajka 

tak jak obecnie office za aktualizacje zapłącimy 300 rocznie - stały dochód dla producenta i mikropłatności  to przyszłosc

 

za chwile winzgroze  tak sobie kupimy

 

oczywiście nie wykluczam dedykowanych urządzeń do navigacji dla statków ale i tam powoli tablety w rekach marynarzy sie pojawiają

 

ciekawe kto pierwszy sie wyłamie i z talim pomysłem wyjdzie - bo ktoś w końcu wyjdzie , prezentacja danych to sprawa dodatkowa

 

soft mógłby nawet obsługiwac przetworniki wielu producentów

 

ech ... rozmarzyłem sie ale to jeszcze z 50 lat - ja już nie doczekam



#3 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4703 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 luty 2022 - 07:52

Zbychu, ja tak z ciekawości i sentymentu,bo i Simrada miałem na pokładzie- mnie osobiście interesują te dwa pytania- czy tak będzie wyglądać nowy HDS Live i czy to lata na Androidzie, bo dotychczasowy system operacyjny był już średnio wydolny, ekrany grzeją się. A co do ceny- pewnie będzie wysoka, jak to u Simrada ;)


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 luty 2022 - 07:52


#4 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 10 luty 2022 - 13:34

Tylko,ze My chcemy je stosować do łowienia tych naszych rybek.Nie jesteśmy targetem ( nie lubie tego słowa) dla tych urządzeń.

#5 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4703 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 luty 2022 - 16:46

Ten NSX to chyba jednak nowe GO bo akcentują obsługę 1KW ducerów- a NSS, NSO to miały, czyli jest szansa, że fizyczne przyciski zostaną. 

No i na Androidzie to chodzi, zatem jest szansa na szybszy interfejs, ale jak widać w demówkach na video- sonar boczny/di jak przycinały się na ekranie, tak i dalej się tną.