Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Piegowate szczeście czyli kropki w kropki - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 kwiecień 2007 - 10:52

Cześć,
Czytając liczne artykuły o łowieniu pstrągów i coroczne relacje z mistrzostw świata w połowie tej ryby, zastanawiałem się często nad rosnącą fascynacją tym drapieżnikiem. Jako zatwardziały Esox Afficionado przyznaję się, że niezliczone ‘ochy’ i ‘achy’ na temat ‘księcia’ – królem nadal jest chyba łosoś? – nie wzruszały mnie specjalnie. Czas przekonać się osobiście co kryje się pod kropkami. Dzisiaj zapraszam do artykułu Pitta na temat odkrywania kropek. Zapraszam serdecznie i gwarantuję świetną zabawę :D

W następnym tygodniu artykuł Thymallusa na temat lekkiego castingu i połowu pstrągów. Zapowiedź zlotu castingowego.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 kwiecień 2007 - 10:53

Pitt,
Świetnie się czyta! Bardzo lubię takie artykuły. Gratulacje poczucia humoru.

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2007 - 11:22

@Pitt,

świetnie się czyta twój artykuł. Bardzo fajnie napisany. :D
Szkoda, że ryby na zdjęciach są prezentowane dość chaotycznie. Ale fajnie, że fotek jest sporo.

Dlaczego właściciel rzeki nie chce pozwolić wam na kolejne połowy? Jak to uzasadnił?

Piotrek, uwierz, że duże pstrągi, które żyją w rzekach z dużą presją wędkarską, są na maxa przebiegłe i nie tak łatwo je oszukać.



#4 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 13 kwiecień 2007 - 11:56

Bardzo interesujący artykuł !
Brawo dla autora ! :mellow:
I te cygaro zwycięstwa :D

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 13 kwiecień 2007 - 11:58

No! Czytałem i bawiłem sie przednio!! Jedynie tej nie przychylności włascicieli strumyków niebardzo mogę zrozumieć W koncu przecież mogę brać opłate za użytkowanie wody, tymbardziej, że 100% ryb wróciło do rzeki. Co kraj to obyczaj!
pozd JW :D

p.s Rognis, jakie zdjęcia nie najlepszej jakości? Może czas na kalibracje monitora :mellow: umnie widac wszystko z wyjatkiem marki cygara jakie palił Pitt. :D

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 kwiecień 2007 - 12:22

Ciekawie piszesz. Gratuluję :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  7.gif   1,28 KB   103 Ilość pobrań


#7 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 13 kwiecień 2007 - 12:36

suuperaśny artykuł, bardzo przyjemna lekturka :mellow:

#8 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 13 kwiecień 2007 - 12:38

Bardzo fajny artykuł super napisany. Też nie rozumiem tych właścicieli, myślę jednak że znajdziecie sobie inne łowiska czego wam życzę a sobie następnych artykułów pozdrawiam.

#9 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2007 - 12:45

p.s Rognis, jakie zdjęcia nie najlepszej jakości? Może czas na kalibracje monitora :mellow: umnie widac wszystko z wyjatkiem marki cygara jakie palił Pitt. :D


Jurek, monitory mam skalibrowane odpowiednio i są najwyższej jakości. W końcu pracuję w reklamie/marketingu i odpowiedni odbiór kolorów, obrazów, zdjęć, itp. musi być u mnie na porządku dziennym! :mellow:
Głównie chodziło mi o pozy z rybami i ich prezentację... :D



#10 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 13 kwiecień 2007 - 12:47

Swietnie to Pitt a i z humorem napisane,a ja uwielbiam łowić i czytać o pstrążkach. ;) Przypadł mi ten artykuł.

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 13 kwiecień 2007 - 12:48

[quote]
p.s Rognis, jakie zdjęcia nie najlepszej jakości? Może czas na kalibracje monitora :mellow: umnie widac wszystko z wyjatkiem marki cygara jakie palił Pitt. :D
[/quote]

Jurek, monitory mam skalibrowane odpowiednio i są najwyższej jakości. W końcu pracuję w reklamie/marketingu i odpowiedni odbiór kolorów, obrazów, zdjęć, itp. musi być u mnie na porządku dziennym! :mellow:
Głównie chodziło mi o pozy z rybami i ich prezentację... :D


[/quote]

a to zwracam honor Seba! :mellow: Pozy zrybami...jak pozy z rybami. :D
Fotki wcale nie gorsze od innych opublikowanych na j.pl :D


#12 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 13 kwiecień 2007 - 13:05

wszystko fajne i proza i fota i dzołki :lol:
może kropki nie rekordowe ale przyjemne :D
tylko pogratulować,miło się czyta i oglada :D

co do zagranicznych kropek to sprawa nie jest jeszcze pewna ,ale być moze wpadne na jakiś tydzien do Halifax w England i postaram sie pokazać jakie 60taki :huh: w kropki potrafią mieszkać w metrowej szerokości siurkach :D
pozdro hasior :D



#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 kwiecień 2007 - 13:53

Szkoda, że ryby na zdjęciach są prezentowane dość chaotycznie. Ale fajnie, że fotek jest sporo.



