Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Minn kota powerdrive v2 vs motorguide xi3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wiktor123

Wiktor123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBorowiecko Kolonia
  • Imię:Wiktor
  • Nazwisko:Stańczyk

Napisano 15 lipiec 2022 - 23:31

Cześć.
Stoję przed wyborem dziobówki. Biorę pod uwagę dwa modele. Który był by lepszy? Jakie macie z nimi doświadczenia?

#2 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4699 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 lipiec 2022 - 07:15

W tej parze to xi3 chyba lepszy- miałem, teraz pływam z terrovą. Natomiast chodzi głównie o mechanizm zrzucania silnika z sanek- Powerdrive wymaga nieco wiecej gimnastyki. 

Jeśli chcesz używać tylko i wyłącznie kotwicy- to najtańsza opcja minnkoty to powerdrive 45, bez możliwości integracyjnych z ekranami Humminbird, szczątkowym pilotem. Xi3 możesz jak ci przyjdzie ochota powiązać kablem gateway poprzez sieć nmea2000 do echosond Lowrance, Simrad. 

Jakość GPS taka sama jest, nie ma cudów w tym zakresie. Są materiały na YT porównujące kotwiczenie przy boi. 

Overall - oba się sprawdzą, bierz ten, który bardziej ci pasuje finansowo. 



#3 OFFLINE   Wiktor123

Wiktor123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBorowiecko Kolonia
  • Imię:Wiktor
  • Nazwisko:Stańczyk

Napisano 16 lipiec 2022 - 14:00

Docelowo będę myślał nad połączeniem z echo. Z ekranem nie będę miał problemu bo w planach mam mieć dwa ekrany, humminbirda i lowrane. Z filmików wynikało że minn kota trzyma dokładniej.

#4 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 16 lipiec 2022 - 14:05

Minn koty powerdrive nie połączysz z echem. Mam minn kotę i jestem bardzo zadowolony. Od 4 lat żadnego problemu ale minus taki, że nie podłączysz jej do echa. Chyba że dokupisz głowice z i-pilot link.

#5 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4699 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 lipiec 2022 - 14:06

Docelowo będę myślał nad połączeniem z echo. Z ekranem nie będę miał problemu bo w planach mam mieć dwa ekrany, humminbirda i lowrane. Z filmików wynikało że minn kota trzyma dokładniej.

Filmy są już dość stare, xi mają inne moduły GPS, soft też był updatowany w związku z tym. Overall tu nie ma mowy o aptece- kotwicy ci nie puści, trzyma każdy silnik dobrze.  Ewentualnie powrót do waypointa będzie mniej dokładny.