Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ultralight DC ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 27 wrzesień 2012 - 13:40

Niedawno dopytywałem się o Abu LTX i MGX z myślą o zastosowaniu do ultralighta. Po burzliwej dyskusji jak zwykle okazało się że praktycznie nie ma rozsądnej alternatywy dla Shimano Cu51e + Avail.
Teraz chciałbym się dopytać jeszcze o rzecz następującą :
Jakie są dostępne multiplikatory do ultralighta ( 2.5 - 3g. + ) z zabudowanym hamulcem DC ? i co o nich powiecie ?

I nie odsyłajcie mnie do artykułów sprzed 3 lat , bo je czytałem.
Nawiasem mówiąc nie znalazłem trzeciej części artykułu Remka o Cadrifie DC
Może ktoś mi podeśle linka ?

#2 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 27 wrzesień 2012 - 14:23

http://www.japantack...onquestDC09.htm

http://www.japantack...ardiff50SDC.htm

Masz tutaj dwa linki ;] . Ten pierwszy jest nowszy i ma terkotkę.
haczyk jest taki że łatwiej się rzuca przy dużym wietrze/ pod wiatr itp. Przy normalnym użytkowaniu to bez znaczenia. Wszystko zależy od kija i umiejętności . Shimano Cu51e + Avail do najlepsze powiązanie ceny do jakości . Multiki z DC to już taka półka jeśli chodzi i deign.

#3 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 27 wrzesień 2012 - 15:33

Właśnie dla tego pytam o DC bo te lekkie przynęty są bardzo podatne na podmuchy wiatru. Często też zdaża mi się łowić o brzasku lub wieczorem , czy nawet w nocy ; wtedy kontrola nad rzutem przynęty jest utrudniona i łatwo o brodę.
Jednak nie sprawdziłem ile te maszynki kosztują. Dopiero teraz otworzyły mi się oczy . Kupując multik do XUL nie chciałbym przekroczyć znacznie ceny Cu51 z Availem. Powiedzmy 300$ max.
Inna sprawa że celowałbym też raczej w niski profil.

#4 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 27 wrzesień 2012 - 19:24

Jednak nie sprawdziłem ile te maszynki kosztują. Dopiero teraz otworzyły mi się oczy . Kupując multik do XUL nie chciałbym przekroczyć znacznie ceny Cu51 z Availem. Powiedzmy 300$ max.


:mellow: :mellow: Na prawdę nie ma alternatywy dla cu51 z availem w tym przedziale cenowym, nic od ostatniej dyskusji się nie zmieniło :D

Pozdrawiam

#5 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 27 wrzesień 2012 - 20:30

Czasem się zastanawiam, czy takie shimano, daiwa, abu naprawdę nie widzą potrzeby żeby zrobić popularny model młynka z lekką wersją szpuli. Przy takim nakładzie jakim dysponują, położyli by cały avail, ZPI i innych razem wziętych, bez większego wysiłku. Gdzie tu sens, żeby dawać zarabiać konkurencji?

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 wrzesień 2012 - 20:57

Dają podziałać ludkom, a jednocześnie kreują kultowość produktu.
Bo skoro aż robią tjuningowane części do niego to znaczy musi być zajebisty, niczym golf trójka :mellow:

#7 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 27 wrzesień 2012 - 21:31

Problem polega na tym, że tylko w Polsce wykształciła się dłubanina i używanie tak małych i lekkich przynęt z castem. Kto w tzw. wielkim świecie łowi ryby na 2gr okruszki? :D Wielkie firmy mają swój rynek gdzieś indziej a taki nasz rynek mają gdzieś :mellow:


#8 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 27 wrzesień 2012 - 21:43

Co to za przynęta dwa gramy, przez sitko przeleci... :mellow:
Moje nimfy na brzanę są większe.

#9 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 27 wrzesień 2012 - 21:53

Czasem się zastanawiam, czy takie shimano, daiwa, abu naprawdę nie widzą potrzeby żeby zrobić popularny model młynka z lekką wersją szpuli. Przy takim nakładzie jakim dysponują, położyli by cały avail, ZPI i innych razem wziętych, bez większego wysiłku. Gdzie tu sens, żeby dawać zarabiać konkurencji?


witam!
właśnie pokazał się seryjne shimano aldebaran BSF , abu revo LTX i daiwa T3 air z bardzo lekkimi i płytkimi szpulkami.
w T3 szpulka jest chyba nawet lżejsza od availa.
pozdrówka

#10 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 27 wrzesień 2012 - 22:01

Ale to nie ta półka cenowa. Miałem na myśli raczej coś w rodzaju fabrycznej citici z lekką szpulą, albo kultowy set cu50 + avail. Poczciwa sprawdzona konstrukcja + lekka szpula, bez masochizmu tuningu wizulanego.

