Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniowka xul w stylu jdm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   M@lini@k

M@lini@k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPlock
  • Imię:Piotr

Napisano 12 kwiecień 2022 - 13:52

Koledzy proszę o pomoc szukam okoniówki do 2 max 3 g w japońskim stylu (rękojeść pełna korkowa, ciekawy uchwyt kołowrotka).
Oczywiście może być to seryjny kij. Kwota zakupu narazie nie określona ale analizuje rynek.

Z góry dziękuję za pomoc.

#2 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 kwiecień 2022 - 16:09

Polecam Ci Abu Garcia Carabus Extreme.
Kijek do 4 gram. Petarda. W przyłowie w ostatnim czasie wyholowałem nim sandacza 73cm. Było jeszcze zapasu mocy a kijek jest mega delikatny. Kijem podbijesz te 2 gramy. Wyżej już przynęty ciągane wchodzą w grę.

Użytkownik scOOtt edytował ten post 12 kwiecień 2022 - 16:10


#3 OFFLINE   Łukasz Mk

Łukasz Mk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Mk

Napisano 12 kwiecień 2022 - 17:06

Mikado sensor x area solid do 2,5

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • Areck lubi to

#4 OFFLINE   M@lini@k

M@lini@k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPlock
  • Imię:Piotr

Napisano 12 kwiecień 2022 - 19:03

Nad carabusem myślałem. Mikado ładne ale 500 za Mikado wydaje mi się sporo. Fakt że kija w ręku nie miałem.

#5 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 12 kwiecień 2022 - 19:03

Kuying Teton 622 0.8-3g, na pewno nie można mu odmówić niebanalnego wyglądu ;)


  • DominikSy. lubi to

#6 OFFLINE   Cris83

Cris83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 12 kwiecień 2022 - 19:09

Kuying Teton 622 0.8-3g, na pewno nie można mu odmówić niebanalnego wyglądu ;)

Zapytam tutaj. Od ilu realnie startuje ten teton ?


  • delux64 lubi to

#7 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 12 kwiecień 2022 - 20:00

Nad carabusem myślałem. Mikado ładne ale 500 za Mikado wydaje mi się sporo. Fakt że kija w ręku nie miałem.

Są w Mikado wędki tanie ale też są z tzw.  z wyższej półki cena od 1000pln w górę 



#8 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 12 kwiecień 2022 - 21:58

Jeżeli ma być w stylu JDM mebaru / aji to rękojeści dominują dzielone i w piankach tudzież karbonach.

Area tu mix są dzielone, są pełne, jest korek, pianka styl klasyczny i nowoczesny z przewagą tego drugiego.

Klasyczny wygląd, pełna rękojeści i korek to pstrągowy stream.

Co ma być w stylu JDM? Średnio rozumiem pytanie. Sam wygląd czy właściwości wędki, jakas okreslona charakterystyka pracy, przeznaczenia?

Chętnie bym Tobie coś podpowiedział ale na tak zadane pytanie można polecać generalnie każdy kij do 3g i podać propozycje 100 wędek o skrajnie różnej pracy,przeznaczeniu itp.


W stylu JDM mamy cały ogrom wędek na rynku nic z JDM nie mających wspólnego poza nawiązaniami wizualnymi. Bo większość wędkarskiego rynku zerka co japończyk robi.

Użytkownik gajosik edytował ten post 12 kwiecień 2022 - 22:02


#9 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 13 kwiecień 2022 - 07:54

Zobacz sobie Lureleader natural heart do 4g, fajny kijek, krótka rękojeść z korka, insert z drewna. 


  • pawello lubi to

#10 OFFLINE   M@lini@k

M@lini@k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPlock
  • Imię:Piotr

Napisano 13 kwiecień 2022 - 09:40

Koledzy może faktycznie kolega @Gajosik uzmysłowił mi że pytanie nie do końca było zadane prawidłowo. Chodzi mi o kij typu właśnie lureleader natural heart. Wygląd ma być klasyczny pstragowy stream.
Co do pracy to szukam kija który będzie bardzo głęboko pracowal i dawał przyjemność z łowienia małych okoni względnie bialorybu.

#11 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 kwiecień 2022 - 10:06

Koledzy może faktycznie kolega @Gajosik uzmysłowił mi że pytanie nie do końca było zadane prawidłowo. Chodzi mi o kij typu właśnie lureleader natural heart. Wygląd ma być klasyczny pstragowy stream.
Co do pracy to szukam kija który będzie bardzo głęboko pracowal i dawał przyjemność z łowienia małych okoni względnie bialorybu.

Ten ma taki wygląd jaki chcesz, prace również, mam taki tylko  nie w korku. Ugięcie pełne, hol ryb mega przyjemny. Rzucałem nim nimfami 0,2-0,3g do przynęt o masie ok 3g.