Sebek idź nad wodę na relax :D bo marudzisz. ten tekst bez fotek można nawet opublikować. :D

Pozdrawiam
Remek


#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 kwiecień 2007 - 15:17

Nawet rzekłbym że i z rysunkami byłby ok :mellow:
Gratulacje Pitt, fajny artykuł

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 kwiecień 2007 - 18:34

dziekuje bardzo, juz starczy tych pochwal, bo w megalomanie popadne :mellow:
tak, problem z wlasnoscia prywatna w swiss tez mnie rozbraja nerwowo :wacko:
a dlaczego wlasciciele nie pozwalaja lowic? no coz, moze dlatego, ze moga sobie na to pozwolic :unsure:

#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 kwiecień 2007 - 19:22

@remek
chyba na spiaco kodowales ten tekst ;) :mellow:

blad 1:
Moje pstrągowe demony zwalczyłem nad wodą, ucząc się prowadzić wabiki i zacinając ryby. Jak kiedyśłem o wrednej naturze tego drapieżnika - powinno byc: Jak kiedyś czytałem o...

blad 2:
W końcu to jego prywatny grunt, woda prywatna, bla, bla, bla … Anyway! Trzeba będzie poszukać innego strumienia! nauczy - prosze to nauczy wykasowac

THX :D


#17 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 13 kwiecień 2007 - 19:44

Brawa dla autora.Mała prośba abyś podesłal nam jeden taki ciurek do Polska było by fajowo przez pierwszy tydzień. :D

#18 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 13 kwiecień 2007 - 19:46

Brawa dla autora.Mała prośba abyś podesłal nam jeden taki ciurek do Polska było by fajowo przez pierwszy tydzień. :D


:lol: dobrze powiedziane :mellow: chyba że byśmy sobie zamontowali wiezyczki automatyczne <_<

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 kwiecień 2007 - 18:08

@remek
chyba na spiaco kodowales ten tekst ;) :mellow:

blad 1:
Moje pstrągowe demony zwalczyłem nad wodą, ucząc się prowadzić wabiki i zacinając ryby. Jak kiedyśłem o wrednej naturze tego drapieżnika - powinno byc: Jak kiedyś czytałem o...

blad 2:
W końcu to jego prywatny grunt, woda prywatna, bla, bla, bla … Anyway! Trzeba będzie poszukać innego strumienia! nauczy - prosze to nauczy wykasowac

THX :D



Piciu, automat troszkę zaszalał. Poprawione.

pozdrawiam
Remek

#20 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 14 kwiecień 2007 - 19:05

Bardzo ciekawy artykul, ale jest jedno ale. Osoba czytajaca go, ktora wczesniej nie ganiala za kropkami moglaby sobie pomsylec, ze autor obalil mit pstraga jako ryby trudnej... Ciezko mi sie z tym zgodzic. Na pstragi zaczalem jezdzic od niepamietam kiedy i jedyna okazja zeby sie nalapac do syta w Polsce zdarzala mi sie tylko podczas rojki jetki majowej (wtedy nawet przelowiona woda pokazuje ze cos jeszcze w niej plywa) i na dziwiczych wodach ktorych praktycznie juz w Polsce nie ma. Kilkakrotnie ryzykujac zycie i wolnosc przechodzilem na rosyjska czesc pewnej pstragowej rzeczki i za kazdym razem zabawa byla przednia, bo wszyskie miejscowki byly obsadzone, kiedy to po polskiej stronie ciezko bylo o cokolwiek. Wnioskuje, ze autor trafil wlasnie nad taka wode, ktora byla nieswistana od dawna (to zachowanie pstraga ktory wali pod samymi nogami po raz kolejny znam znad wspomnianej wyzej rzeczki). Na wodach o duzej presji, nawet rybnych, nie jest juz tak lekko. Jako przyklad moge podac dzisiejszy wypad na River Don. Jedna chyba z najlepszych rzek pstragowych wschodniej Szkocji, ale wedkarzy tez jest sporo i pomimo, ze sezon dopiero sie zaczal ryby juz sie troche opatrzyly i mialem dzis kilka przypadkow, ze pstrag powachal muszke i odplynal zniesmaczony.
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych