Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAM Effzett Optimus II 2,70 7-30g vs. Robinson Diaflex Speeder2,70 8,35g Pike

wedka optimus ii diaflex speeder

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   Bastek86

Bastek86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 17 sierpień 2022 - 11:57

Przeszukałem internet ile mogłem w sprawie tych dwóch wedek, ale nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie pytania dlatego piszę tutaj. Producenci i wedkarze na YT podkreślają to, że obydwie wędki mają bardzo czułe i cienkie szczytówki. To, co mnie najbardziej interesuje to kwestia jak zachowują się szczytówki pod oporem wiekszych przynęt przy jednostajnym zwijaniu i w czasie łowienia w nurcie czy w rynnach. Czy nie będą one zbyt miękkie? Będzie czym zaciąć rybę łowiąc np. na obrotówkę nr 4? I najbardziej w sumie ogólne pytanie czy te szczytówki nie będą poprostu troche za miękkie przy obciążeniach w górnych granicach c.w.?



#2 OFFLINE   Tileer

Tileer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Michał

Napisano 28 wrzesień 2022 - 08:36

Posiadam takiego dama i wg mnie jest dobrze opisany, jeśli chodzi o c.w w górnej granicy max 30g ogólnej masy przynęty pracuje ok 2/3 składu szczytowego, natomiast dolnik ma bardzo duży zapas mocy jest czym zaciąć i metrowy szczupak nie robi wrażenia.Napewno nie posiada cienkiej szczytówki.Jest bardzo czuły "elektryczny ". Bardzo lekki i dobrze go wywarza kołowrotek w granicach 290g typowy rozmiar 4000. Kapitalnie się ładuje,jeśli chodzi rzuty spokojnie można go przeciazyc. Obrotówka 4 nie łowiłem w nurcie, ale podejrzewam że szczyt może mocno pracować.