Stepanow Fishing - Wędzisko Spinningowe Nano One / 1,85m/ 0,3 - 2,5g / Nano NSR612S XUL (stepanow-fishing.com)


  • Night_Walker i JakPot lubią to

#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 kwiecień 2022 - 17:16

Tylko Stepanow to 2*500.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

#13 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 13 kwiecień 2022 - 18:34

Zapytam tutaj. Od ilu realnie startuje ten teton ?

Startuje od samej agrafki :) lub samej gumki na haczyku bez obciążenia. Mam od czasu jak się pojawiły pierwsze sztuki na alli.wędka przerzuciła już niepoliczalną ilość oksów i innych ryb małego kalibru. Przy okoniach kończy się dialog w okolicach 38-40cm dlugosci ryby. Na początku stosowałem do niej turbocienkie niewidzialne plecionki,teraz łowie linką 6lb,czasami holując ryby na tzw klatę.Kijek pięknie męczy ryby i nie gubi nawet delikatnie zapiętych. Od czasu zakupu, paru kolegów się przekonało i teraz chodzą nad wodę z tetonami. Mam też casta z takim CW ale krótszy,też zajebisty i lubi jak się zapnie mu trochę cięższą przynętę niż 3gr


  • strary, Melabolgia i Cris83 lubią to

#14 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 13 kwiecień 2022 - 18:45

Tylko Stepanow to 2*500.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Ale jak najbardziej warto wydać tą kasę :)


  • rolen lubi to

#15 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 13 kwiecień 2022 - 22:16

Polecam Ci Abu Garcia Carabus Extreme.
Kijek do 4 gram. Petarda. W przyłowie w ostatnim czasie wyholowałem nim sandacza 73cm. Było jeszcze zapasu mocy a kijek jest mega delikatny. Kijem podbijesz te 2 gramy. Wyżej już przynęty ciągane wchodzą w grę.


Mam od niedawna wersję nano tego carabus do 2.5g i zaczynam targać bialoryb. Miałem go na paszokach i bez problemów targał ryby wczoraj przysłów pika 40 cm. Trochę wzdręg i kleniki też siadają. Te z foto na jig ok 0.5g.

Kij spełnia twoje oczekiwania co do rękojeści i ciekawego uchwytu. Jest mega lekki i czuły. U mnie w zestawie plecionka intech 0.3 oraz saore 2000s

#16 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 13 kwiecień 2022 - 22:17

Mam od niedawna wersję nano tego carabus do 2.5g i zaczynam targać bialoryb. Miałem go na paszokach i bez problemów targał ryby wczoraj przysłów pika 40 cm. Trochę wzdręg i kleniki też siadają. Te z foto na jig ok 0.5g.

Kij spełnia twoje oczekiwania co do rękojeści i ciekawego uchwytu. Jest mega lekki i czuły. U mnie w zestawie plecionka intech 0.3 oraz saore 2000s

7757a05624f83b16fb579885cc91ff4e.jpg
28f33c5ee8eaed5c09de53f9f97babea.jpg
  • xyzzvpc lubi to

#17 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 14 kwiecień 2022 - 12:03

Mój też nie boi się przyłowów,dwa ładne jaziki i szczupak ok 70cm, szczupaka nie wstawię bo jest okres ochronny i mnie moderatorzy zjedzą ;) Jaziki na taką nimfkę, a  szczupak na malutkie wahadełko,wiadomo od kogo ;P

Załączone pliki



#18 OFFLINE   M@lini@k

M@lini@k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPlock
  • Imię:Piotr

Napisano 23 kwiecień 2022 - 10:21

Właśnie wszystko kosztuje około 1000 zł. Skoda że nie ma na fajnego za 400-500zl.

#19 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 23 kwiecień 2022 - 16:16

Była do kupienia cf nano se. Za 600 PLN. A to już dobra cena. Ja mam 2 takie kije:
1. Abu Garcia carabus już przedstawiałem. Kupiony na forum poniżej ceny sklepowej. Mega mi leży.
2. Flagman artata 0.3 do 2.5g też na forum odkupiony za znacznie mniejsze pieniądze jako kij na cięższe warunki, głównie kajak. Bo i krótszy.
Wczoraj wyskoczyłem na chwilę na bajorko. Siadło kilka plotek i okoni ale siadł też leszcz 43cm.
3. W stajni stoi jeszcze asura olivia do 3g ale to szybszy kij raczej pod jig z podbicia niż delitana animacja. Znacz szybszy i droższy.

Przerabiałem też kij od mekamil i za nieduże pie iadze możesz zbudować sobie kij pod siebie. Ten co ja zbudowałem ostatecznie był za kluchowaty.

Więc jeśli budżet.mocno ograniczony to albo lepiej polują na forum albo zbuduj so je wędkę74a935b912de10f0e8d8e3b2bb88c92d.jpg

Użytkownik kondzit@wp.pl edytował ten post 23 kwiecień 2022 - 16:19

  • Polspin i mario70 lubią to

#20 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 23 kwiecień 2022 - 16:17

.

Użytkownik kondzit@wp.pl edytował ten post 23 kwiecień 2022 - 16:18

  • maniutek1 lubi to