Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulatory Marina X-pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 18 czerwiec 2022 - 20:44

Cześć.

 

Mam pytanie odnośnie akumulatorów Marina X-pro. Czy macie z nimi jakieś doświadczenia? Warte to cokolwiek? Ceny są niezłe, 100Ah mogę kupić za 485 zł, 90Ah za 440 zł. 

Będę wdzięczny za Wasze opinie.

 

Pozdrawiam, Tomek.



#2 OFFLINE   kszysztof

kszysztof

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:W.

Napisano 20 czerwiec 2022 - 13:29

Cześć,
Ciężko mi oceniać, bo użytkuję dopiero od maja tego roku. Mam 100ah, 26 kg, nie udało mi się jeszcze go rozładować podczas jednodniowej wyprawy z silnikiem 44 lbs i dużej drewnianej łodzi. Na plus wygodna rączka.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
  • bzman lubi to

#3 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 20 czerwiec 2022 - 20:16

Cześć,
Ciężko mi oceniać, bo użytkuję dopiero od maja tego roku. Mam 100ah, 26 kg, nie udało mi się jeszcze go rozładować podczas jednodniowej wyprawy z silnikiem 44 lbs i dużej drewnianej łodzi. Na plus wygodna rączka.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

Dziękuję. Kusi mnie 90Ah, jest o ok. 4 kg lżejsza od 100Ah. Brałem jeden i drugi do ręki i naprawdę jest odczuwalna różnica. Tylko, że kolega ma mi pożyczyć na wakacje Endurę C2 55 (bez maximizera) i zastanawiam się, czy ta 90 Ah da radę z Endurą 55 na 4-5 godzin na jeziorze. Oczywiście nie będzie to pływanie non stop, ale powiedzmy 30-40 minut na 5 biegu i drugie tyle na niższych, reszta łowienie na kotwicy lub w dryfie. Jezioro 170 ha, głęboka i dość wąska rynna, raczej duża fala jak na Siemianówce to tam nie powstanie;) 



#4 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 20 czerwiec 2022 - 21:23

Mam Endurę  C2 55 z maxem  , ale pływanie na 5 biegu mocno doji każdy akumulator . sam pływam na 3 nie raz 4 , łódka 4m i po takim szybszym pływaniu nockę się ładuje żeby na 5 rano był gotowy . Aku 100 Ah 



#5 OFFLINE   bzman

bzman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 21 czerwiec 2022 - 09:10

To wiem, z tym 5 biegiem to trzeba z głową. Ale czy 90Ah da radę z Endurą 55? Teoria mówi, że pojemność akumulatora powinna być przynajmniej równa uciągowi w lbs x 2. Czyli do Twojej 55 teoretycznie powinien być aku 110Ah. A masz 100Ah i jakoś daje radę tak? Oczywiście, mam świadomość, że 90Ah to o 10% mniej zapasu, niż 100Ah, ale czy to nie jest tak, że silnik 55lbs będzie wysysał prąd szybciej z 90 niż 100? Przecież są też zwolennicy brania na pokład np. 2 x 75Ah, pytanie tylko czy taki tandem zapewni tyle samo zasobów co np. jedna 150Ah?