Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Shimano Poison Adrena


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 luty 2022 - 19:39

Cześć.
Chciałbym zasięgnąć informacji odnośnie dwóch modeli Shimano Poison Adrena.
Model 198cm o c.w 3-10g lub model 201cm o c.w. 4-12g.
Szukam delikatnej lekkiej wędki szybkiej lub extra szybkiej. Kijek w domyśle miałby być uzupełnieniem Abu Rocksweeper 203cm c.w. 2-15g. Lecz chciałbym coś bardziej subtelnego. Biorę pod uwagę jeszcze Mikado Kendo Shine do 15g.
Generalnie szukam subtelnego szybkiego patyka do 12-15g. Waga max 90 gram, który mimo swojej subtelnej wagi, szybkiej akcji będzie miał odpowiednią moc aby wyholować bez problemu sandacza 60-70 cm.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki
  • gooral lubi to

#2 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 538 postów

Napisano 16 luty 2022 - 21:18

Jaki masz budżet?
  • Jarek M lubi to

#3 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 luty 2022 - 21:20

Jaki masz budżet?

Około 1.5k

#4 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 538 postów

Napisano 16 luty 2022 - 21:44

Około 1.5k


Jesli nie przeszkadza waga to idealny byłby TBS610MLXF(stara seria, moze być ciężko) lub obecna seria LBS610MLXF.

#5 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 16 luty 2022 - 21:53

Cześć.
Chciałbym zasięgnąć informacji odnośnie dwóch modeli Shimano Poison Adrena.
Model 198cm o c.w 3-10g lub model 201cm o c.w. 4-12g.
Szukam delikatnej lekkiej wędki szybkiej lub extra szybkiej. Kijek w domyśle miałby być uzupełnieniem Abu Rocksweeper 203cm c.w. 2-15g. Lecz chciałbym coś bardziej subtelnego. Biorę pod uwagę jeszcze Mikado Kendo Shine do 15g.
Generalnie szukam subtelnego szybkiego patyka do 12-15g. Waga max 90 gram, który mimo swojej subtelnej wagi, szybkiej akcji będzie miał odpowiednią moc aby wyholować bez problemu sandacza 60-70 cm.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

Niedawno kupilem 267 ML 2,1m 4-12g. niestety jeszcze nie zaliczyła debiutu, więc niewiele ci pomogę.

 

Pierwsze wrażenia na sucho:

 

- szybka ale nie pałowata

- moc w dolniku jest, ale nie na zasadzie pręta zbrojeniowego  :)  (raczej chętny do pracy przy odpowiedniej motywacji).

- wykonanie na tip-top (nie ma się do czego przyczepić)

- przelotka startowa 20, (zbrojenie raczej pod shimanowskie 4000)



#6 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 luty 2022 - 22:15

Niedawno kupilem 267 ML 2,1m 4-12g. niestety jeszcze nie zaliczyła debiutu, więc niewiele ci pomogę.

Pierwsze wrażenia na sucho:

- szybka ale nie pałowata
- moc w dolniku jest, ale nie na zasadzie pręta zbrojeniowego :) (raczej chętny do pracy przy odpowiedniej motywacji).
- wykonanie na tip-top (nie ma się do czego przyczepić)
- przelotka startowa 20, (zbrojenie raczej pod shimanowskie 4000)

Dziękuję za Twoje uwagi.
Biorąc je pod uwagę myślę, że ten model będzie dla mnie zbyt mocny.
Więc pozostaje kwestia 3-10g.
Korci mnie jeszcze kendo shine.
Niedawno nabyłem wersję do 7g i kijek mnie urzekł - waga 82g. Obawiam się jednak, że do 15 gram to już będzie coś zupełnie innego, choć sugerując się wagą 83 gramy można mieć nieco inny pogląd (cholera nie mam go gdzie pomacać). Z kolei wersja do 22 gram wszędzie opisywana jest jako najlzejsza 76 gram. Myślę jednak, że to błąd w opisie i powinno być 86 gram.
To co biorę jeszcze pod uwagę to seria NRX od Garego Loomiesa. Model Jig&Worm do 10g - lecz podchodzę, mimo świetnych recenzji dotyczących czułości tego blanku, z dużym dystansem do amerykańskich konstrukcji...
Gdzieś zaczynam czytać o graphiteleader ponieważ bardziej przejawiają do mnie patyki wykonane tak bardziej po japońsku :)
Niezły bałagan mam na tą chwilę pod czapką :)

