Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak i na co złowić bolenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mielony

Mielony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 wrzesień 2012 - 15:15

Witam napewno nie jeden kolega z forum nie ma na swoim koncie złowionego bolenia jak i ja.Więc myślę że pomożecie w doborze przynęt liny ino i podzielicie sie swoim dośiadczeniem.

#2 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 wrzesień 2012 - 15:26

Może zacznij od lektury Roberta Hamera.W necie jest sporo filmów,wszelakich opisów porad.Fajny jest też art. Tomka Suleja na stronie Glooga.Na stronie Salmo tez jest art. naszego forumowego kolegi.Trochę tylko chęci a znajdziesz tyle,że codzieńnie przez jesień i zime będziesz miał co czytać żeby na lato byc wmiare przygotowanym.Powodzenia <_<

#3 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 12 wrzesień 2012 - 16:08

Trochę tylko chęci a znajdziesz tyle,że codzieńnie przez jesień i zime będziesz miał co czytać żeby na lato byc wmiare przygotowanym.Powodzenia <_<

Mariano wszak na wielu wodach jesień to świetny okres na bolenie i to te fajniejsze :unsure: A ty koledze karzesz spędzić ten czas na czytaniu :mellow:
@Mielony - szybka lektura i nad wodę ;)

#4 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 wrzesień 2012 - 16:12

@Tasiek wg mnie łowienie dennych boleni wymaga już pewnego doświadczenia i wiedzy.A kolega chyba początkujący jest więc niech najpierw sie przygotuje :mellow:

#5 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 12 wrzesień 2012 - 16:17

@Tasiek wg mnie łowienie dennych boleni wymaga już pewnego doświadczenia i wiedzy.A kolega chyba początkujący jest więc niech najpierw sie przygotuje :mellow:


Jeśli chodzi o denne bolenie to najważniejszą rzeczą jest znalezienie miejsca w którym stoją i żerują,jak już się taką stołówkę znajdzie wtedy można ćwiczyć z przynętami/prowadzeniem i jeśli trafi się w menu dnia to można wyjąć kilka sztuk z jednego miejsca. Nie wiem jak na innych rzekach,ale u nas w miejscach gdzie można je połowić z dna,bardzo rzadko widać ja na górze :unsure:


#6 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 wrzesień 2012 - 16:24

Żeby tylko na centralnym odcinku Wisły wody nie zabrakło to juz się miejscówki znajdzie a i rybki tez byc powinny :D
Ja podałem koledze art. w których powinien znalezc jakieś info,zapewne znacie jeszcze inne ciekawe które pomoga.Pozatym jak najczęsciej byc nad wodą bo tego nic nie zastąpi:)

#7 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 12 wrzesień 2012 - 16:30

A najlepiej kolego @Mielony to, podpiąć się na wspólny wypad do kogoś kto dużo rap łowi :unsure: ale to czasami bywa trudniejsze niż znalezienie boleni samemu ;)

#8 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 wrzesień 2012 - 18:00

Żeby tylko na centralnym odcinku Wisły wody nie zabrakło to juz się miejscówki znajdzie a i rybki tez byc powinny :D
Ja podałem koledze art. w których powinien znalezc jakieś info,zapewne znacie jeszcze inne ciekawe które pomoga.Pozatym jak najczęsciej byc nad wodą bo tego nic nie zastąpi:)


Dokładnie -nad wodę i ognia( poczytaj jeszcze o boleniu i postaraj się myśleć jak on)Na moje szczęście ja pojechałem pierwszy raz w tym roku z nastawieniem na bolenia i udało się mi 74 cm w dodatku na swojego jednego z 3 pierwszych woblerów -kolejne 3 wyjazdy i lipa ...ale to jak zaproszenie-dlatego tak ciekawe jest to całe polowanie na torpedy :D


#9 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 12 wrzesień 2012 - 19:02

Czasem w październiku łatwiej je złowić niż w maju.Na pewno też łatwiej o większą sztukę.Fakt znaleźć jest trochę trudniej,ale nie jest powiedziane,że będą łowione z dna.Wystarczy trochę cieplejszej aury i słoneczka,a bolenie żerują przy wierzchu.Kup po prostu kilka
firmowych,boleniowych wobków(lżejszych i cięższych),żyłkę 0,20,idź w słoneczną pogodę w miejsce gdzie jest wyraźny nurt,łamiący się na przeszkodach:tamach(ostrogach),mini tamkach przy opasce,czy innych.
Szybkie lub średnio szybkie zwijanie,plus ciche podejście do łowiska.Szukaj miejscówek,warto zostać do wieczora
:D

#10 OFFLINE   Grzesiek34

Grzesiek34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzesiek

Napisano 12 wrzesień 2012 - 19:25

Marek do Annopola nie daleko.Może jakiś weekend na wspólne rapowanie wygospodarujemy.Jakaś nadwyżka woblerków w pudełkach też się znajdzie.


#11 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 13 wrzesień 2012 - 06:47

Robert już to pisał w podobnym wątku. Najważniejsze jest GDZIE. Dopiero później jak a na co to na samym końcu. Jak się nie wie GDZIE to cała reszta jest bezużyteczna.

#12 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 13 wrzesień 2012 - 06:56

Marek do Annopola nie daleko.Może jakiś weekend na wspólne rapowanie wygospodarujemy.Jakaś nadwyżka woblerków w pudełkach też się znajdzie.


Oj chętnie Grzechu,chętnie :unsure: Jest tylko mały szkopuł450km od domu iWisełki :wacko: :mellow: Przyjedź nad Odre,zapraszam :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych