Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra powyżej Głogowa - "Naroczycki Łęg"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 lipiec 2022 - 15:42

Planuję gościnnie spłynać 30h Odrą w okolicach Głogowa. Studiuję tamtejszy rejon satelitarnie. Najbardziej chciałbym płynąć zdala od wszelkich zabudować, totalnie dziką rzeką, w dzień i noc. Widzę, że wody okręgu zaczynają się od ujścia Jezierzycy i chwilę później jest "Użytek ekologiczny - Naroczycki Łeg". Czy można tam łowić? Czy może macie jakieś podpowiedzi dla mnie, coś co mogło by nieco zmienić moje plany lub wzmóc na coś uwagę? Np. odcinki wyłączone z pływania lub zakaz łowienia nocą z łodzi? Płynę czwartek/piątek. Będę wdzięczny za rady od miejscowych  ;)

 



#2 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 11 lipiec 2022 - 20:03

Generalnie niska woda i raczej płytkie główki więc na łowienie wybieraj zewnętrzne zakręty i opaski. Popatrz na mapę i na postój wybieraj rejony oddalone od wioch. Co do tych lęgów to na łodzi  raczej cie nie dotycza, jak cos parkuj po 2 stronie. Te rejony Odry mają kilka mniej uczęszczanych rejonów. Z ryb leszcz, brzanka, klenia, bolenia.... i suma w opór. Dasz radę  



#3 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 11 lipiec 2022 - 20:06

Dużo zależy na co się nastawiasz i jakimi metodami. 



#4 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 lipiec 2022 - 20:17

 Popatrz na mapę i na postój wybieraj rejony oddalone od wioch. 

zabrzmiało jak poważnie ostrzeżenie. Mam tam się czego obawiać? 
Płynę belly i w dzień obławiam opaski, napływy, zapływy w puszukiwaniu klenio/bolenia a w nocy już tylko rzucam na ciężko za sumem. Płytkiej wody się nie boję, bo najwyżej wstanę i się przejdę te parę metrów a mój minimalny przepływ to 15 cm. Woda tam płynie w ogóle?



#5 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 11 lipiec 2022 - 20:36

Rejon np jezierzycy to dosyć niezły uciag, średnia głębokość ok 1,8m , bać się nie masz czego tylko w rejonach wioch masz z reguły jakieś dojazdy więc grunciarze będą ale nieliczni bo chaszcze że przebacz.Jak namierzysz opaskę lub głęboki napływ to połowisz ... 



#6 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 lipiec 2022 - 21:13

Dzięki za wszelkie rady! Pozdrawiam



#7 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 lipiec 2022 - 05:42

Ogólnie cały odcinek Legnicki (PZW )rzeki Odry dopuszczony jest do łowienia bez żadnych ograniczeń i wyłączeń... możesz śmiało łowić z środka pływającego również w nocy...
Z ciekawszych miejsc zobacz sobie na opaski w rejonie Ģłobic, są 4 kolejno po zakręcie...
Dalej tz w dół rzeki masz zakręt i występująca niżej opaskę w rejonie Wietszyc...no i na sam koniec Twojego spływu skupił bym się na okolicach ujścia do Odry rzeki Baryczy...
Tuż przed ujsciem masz opaskę...
Za ujsciem jest główka i dalej znów opaska....bardzo fajne miejsce na nocne łowienie sandacz, sum, boleń...
Przed ujsciem Baryczy na wysokości opaski masz dobre miejsce biwakowe... duża łąka, miejsce na ognisko, grill...okolica dość uczęszcza przez wędkarzy...ale w nocy powinien być spokój...
Woda płytka i to miejscami bardzo...duża część zakrętów płytka praktycznie do połowy koryta... patrz jak układa się nurt i możesz sugerować się znakami żeglugowymi...one podpowiedzą Ci gdzie jest trochę więcej wody pod nogami...
Połamania...
  • malinabar lubi to

#8 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 12 lipiec 2022 - 09:47

Wiesz, będę startował najprawdopodobniej z Chobieni i przepłynę przez wszystkie te miejsca o których mówisz. Nie wiem jak daleko dopłynę, bo to zależy od uciągu i mojej siły woli (i bólu pleców). Ujście Baryczy jest obiecujące ale dam mu może 20 minut i lecimy na Głogów. Po ostatnich moich spływach Wisłą, Sanem, aż nie mogę się doczekać tej Odry! Dzięki za pomoc! 


Użytkownik RokiFishBoa edytował ten post 12 lipiec 2022 - 10:02

  • strary lubi to

#9 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 14 lipiec 2022 - 13:17

Zdaj później relacje, bo jestem bardzo ciekaw...ja nasza Oderka wypada w porownaniu z innymi rzekami na ktorych splywales...

Użytkownik papierzakilures edytował ten post 14 lipiec 2022 - 13:19


#10 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 lipiec 2022 - 12:26

Zdaj później relacje, bo jestem bardzo ciekaw...ja nasza Oderka wypada w porownaniu z innymi rzekami na ktorych splywales...

 

Zapewne kolega udostępni relacje filmową na YT. Subskrybuje kanał :)


Użytkownik Przemek_M edytował ten post 15 lipiec 2022 - 12:27

  • papierzakilures lubi to

#11 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 15 lipiec 2022 - 14:01

Też wbilem suba, ale zanim chłop zmontuje to szybciej coś tu nasmaruje...


  • Przemek_M lubi to

#12 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 15 lipiec 2022 - 14:04

Miesiąc temu płynąłem z Głogowa do Frankfurtu nad Odrą i z powrotem,Odra miejscami bardzo płytka trzeba uważać.
  • papierzakilures lubi to

#13 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 15 lipiec 2022 - 22:32

Jestem właśnie po! Ja tam mam 350km i generalnie wyszło na to, że przejechałem się tam po 12 godzinny spływ. Trudno tam pływać na belly, bo nie łatwo dostać się po spływie do samochodu. Są inne rzeki, gdzie jest to prostrze. Tutaj musiałem łapać stopa kilka godzin, co uniemożliwiło powtórny spływ (musiałbym łapać stopa o świcie! 
Wodą jestem zachwycony! Ja zwykle penetruję górną Odrę ale ta Głogowska mnie zachwyciła. Płyniesz sobie stosunkowo szybko, mijasz setki główek, a po bokach las! Poza kilkoma kleniami, miałem w nocy dwa brania sumów. Jeden taki mógł mieć 90 a drugi raczej 170+. Oba spadły. Woda cały czas żyła, klenie, bolenie, drobnica przy brzegach. Wisła, Poniżej Krakowa aż do Sandomierza - nie umiem tam spotkać takich miejsc ani aktywności ryb. 

Idę spać


  • malinabar, Piotr Gołąb i papierzakilures lubią to

#14 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 16 lipiec 2022 - 06:28

Tak, Odra to rzeka wyjątkowa ... A jak trafisz w brania, to..... chcesz wracać i wracać. 



#15 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 16 lipiec 2022 - 12:43

Nawet jesli nie trafisz to chcesz wracac :) Cholernie uzaleznia.


  • papierzakilures lubi to