#7 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 luty 2022 - 23:21

Major Craft New Finetail FSX-622L, FSX-722L, 692ML. Bardzo czułe blanki. Łowię obecnie 692 ML i w sumie lepiej mi siadł niż 722L. Uniwersalne wędzisko, spokojnie rzucisz 2g+3" (raczej dół CW) i realnie poczujesz kontakt przynęty z dnem na rękojeści. Bardzo fajny kij pod twitcha i topwater. I na 722L i 692ML miałem ryby +70, bez problemu ogarniesz.

Użytkownik luk_gda edytował ten post 16 luty 2022 - 23:24


#8 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 luty 2022 - 12:48

Major Craft New Finetail FSX-622L, FSX-722L, 692ML. Bardzo czułe blanki. Łowię obecnie 692 ML i w sumie lepiej mi siadł niż 722L. Uniwersalne wędzisko, spokojnie rzucisz 2g+3" (raczej dół CW) i realnie poczujesz kontakt przynęty z dnem na rękojeści. Bardzo fajny kij pod twitcha i topwater. I na 722L i 692ML miałem ryby +70, bez problemu ogarniesz.

Do takich zastosowan mam rzeczonego Kendo Shine do 7 gram. Szukam czegos rownie delikatnego co pozwoli mi zastosowac glowki od 6-7g wzwyz, przy jakis trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Patrzylem na St.Croix - ceny kosmos - czy te blanki w istocie sa az tak czule i warte tych pieniedzy ? Mowie o seriach Legend X oraz Legend Tournament.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 17 luty 2022 - 12:49


#9 ONLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 22 luty 2022 - 01:45

Cześć.
Chciałbym zasięgnąć informacji odnośnie dwóch modeli Shimano Poison Adrena.
Model 198cm o c.w 3-10g lub model 201cm o c.w. 4-12g.
Szukam delikatnej lekkiej wędki szybkiej lub extra szybkiej. Kijek w domyśle miałby być uzupełnieniem Abu Rocksweeper 203cm c.w. 2-15g. Lecz chciałbym coś bardziej subtelnego. Biorę pod uwagę jeszcze Mikado Kendo Shine do 15g.
Generalnie szukam subtelnego szybkiego patyka do 12-15g. Waga max 90 gram, który mimo swojej subtelnej wagi, szybkiej akcji będzie miał odpowiednią moc aby wyholować bez problemu sandacza 60-70 cm.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

Hej
Jesli masz na mysli 15gr lacznej masy to adrena 267ml bedzie odpowiednia. Mialem ta wedke i jest naprawde szpila. Na sucho wydaje sie dosc sztywna ale juz pod ryba chetnie sie wygina. Sporo mocy w dolniku, bez problemu wycholujesz rekordowego sandacza. Jedy minus i to dos duzy to niestety slaby balans tej wedki :( jesli trzymasz stopke kolowrotka miedzy wskazujacym a fakolcem to nie bedzie Ci sie komfortowo lowilo. Ja chwytam najczesciej miedzy malym a serdecznym palcem i bylo ok. Polecam ten model :)
Pozdro

Edit:
Jeszcze odniose sie do tego co napisal kolega Adaś Niezgódka… w mojej wedce startowa przelotka byla 25, jak najbardziej swietnie sparuje sie z 2500/c3000. Przymierzalem 4000, glupio to wygladalo, 2m kijek smukly lekki i korba 4000?

Zobacz jak ladnie wygladala ze stradiciem 2500 w szatach vanquisha :)
613498aa4e1fea3d66fbfd31ede93012.jpg

Użytkownik hose4ras edytował ten post 22 luty 2022 - 02:01

  • malinabar, scOOtt i Sebulba lubią to

#10 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 luty 2022 - 08:16

Dzieki za opinie.

Pod moje zastosowania bedzie jednak zbyt "sandaczowa" - juz mam taki kij. 

Szukam zatem czegos innego bardziej finezyjnego.



