Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wdzydze Tucholskie sierpień 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 wrzesień 2012 - 21:46

Koszt zezwolenia - 87zł/1 tydzień !!!!!!! Jezioro o nieprawdopodobnie urozmaiconej strukturze dna: góry, doły rowy. Pomimo tylu zakamarków wydaje się byc przełowione do dna. Brawa dla spółdzielni rybackiej - ZARYBIANIE??? Skomentuję to tak: papier wszystko przyjmie!!! Pierwszego dnia zanim rozpakowałem silnik, echosondę i resztę sprzętu popłynąłem na wiosłach z jedna wędeczką i trafił się ledwo wymiarowy szczupak. I to by było na tyle. Kolejne 6 dni to jedynie test sprzętu, wszelkiego typu przynęt i metod. 0 rezultatów. U innych napotkanych wędkarzy podobne wyniki, a nawet gorsze bo zerowe. Kolejne polskie fajne jezioro w stanie krytycznym. Ręce opadają. Na koniec turnusu organizatorzy zapowiedzieli wędzenie Wdzydzkich ryb - dostali od rybaków 8 siei (z czego zjadłem 5) , 3 węgorze, 2 Wdzydzkie trocie charakteryzujące się różowym mięsem!!!!! :lol: i 100 pstrągów z pobliskiej hurtowni. No comments........

#2 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 03 wrzesień 2012 - 07:47

Dla sprostowania, jezioro nazywa się Wdzydze, bez Tucholskie Druga sprawa to po tygodniu łowienia na tak dużym i nieznanym jeziorze nie odważyłbym się na postawienie teorii, że jezioro jest przełowione.
Cena zezwoleń rzeczywiście mocno wygórowana, z tego, między innymi, powodu zrezygnowałem z połowów na tym pięknym jeziorze. Nie uśmiechało mi się wydać stówki, gdy nie byłem pewien czy będzie mi się chciało i czy będę w stanie wstać i dojechać nad jezioro :lol:
Wybrałem mniejsze koło mojej kwatery i nie złowiłem nic za trzy dyszki <_<

#3 OFFLINE   donkocur

donkocur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 03 wrzesień 2012 - 08:58

Witam, miałem na tym jeziorze łódkę przez trzy lata.Poznałem je dobrze.Można połowić ,ale ogólnie jest wytrzepane z ryb .Rybacy jadą z koksem aż miło.Ujście Wdy jak troć schodzi po tarle zastawiane jest na całej szerokości,miejscowi kłusują.Ogólny obraz jest straszny !!!

#4 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 03 wrzesień 2012 - 09:35

ciekawa perspektywa w planach mam tygodniowy wyjazd. mam nadzieje, że chociaż grzyby dopiszą!

#5 OFFLINE   chris541

chris541

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 03 wrzesień 2012 - 16:23

Grzybów są tony! Ale trzeba trochę cofnąc się w kierunku Kościerzyny - wystarczy 3-4km. Komentując poprzednie komentarze: Opinie o przełowieniu była nie tylko na podstawie moich tygodniowych doświadczeń ale wielu rozmów z miejscowymi i turystami o kiju. Nie da się przełowic jeziora o takim ukształtowaniu dna - chyba że dynamitem. Ale relatywnie ryb tam jest mało, szczególnie drapieżnych. leszcze osobiście mnie nie interesują.
A propo nazwy - Gołuń to Gołuń czy Wdzydze. W wielu materiałach pojawia się informacja że Wdzydze składają się z kilku jezior ułożonych w formie krzyża, a więc Gołuń to Wdzydze, natomiast miejscowi opisują podstawowe jezioro jako Wdzydze Tucholskie i Kiszewskie.
  • ORKA lubi to

#6 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5053 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 wrzesień 2012 - 21:43

Prawidłowa nazwa jeziora brzmi: Wdzydze jak napisał @Artech

#7 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 wrzesień 2012 - 18:48

@chris541 Krzyż jezior Wdzydzkich składa się, nie z dwóch, a z czterech jezior: Radolne, Jeleń, Gołuń oraz Wdzydze. A Wdzydze Tucholskie i Kiszewskie to nazwy miejscowości. Tereny przepiękne i do odwiedzenia jeszcze kiedyś bo tym razem nie trafiłem z pogodą.

#8 OFFLINE   Pawele

Pawele

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Kamionka
  • Imię:Paweł

Napisano 06 wrzesień 2012 - 06:44

Sorki za OT, ale koszt pozwolenia na Bełdany (sierpień 2012) to 95 PLN/1 tydzień.

pozdrawiam

#9 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 06 wrzesień 2012 - 08:24

Tak dla porównania , 182zł za dwa tygodnie spining z łodzi jezioro Cekcyńskie koło Tucholi ( plus wypożyczenie łodzi), a efekty -porażka :angry: za rok będzie lepiej :lol: ,ciekawe na jakiej podstawie wyliczają wysokość opłat za wędkowanie -poprostu jesteśmy skazani na żer , lub wędki zostawić w domu.
pozdrawiam


#10 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 06 wrzesień 2012 - 09:00

Na Cekcynie jest dużo okonia.Ale trzeba wiedzieć jak i gdzie...

Co do wędkowania w wakacje.Z reguły w lipcu i sierpniu na spinning jest kiepsko.Mam taki akwen gdzie w tym czasie,czyli wakacyjny ciężko cokolwiek złowić.Ale jak przychodzi jesień na jerki potrafię mieć po 10-15 szczupaków.
Więc nie zawsze jezioro jest winne.

#11 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 wrzesień 2012 - 14:28

Taps to ze okonia jest duzo to z ojcem wiemy :lol: ale wiecej to mozna złowić u nas we Wrocławiu :lol:
Ale co do oplat to fakt ich wysokość jest masakryczna w porównaniu z zasobnością w ryby :unsure:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych