Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Strzał w kolano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ArEZ

ArEZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 12 wrzesień 2012 - 16:50

PSR powinno utworzyć oddział do tropienia wykroczeń w sieci.
Bywa, że twórcy wędkarskich filmików dokumentujących ich osiągnięcia, strzelają sobie w kolano uwieczniając sytuacje, w których łamią regulamin pzw.
Przykład:
łowienie z mostu - w 1min50sek
http://www.narybytv....ndex/film/id/31
Oczywiście trudno twórcom zarzucić złą wolę - ryba wróciła do wody, ale jakiż to instruktaż?

#2 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 12 wrzesień 2012 - 17:09

Racja :mellow: Oddział cały, batalion, szwadron nawet.. Szwadron tropiący, niech tropią też na youtube przy kaloryferku w wygodnych kapciach. A jak już wytropią to drugi szwadron niech wyślą do Kalkowskiego za łowienie z mostu.. ale i samochód nowy im trzeba kupić żeby mogli się przemieszczać w poszukiwaniu tych cybernetycznie obnażonych przestępców. Świetny pomysł, mogę to zorganizować logistycznie, finansujesz?

S.

#3 OFFLINE   ArEZ

ArEZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 12 wrzesień 2012 - 17:16

Sęk w tym, że tak by nawet taniej było bo jeździć nie trzeba nigdzie a o materiał dowodowy postarają się... sami sprawcy :mellow:

A tak serio to chodzi o to, żeby trochę pomyśleć zanim się wrzuci coś do sieci, zwłaszcza jeśli ma to uchodzić za materiał instruktażowy!

#4 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 wrzesień 2012 - 17:20

Polska mentalność - szukanie dziury w całym...

#5 OFFLINE   ArEZ

ArEZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 12 wrzesień 2012 - 17:31

Polska mentalność - przymykanie oka

To może na tarlisku lepiej łowić. Jak ktoś zwróci uwagę to powiedzieć, że się czepia. A potem utwierdzić się o słuszności
swojego postępowania u kolegów na forum.

#6 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2538 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 wrzesień 2012 - 17:42

Kiedyś oglądałem ten film na youtube jak jeszcze można było dodawać do niego komentarze. Ktoś również poruszył temat łowienia z mostu (w komentarzu właśnie). Któryś z b. Kalkowskich tłumaczył, że łowili wtedy na prywatnym odcinku rzeki i uzyskali pozwolenie dzierżawcy na łowienie z mostu. Tyle pamiętam.

#7 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 13 wrzesień 2012 - 08:06

Zrób chociaż połowę z tego co oni robią dla propagowania idei c&r i wtedy ich rozliczaj .Dla mnie mogą łowić nawet z promu ,robią dobrą robotę a potknięcia zdarzają się każdemu ,mi też :mellow: .

#8 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5047 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 wrzesień 2012 - 08:49

W Olsztynie jest jezioro a na nim zbudowany most. Łowię ryby z tego mostu i nie łamię prawa gdyż obok mostu jest tablica z napisem kładka... a z kładki łowić wolno, gdybym nagrywał filmy to taka awantura była by gotowa gdyż ta kładka wygląda jak prawdziwy, mocarny most i nic wspólnego (poza nazwą) z kładką nie ma. Swoją drogą zakaz łowienia z mostu ma na celu bezpieczeństwo ruchu a nie ochronę ryb i dlatego osobiście taki nielegal olewam całkowicie i nawet jeśli jestem świadkiem, ze ktoś łowi z mostu nie zwracam uwagi. Mało tego, jadąc z Olsztyna do Łomży przekracza się most na Narwi, prawie zawsze łowi tam facet na wózku inwalidzkim, nikomu nie pozwolił bym go stamtąd wygonić.

#9 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 13 wrzesień 2012 - 09:14

Ściganie sranie w banie. Kolejny temat dotyczący łamania przepisów/kłusownictwa itd.
Chłopaki już wyżej napisali jak to jest z b. Kalkowskimi więc tego tematu roztrząsać nie będę bo sensu to nie ma.

Problemem, który należałoby rozwiązać jest mała szkodliwość społeczna. Bo co tam wędkarze z rybą za małą o 3cm, albo jacyś łowiący 48m od jazu, jak dzisiaj w radio słyszałem, że bandziorów z Wołomina czy innego Pruszkowa wypuścili i jeszcze będą im jakieś odszkodowania wypłacać... paranoja.

W Kanadzie nie byłem, ale słyszałem pewną historię. Parę osób było na rybach, po czym się zawinęli i odjechali z miejsca w którym łowili. Jakieś 150km dalej była blokada drogi. Sadzili, że kanadyjskie eFBiAj szuka jakiegoś bandziora. Nie, nie szukali, chodziło o nich, dostali 1500$ kary za to, że pakując manele zapomnieli o szklanej butelce, która nad wodą została. Karę zapłacili.
Strażnik obserwował ich przez lornetkę i tak to wyszło. Przy takich karach ich Straż może się sama finansować. Obawiałbym się tylko jednej rzeczy, że takie PSR bardzo chętnie przeistoczyłoby się w odpowiednik Straży Miejskiej... i przypier**li do wszystkiego wg własnego widzi mi się. To kolejny problem, polska mentalność... ale nie wiem czy to temat na akurat to forum.