#11 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 luty 2022 - 09:46

Chciałbym spytać uzytkowników najleższych modeli: Czy wędki te mają cechy okoniowo-pstragowych kijków, charakteryzujących się elektrycznoscią przy zacięciu, ale uginają się dość głeboko pod obciążeniem?

#12 ONLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 22 luty 2022 - 14:01

Najdelikatniejszy model 193cm do 7gr ktory jakis czas temu byl u mnie w arsenale to najlepszy seryjny kij okoniowy jaki mialem w rekach. Jesli chodzi o lowienie pstragow to raczej bym go nie polecil choc pewnie da sie. Wedka wchodzi w ugiecie pod stosunkowo nieduzymi rybami ale za polowa juz jest sporo mocy i ze tak powiem dolnik stoi :)
Pod okonie, kazde okonie! polecam.
  • scOOtt lubi to

#13 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 22 luty 2022 - 16:39

Łowiłem jakiś czas kijem do bodaj gram . Potwornie dobre wrażenie , ideal na grubego okonia i zedy na lekko

#14 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWashington, UK

Napisano 22 luty 2022 - 16:58

Jakis czas temu kupilem Shimano POISON ADRENA 276M2 2,29m 5-15g jako okoniowke. Po paru uzyciach to raczej wedka na szczuplego na lekko niz okonia. 

Kij ma duzo mocy jak na 10lb, w moim odczuciu sredniaki do 5-6 kg da rade po powieszchi :). W wodzie stojacej w gornej granicy uciagnala Daiwa Saltiga Minnow F ( 15.5g).



#15 OFFLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 22 luty 2022 - 19:05

A ja z kolei zapytam o model do 10g w dwuskladzie , o ile do 7 i 12 mam przelowione o tyle wyszedłem z jednoskladow. Czy jest tu jakiś użytkownik tej wedki ? Jedyne info o patyku znalazłem na barschalarm a nie ukrywam , że chętnie bym dowiedział się cos więcej o walorach użytkowych i charakterystyce . Opis lb sugeruje że będzie to wędka raczej pod oksy chętnie wchodząca w głębsze ugiecie , zastanawia mnie czy jest równie szybka jak pozostałe?

Użytkownik Olsztynteam edytował ten post 22 luty 2022 - 19:06


#16 ONLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 23 luty 2022 - 01:49

Ja tez chetnie bym cos sie dowiedzial o tym modelu dwuczesciowym poniewaz podobnie jak Ty wyszedlem calkowucie z jednoczesciowych wedek. Bardziej jednak niz adrena zainteresowala mnie nowa seria expride na ten rok. Modele w dlugosci i gramaturze beda podobne lub chyba takie same jak w poprzedniej serii. Dolnik „plastikowy” jak w adrenach, uchwyt za to duzo lepiej wyglada.

#17 OFFLINE   Adaś Niezgódka

Adaś Niezgódka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • Lokalizacjanieopodal Wrocławia
  • Imię:Adam

Napisano 23 luty 2022 - 16:27

Hej
Jesli masz na mysli 15gr lacznej masy to adrena 267ml bedzie odpowiednia. Mialem ta wedke i jest naprawde szpila. Na sucho wydaje sie dosc sztywna ale juz pod ryba chetnie sie wygina. Sporo mocy w dolniku, bez problemu wycholujesz rekordowego sandacza. Jedy minus i to dos duzy to niestety slaby balans tej wedki :( jesli trzymasz stopke kolowrotka miedzy wskazujacym a fakolcem to nie bedzie Ci sie komfortowo lowilo. Ja chwytam najczesciej miedzy malym a serdecznym palcem i bylo ok. Polecam ten model :)
Pozdro

Edit:
Jeszcze odniose sie do tego co napisal kolega Adaś Niezgódka… w mojej wedce startowa przelotka byla 25, jak najbardziej swietnie sparuje sie z 2500/c3000. Przymierzalem 4000, glupio to wygladalo, 2m kijek smukly lekki i korba 4000?

Zobacz jak ladnie wygladala ze stradiciem 2500 w szatach vanquisha :)
613498aa4e1fea3d66fbfd31ede93012.jpg

Arku ja podałem średnicę wewnętrzną pierścienia startowej przelotki, i w 267ml jest dokładnie 20mm (jeszcze raz zmierzyłem :) ).