#11 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 27 wrzesień 2012 - 22:11

revo można zanabyc poniżej 400USD, to już chyba nieźle.
takiej citicy, raczej się nie doczekamy. zbyt mały rynek.
te wynalazki to i tak głównie są na rynek japoński, ich na to stać bez problemu i patrząc na 1.5g woblerki duela czy też nieobciążone jigi na bassy na pewno sie przydają. amerykanie nie muszą ( a to głowny rynek ). mają tyle dużych ryb że nie potrzebują ich łuskać mini woblerkami.
pozdrówka


#12 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 27 wrzesień 2012 - 22:33

@peresada- mam wrażenie że nie chodzi wcale o wielkość ryb,a o mentalność. Polacy chodzą po ryby,amerykanie na ryby,z resztą pół świata tak samo jak amerykanie. pozostali idą po mięso lub zapunktować przed samym sobą i wtedy zaczyna się dramat wklejanek czy multików co dadzą radę jedno gramowym przynętom.Z castingiem jest jak z internetem,jest dla wszystkich,ale nie dla każdego :mellow:

#13 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 28 wrzesień 2012 - 05:33

Niekoniecznie przy multi UL i płytkich szpulkach Avail chodzi o łowienie na paprochy.Ostatnio łowiłem Jaśki na Daiwę Z+szpula RCS która jest mniej więcej wielkości Ryogi 2020 tyle że w niskim profilu.Da się i wobki 5gramowe zasuwają ok.30metrów.Chronarch 51E z fabryczną szpulką radzi sobie podobnie z 3gramowym wobkiem.Czasem brakuje tego dystansu i od tego są płytkie szpulki itd.3gramowym wabiem można śmignąć bardzo przyzwoicie,porównywalnie do spina.Co do łowienia na mini przynęty to u mnie jest ono pozbawione sensu.Siadają kluski po 10-15cm.Jedynie na zimowe Klenie i Jazie jest to dobre posunięcie ale przy tak małych i lekkich wobkach 0,8-1,2g żaden avail nie pomoże.Chyba że ktoś lubi zaklinać rzeczywistość i się z tym męczyć.Najlepsze combo to tak jak koledzy pow.pisali CU51E,Chronarch51E+avail.T3 Air kusi ale jakoś Daiwie nie ufam z tymi ich multikami UL.Miałem Presso-praca jak młynek do pieprzu,nowa Pixy-totalna kompromitacja zarówno praca jak i możliwości rzutowe.Podobno po do dokupieniu do niej szpulki tuningowej za ok.6stówek da się tym łowić.Alphas Finesse Custom spoko multi ale daleko mu do możliwości CU51e+Avail.

#14 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 28 wrzesień 2012 - 11:34

Zainteresowało mnie to co pisze Tomy o Chronarchu 51e. Jeżeli ten multik faktycznie jest taki zdolny to wystarczyłby mi nawet bez tuningu.
Czy mogę prosić o więcej opini o Chronarchu ?

Ok. Parę linijek niżej znalazłem wątek Tomyego o tym Chronarchu.

#15 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 28 wrzesień 2012 - 12:21

Zainteresowało mnie to co pisze Tomy o Chronarchu 51e. Jeżeli ten multik faktycznie jest taki zdolny to wystarczyłby mi nawet bez tuningu.
Czy mogę prosić o więcej opini o Chronarchu ?

Ok. Parę linijek niżej znalazłem wątek Tomyego o tym Chronarchu.

Jack masz do mnie blisko.Zapraszam sam spróbujesz i ocenisz czy to jest to.Porzucasz ocenisz,kupisz bez problemu w FM też rzut beretem.Numer do mnie masz na priv.


#16 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 02 październik 2012 - 16:06

Niewierze w UL z DC, bo magneticzny rotor psuje wagą szpulki :(

Użytkownik piatras edytował ten post 02 październik 2012 - 16:07


#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 październik 2012 - 16:49

yyyyyy, ale co ma magnetyk do DC...

#18 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 03 październik 2012 - 07:27

Niewierze w UL z DC, bo magneticzny rotor psuje wagą szpulki :(


Wiesz co każdy system ma swoje zalety o wady. To tak jak porównywać syrenkę do mercedesa. W obu kółka się kręcą ale.........
Jest dużo ludzi co łowią z DC w UL bo tak im pasuje; bo mają kasę na to; bo to fajowe. Można by wymieniać.
Ja sam mam różne multiki w tym kilka z DC i mają u mnie dożywocie.

Pytanko czy używałeś może CC 51 DC lub Cardiff DC ????????????
  • samwieszkto lubi to

#19 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 04 październik 2012 - 09:50

K...wa. Nic tu nie działa jak trzeba.
@Tomy. Mój nr. 505857264

#20 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 06 październik 2012 - 09:19

...czy używałeś może CC 51 DC lub Cardiff DC ????????????

:( No to niestety, a ile wazy spulka ktorego z nich..? Nadal pracuje z CORE101(full bronze &full bearing) +yumeya&kopia magavaila :wub: A "hypnotic sound" razem nie straszi ryby..?

Użytkownik piatras edytował ten post 06 październik 2012 - 09:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych