Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki kij+kołowrotek na początek przygody z jerkowaniem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   FISH17

FISH17

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 marzec 2007 - 13:02

Witam wszystkich,
Chciałbym prosić o radę w sprawie jaki kij + kołowrotek wybrać na początek swojej przygody z jerkowaniem (wyprawa na szczupaki do Szwecji)?
Przeglądając fora oraz artykuły zaplanowałem zestaw Rozemeijer 2Jerk-it + Abu C4 6501.
Z góry wielkie dzięki za wasze opinie i za ewentualne rady co do wyboru sprzętu.

Pozdrawiam,
FISH17


#2 OFFLINE   Morfi

Morfi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 25 marzec 2007 - 14:18

Witaj FISH17
Bardzo interesujący sprzęcik jak na początek przygot z ...
Tylko:
Rozemeijer nie jest dostępny w Polsce, ew. uzywany na aukcjach albo sprowadzic z Niemiec/Austri
A co do Abu C4 dobry młynek w dobrej cenie ale przemyśl zakup mniejszego tzn. C4 5601 Po prostu 6501 jest (przynajmiej dla mnie) troche za duzy, za duza pojemnosc a w dodatku 5601 lepiej pasuje do dloni i tez wytrzyma forsowen hole i operowaniem przynetami w granicach 100 gram

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 marzec 2007 - 19:50

Cześć,
Witam Ciebie na forum. O wędkach sporo napisałem tutaj http://jerkbait.pl/?p=130, a o multiplikatorach sporo tutaj http://jerkbait.pl/?p=132 Możliwości i kombinacji wyboru sprzętu pod metodę jerkową jest na prawdę sporo. Wszytko zależy od grubości portfela i zakresu wagowego przynęt, na które chcesz łowić.

Co do C3/C4 to wszystkie są równie dobre. Ja zaczynałem a C4 6501 i do dnia dzisiejszego uważam, że to świetny młynek na jerki (na pewno nie za duży).

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   Morfi

Morfi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 25 marzec 2007 - 21:14

Co do C3/C4 to wszystkie są równie dobre. Ja zaczynałem a C4 6501 i do dnia dzisiejszego uważam, że to świetny młynek na jerki (na pewno nie za duży).

Remek, zgadzam sie z tym ze C4 jest dobry tylko nie wszytskim pasuje wilkosc 6501 (powiedzmy wprost np.: wielkosc dloni)
Napewno przyznasz mi racje ze 5601 obsłuzysz wiekszośc jerkow
Zarowno tych lekkich 15-20g jaki i cieszych sto pare gram

#5 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 25 marzec 2007 - 21:35

Zgadza sie Morfi :D

#6 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 marzec 2007 - 21:02

mam taki zestaw, tzn, jerk it + c4 5601.
pytaj o co chcesz :D

#7 OFFLINE   FISH17

FISH17

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 marzec 2007 - 09:45

Cześć Bassy,
Chcę uzyć tego zestawu do średniocięzkiego jerkingu (60-100 g) w Szwecji i ciekawi mnie czy sprzęt jest czuły (kij) i jak generalnie się sprawuje.
Do tej pory używam głownie STRADIC-ów FA/FB (nigdy nie miałem multiplikatora w ręce!) + kij SHIMANO TECHNIUM.
Gdzie kupiłeś Rozemeijera?

Dzięki i pozdrawiam.


#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 marzec 2007 - 10:06

Cześć Bassy,
Chcę uzyć tego zestawu do średniocięzkiego jerkingu (60-100 g) w Szwecji i ciekawi mnie czy sprzęt jest czuły (kij) i jak generalnie się sprawuje.
Do tej pory używam głownie STRADIC-ów FA/FB (nigdy nie miałem multiplikatora w ręce!) + kij SHIMANO TECHNIUM.
Gdzie kupiłeś Rozemeijera?

Dzięki i pozdrawiam.



Cześć,
Jerkowanie i czułość? To raczej inne wędkarstwo. Każde uderzenie szczupaka poczujesz - tym nie musisz się przejmować - czułość w jerkowaniu nie jest wyznacznikiem metody.

Pozdrawiam
Remek
  • ms80 lubi to

#9 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 marzec 2007 - 11:18

KIj przywiozła mi znajoma z Niemiec ze sklepu Uli Beyera.
Kwestię czułości odrzuć. Tu musisz mieć moc na wyrzucenie cieżkiego wabika. To nie jigowanie. Spytaj się kogoś bardziej doświadczonego o alternatywę dla Rozemeijera - moze jest inny łatwo dostępny kij w tej cenie.
Jak nie masz zbyt duzej łapy to rozważ abu revo do tego zestawu.
Jeśli chodzi o ten kijek to jest fajny ale ja nie mam skali porównawczej jak inni forumowicze dlatego pytaj.
jak reflektował bys na kijek 1 częsciowy to chyba masz już wtedy możliwosc zrobienia wędki w jakiejś pracowni.

#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 marzec 2007 - 15:53

No nie wiem - ja uważam że jerkówki sa bardzo czułe - za każdym razem czuję walnięcię szczupaka :mellow:
A tak na serio z plecionką 30lb, sztywnym przyponem i sztywnym kijem to.... łowi sie trochę jakby plecionka była przywiązana do ręki :mellow: ja przynajmniej czuję zaburzenia pracy jerków jak je coś goni i obwąchuje. Z gumami jest niezbyt, ale nie wiem czy nie dlatego że kij krótki a przyzwyczaiłem sie łowić z opadu 3m wędą.

#11 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 29 marzec 2007 - 12:06

Witam wszystkich,
Chciałbym prosić o radę w sprawie jaki kij + kołowrotek wybrać na początek swojej przygody z jerkowaniem (wyprawa na szczupaki do Szwecji)?
Przeglądając fora oraz artykuły zaplanowałem zestaw Rozemeijer 2Jerk-it + Abu C4 6501.
Z góry wielkie dzięki za wasze opinie i za ewentualne rady co do wyboru sprzętu.

Pozdrawiam,
FISH17

ja bym w tym zestawie zamienił tylko multika na rozmiar mniejszy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych