Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy kołowrotek Shimano w cenie 1200 -1500 zł.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 26 luty 2022 - 00:35

Jak w temacie.
Panie i Panowie. Szukam i głupi jestem. Jest coś lepszego od stradica/vanforda/rarenium/sustain a tańszego od nowego TP? Wielkość 2500, waga nieważna bo kij długaśny... Żaden z tych wymienionych mi ostatecznie nie podpada a omotki w FA się już kręcą i akcent wypadałoby podac. Kolorystyczny. Najchętniej jak najbardziej czarny. Jak nie to postawię się przed wyborem: Sustain/TP i będzie dramat....
Aha... Kij 1006 slxf... No kompletnie nie mam co podpiąć... Do 1400 biorę od razu. Powyżej się wstrzymam do kwietnia bo dekapitacja ze strony przyszłej (wkrótce) małżonki może mnie spotkać. Głupio tak by było przed ślubem głowę stracić.
Może Complex albo Excense BB. Ma to sens? Moze starszy Sustain... Nie jestem fanatykiem kolowrotkow beznadziejnie lekkich, raczej "gniotsia nie lamiotsia" i na parę lat.

Użytkownik maniutek1 edytował ten post 26 luty 2022 - 01:05


#2 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 26 luty 2022 - 05:41

Powyżej stradica i sustaina to TP… sustain ma to samo body co stradic FL wiec i konstrukcja bardzo podobna. Starszy complex i exacense bb oparte były również na konstrukcji stradica obecne modele chyba podobnie. Osobiście brałbym TP lub vanquisha.

#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 luty 2022 - 06:40

https://www.mefistof...020-p-2223.html
  • malinabar lubi to

#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 luty 2022 - 07:25

Budżet przekracza :D .



#5 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 26 luty 2022 - 07:29

.

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 26 luty 2022 - 07:30


#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 luty 2022 - 08:50

Budżet przekracza :D .

Warto się chyba mocniej zadłużyć


  • Sławek77 lubi to

#7 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 26 luty 2022 - 08:58

TP fd C3000 wchodzi w grę?

#8 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 luty 2022 - 08:59

2xStradic FL
  • przemo_w lubi to

#9 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 26 luty 2022 - 09:20

Zrób tak , jak radzi Waldek . Pogadaj z Mefim i gdzieś tam w połowie drogi do ceny akceptowalnej się spotkacie może przy obopólnym zadowoleniu  :) . Z ostatnio macanych młynków w tym przedziale cenowym robi najlepsze wrażenie .


  • popper lubi to

#10 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 26 luty 2022 - 10:33

 Jeśli waga nie jest problemem ,a i kolorystycznie nie przeszkadza ,to zerknij na giełdę .Jest tam Twin Power SW4000XG w dobrej cenie .Do długiego kija powinien być w sam raz . No i nie do zajechania użytkowany normalnie .



#11 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 luty 2022 - 11:26

Zrób tak , jak radzi Waldek . Pogadaj z Mefim i gdzieś tam w połowie drogi do ceny akceptowalnej się spotkacie może przy obopólnym zadowoleniu  :) . Z ostatnio macanych młynków w tym przedziale cenowym robi najlepsze wrażenie .

Rok temu chciałem kupić dwa TP 20 i pisałem do mefisto o jakiś rabacik to chłop odpisał mi że nic nie zejdzie z ceny tylko jeszcze podwyższy cenę bo jest za niska  :huh: zadzwoniłem do Pleciony i dostałem rabat 10% od strzała i kupiłem 2 sztuki  :D


  • Rebus i woblery L.E. lubią to

#12 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 26 luty 2022 - 11:30

Jeśli waga nie jest problemem ,a i kolorystycznie nie przeszkadza ,to zerknij na giełdę .Jest tam Twin Power SW4000XG w dobrej cenie .Do długiego kija powinien być w sam raz . No i nie do zajechania użytkowany normalnie .


To tak jakbyś cegłę podwiesił do takiego kija🙊😉

#13 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 26 luty 2022 - 11:33

Za 1500 sprzedam Ci jak chcesz daiwa certate lt 3000d,będzie super mocny i rozsądnie lekki młynek, taka hybryda.