 

A co do rozmiaru kołowrotka, to jak komu pasuje, przy tym zbrojeniu nie będzie kłopotu ani z 2500, ani z 4000.

 

Mnie osobiście bardzo tam pasuje 12 Vanquish 4000, i to będzie mój docelowy młynek przy tym kiju (wyważa kijek na wysokości rantu szpuli).



#18 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 23 luty 2022 - 18:14

Chciałbym spytać uzytkowników najleższych modeli: Czy wędki te mają cechy okoniowo-pstragowych kijków, charakteryzujących się elektrycznoscią przy zacięciu, ale uginają się dość głeboko pod obciążeniem?

ma ML 1 czesciowego (18padr267ml?) genialnie czuly, ale raczej palowato/amerykanski (trzeba sie bylo postarac by zaczal pracowac "od dolu" - tak dobry szczupak 70-80cm byl potrzebny by go zaczac wyginac.

Okonki nawet male rzadko spadaly, ale frajda byla taka sobie. Nie kupilbym drugi raz jako uniwersalu okon/szczupak a juz na pewno nie za ta kase. jest elektryczny, ale z uginaniem glebokim to raczj srednio.

Po zlamaniu i naprawie poszedl na morze lowic rdzawce i dorsze - to jest mz jego zywiol - srednie/wieksze ryby na stosukowo niewielkie przynety.

 

Mam tez UL 1 czesciowego) 264ul (jeszcze z piankowa rekojescia) - ciezszy (sic! - nieduzo kolo 5g, ale jednak) od ML nie tak czuly (w rece czuc duzo mniej niz w ML) ugiecie duzo bardziej bezpieczne - tylko zas pod szczupakiem kolo 70 to juz go zaczyna "brakowac". kijek lezy i chyba bedzie takim "polkownikiem" jakby ktos w gosciach chcial isc na okonia - sprzedac go nei sprzedam za tyle ile bym chcial a pozbywac sie go za 50-70e to bez sensu.

Jego tez bym drugi raz nie kupil jako "okoniowki" bo za czesto mam "okonie z zebami".

 

Jesli UL z wersji 18PADR jest tak czuly jak ML to chyba bylby najblizej "elektrycznosci z pelnym ugieciem" i jest spora szansa, ze bylby spoko jako uniwersal z plywadla na sredniego okonia/ sredniego szczupaka. niestety w reku nie mialem.

A i jak nie zalezy na 1 czesci to jest jeszcze 2czesciowy "light" do 10g (ML jest do 12 - mz bzdura ja nim nawet sliderami 10 lowilem - teraz na morzu spokojnie przynety do 40-50g ogarnia).



#19 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 23 luty 2022 - 18:17

Najdelikatniejszy model 193cm do 7gr ktory jakis czas temu byl u mnie w arsenale to najlepszy seryjny kij okoniowy jaki mialem w rekach. Jesli chodzi o lowienie pstragow to raczej bym go nie polecil choc pewnie da sie. Wedka wchodzi w ugiecie pod stosunkowo nieduzymi rybami ale za polowa juz jest sporo mocy i ze tak powiem dolnik stoi :)
Pod okonie, kazde okonie! polecam.

czyli chyba przeczucia mnie nie mylilo.



#20 OFFLINE   JigAndJig

JigAndJig

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 30 listopad 2023 - 12:57

Siemanko kochani! Szybkie pytanie do użytkowników Poison Andrena 5-15 g 229 cm. Jak wam ten kijek po czasie? Szukam BARDZO szybkiego i elektrycznego kija na sandacze i po tym co tutaj czytam, to ten wydaje się dokładnie takim być. Łowisko to przeważnie zaporówka ok 1,5-2m głębokości. Okazyjnie będzie to średniej wielkości rzeka, o dosyć wolnym biegu. 90% czasu będę wędkował gumami 2-4", na główkach 2-5 gram. Może czasami główka 7g ale hiper rzadko i czasami pewnie sandaczowy wobek. Dodam, że mogę ten kij wyrwać za 1200 zł, także czekam na szybką pomoc i pozdrawiam serdecznie!