Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drgania silnika suzuki DF 2.5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ObywatelX

ObywatelX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Paweł

Napisano 29 kwiecień 2022 - 08:11

Witam,

posiadam silnik jak w temacie. Jako, że jest to mój pierwszy silnik zaburtowy to nie mam pojęcia czy jego drgania są normalną rzeczą. Wydaje mi się, że drży za mocno. Czy są jakieś sposoby aby sprawdzić przyczynę? Serwisowałem go normalnie ale to tylko zmiana olejów itp. Gdzieś wyczytałem ,że wina może leżeć po stronie za krótkiego zanurzenia śruby. Jednak długość kolumny mam dobraną idealnie do wysokości pawęży. Zanim kupiłem silnik zastanawiałem się czy brać 4T czy 2T. Za pierwszą opcją przemawiało między innymi to, że miało być sporo ciszej. Ja natomiast mam wrażenie, że przez to drżenie silnik chodzi bardzo głośno. Ale tak jak mówię innych nie miałem więc może to tylko taka moja opinia. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.



#2 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 kwiecień 2022 - 10:03

Spróbuj mocniej dokręcić blokadę skrętu na kolumnie.
Zapodaj jakiś film.
Wiele się nie spodziewaj to jeden cylinder musi wibrować. Dodatkowo 4T ma wyższą kompresję i może bardziej wibrować niż malutki 2T...


Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   ObywatelX

ObywatelX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Paweł

Napisano 29 kwiecień 2022 - 11:21

Spróbuję zrobić tak jak napisałeś. Mi jeszcze przyszło na myśl czy nie wyrobiła mi się "tuleja zębnika". Ta w którą wchodzi jakby wał od silnika do śruby. Jak byłby na niej luz to też chyba wał będzie powodował bicie na boki i drgania. Wrzucam zdjęcie tego elementu jakie znalazłem w necie. Co do filmu to spróbuję coś nagrać gdy będę nad wodą.

Załączone pliki