#14 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 26 luty 2022 - 12:09

Zerknij na fajny kołowrotek daiwa
prorex 17 lt 4000 dc , zbiera dobre opinie, kolor czarny - cena w plecionie ponad 900zł

#15 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 26 luty 2022 - 12:19

To tak jakbyś cegłę podwiesił do takiego kija🙊😉

Ja akurat tak lowię - do kleniojaziowego kija długości 3,05 mam podczepioną Stellę 4000 SW. Nie ma to nic wspólnego z cegłą, bo mówimy o długim kiju. Tylko oczywiście kij powinien buc uzbrojony odpowiednio do kołowrotka takiej wielkości. Sam osobiście uważam, ze kołowrotek 2500 to nieporozumienie do takiego kija 😄
Ale nie zamierzam się z nikim sprzeczać, bo ważne, aby wędkarzowi było wygodnie 😉

Użytkownik psd27 edytował ten post 26 luty 2022 - 12:26

  • Jozi i golsyl lubią to

#16 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 26 luty 2022 - 12:22

Ja akurat tak lowię - do kleniojaziowego kija długości 3,05 mam podczepioną Stellę 4000 SW. Nie ma to nic wspólnego z cegłą, bo mówimy o długim kiju. Tylko oczywiście kij powinien buc uzbrojony odpowiednio do kołowrotka takiej wielkości. Sam osobiście uważam, ze kołowrotek 2500 to nieporozumienie do takiego kija 😄
Ale nie zamierzam się z nikim sprzeczać, bo ważne, aby wędkarstwo było wygodnie 😉


Ja również, dobrze zrobiony kij sam w sobie powinien być dobrze wyważony 😉
  • psd27 lubi to

#17 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 26 luty 2022 - 12:45

Ja również, dobrze zrobiony kij sam w sobie powinien być dobrze wyważony 😉

Sławku, kij jest zrobiony na blanku NFC IM, który jest „mięsisty”, czyli ciężki sam w sobie. Kij nie jest dociążony ołowiem, a od stopki kołowrotka do końca dolnika jest 41cm. Osobiście wole cięższy o zawrotne 100gr kołowrotek, niż długi dolnik zaczepiający o kamizelkę lub ołów w wędce. No i nie zamieniłbym tej wędki na żadną inną wykonana na lżejszym blanku, bo rzuca praktycznie wszystkim 😄
  • Sławek77 lubi to

#18 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 26 luty 2022 - 14:09

Stella sw do kleniojazi śmiesznie brzmi :D ale sam używam Tp sw na Wiśle do avida 290 mf i klenie tez czasami łowie :D

#19 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 26 luty 2022 - 14:27

Rok temu chciałem kupić dwa TP 20 i pisałem do mefisto o jakiś rabacik to chłop odpisał mi że nic nie zejdzie z ceny tylko jeszcze podwyższy cenę bo jest za niska  :huh: zadzwoniłem do Pleciony i dostałem rabat 10% od strzała i kupiłem 2 sztuki  :D

Ostatnie zakupy robiłem tam już jakiś czas temu i rozsądne negocjacje zawsze były możliwe , więc zapytać zawsze można . Ale to samo dotyczy oczywiście każdego innego sprzedawcy , bo wątek dotyczy co kupić a nie u kogo  ;)  :D . A nowy Twinek mi się spodobał po prostu .



#20 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 26 luty 2022 - 15:34

Jak w temacie.
Panie i Panowie. Szukam i głupi jestem. Jest coś lepszego od stradica/vanforda/rarenium/sustain a tańszego od nowego TP? Wielkość 2500, waga nieważna bo kij długaśny... Żaden z tych wymienionych mi ostatecznie nie podpada a omotki w FA się już kręcą i akcent wypadałoby podac. Kolorystyczny. Najchętniej jak najbardziej czarny. Jak nie to postawię się przed wyborem: Sustain/TP i będzie dramat....
Aha... Kij 1006 slxf... No kompletnie nie mam co podpiąć... Do 1400 biorę od razu. Powyżej się wstrzymam do kwietnia bo dekapitacja ze strony przyszłej (wkrótce) małżonki może mnie spotkać. Głupio tak by było przed ślubem głowę stracić.
Może Complex albo Excense BB. Ma to sens? Moze starszy Sustain... Nie jestem fanatykiem kolowrotkow beznadziejnie lekkich, raczej "gniotsia nie lamiotsia" i na parę lat.

Maniutek bierz nowego TP i po sprawie. Jak zabraknie, to zawsze możesz pożyczyć u teściowej  :)