#10 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 13 wrzesień 2012 - 09:14

Łowienie z mostu to pryszcz. W sieci można znaleźć filmy dokumentujące całkowite niszczenie potoków. Tutaj quady rozjeżdżają Białą Przemszę.


#11 OFFLINE   maciek17_mi

maciek17_mi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów

Napisano 13 wrzesień 2012 - 09:29

Dodam że ten gościu na wózku łowi ładne klenie z mostu :D

#12 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 13 wrzesień 2012 - 11:53

No to jak to jest z tym łamaniem prawa
Łamanie czy nie łamanie?

Pytam , bo może też zacznę łamać , naginać dowolnie i odrobinkę prawo .
Pytam , bo szukam argumentów , ktore mógłbym przedstawić strażnikom jakby mnie złapali. :lol:

Czy łowienie niezgodne z ustanowionym prawem to pół-legal czy pół-nielegal? :unsure:

Czy jakbym zrobił przedtem coś dla sprawy to czy mogę to podać jako powód do rozgrzeszenia?

I jak zmierzyć czy szkodliwość mojego czynu będzie mała czy duża?

I czy działania Adolfa Hitlera względem Polaków mogą być zakwalifikowane jako małej szkodliwości bo zabił nas tylko około 6 milionów , a przecież było nas na świecie wtedy znacznie więcej , czyli jakby niektórym życie darował. <_<

#13 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 13 wrzesień 2012 - 18:48



#14 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:44

Szczerze mówiąc tyle widzę na co dzień ludzkiej pazerności i głupoty nad wodą, że łowienie z mostu rusza mnie akurat najmniej, choć oczywiście jest sprzeczne z prawem.

W tym miejscu pozwolę sobie wrzucić linka z popularnego serwisu aukcyjnego. Wiem że nie wolno, ale ja nie zamierzam nic reklamować. Chciałem po prostu pokazać w jak cudny sposób można zareklamować produkt by potencjalnemu (powiedzmy) nabywcy zachciało się z miejsca rzygać na widok reklamy. Dla mnie to jest właśnie modelowy strzał w kolano. Choćby się waliło i paliło ja na pewno nic od tego jegomościa nie kupię.

http://allegro.pl/cos-na-dorsze-i-nie-tylko-i2618511219.html

A jeśli nie przekonałem adminów bo pozostawienia linka, to prozę oczywiście wywalić wraz z tym postem.

#15 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:50

Cały pluton nakarmi ...

#16 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 13 wrzesień 2012 - 21:19

W tym miejscu pozwolę sobie wrzucić linka z popularnego serwisu aukcyjnego. Wiem że nie wolno, ale ja nie zamierzam nic reklamować. Chciałem po prostu pokazać w jak cudny sposób można zareklamować produkt by potencjalnemu (powiedzmy) nabywcy zachciało się z miejsca rzygać na widok reklamy. Dla mnie to jest właśnie modelowy strzał w kolano. Choćby się waliło i paliło ja na pewno nic od tego jegomościa nie kupię.

http://allegro.pl/cos-na-dorsze-i-nie-tylko-i2618511219.html

A jeśli nie przekonałem adminów bo pozostawienia linka, to prozę oczywiście wywalić wraz z tym postem.



Ta własność intelektualna poprostu wymiata :lol:

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 wrzesień 2012 - 21:54

No to jak to jest z tym łamaniem prawa
Łamanie czy nie łamanie?

Pytam , bo może też zacznę łamać , naginać dowolnie i odrobinkę prawo .
Pytam , bo szukam argumentów , ktore mógłbym przedstawić strażnikom jakby mnie złapali. :lol:

Czy łowienie niezgodne z ustanowionym prawem to pół-legal czy pół-nielegal? :unsure:

Czy jakbym zrobił przedtem coś dla sprawy to czy mogę to podać jako powód do rozgrzeszenia?

I jak zmierzyć czy szkodliwość mojego czynu będzie mała czy duża?

I czy działania Adolfa Hitlera względem Polaków mogą być zakwalifikowane jako małej szkodliwości bo zabił nas tylko około 6 milionów , a przecież było nas na świecie wtedy znacznie więcej , czyli jakby niektórym życie darował. <_<


Ciii
Nie psuj imprezy:D

#18 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 13 wrzesień 2012 - 22:00

Wcześniej niech on siebie lepiej wykarmi :mellow:

#19 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 wrzesień 2012 - 22:01

Bo to ch.. udzinka jest :mellow: :mellow:
Może na prezesa PZW startuje? Widze pewne podobieństwo zdjęć <_<

#20 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 wrzesień 2012 - 12:33

A może to jest reprezentant sklepu Perfect Sulechów , czy też sportowego klubu Perfect Sulechów , co personalnie trudno mi odróżnić , celowo uprawiający tak zwany shockvertising , czyli małpujący w swojskim stylu billboardowe , agresywne napady na oczy Benettona :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych